Keystone logo
Trier University

Trier University

Trier University

Wstęp

O nas

Trier University została założona w 1473 i ponownie otwarta w 1970 jako nowoczesny uniwersytet kampusowy. Zbudowany na wysokim płaskowyżu z widokiem na Mozelę i otoczony soczystą zieloną przyrodą, uważany jest za jeden z najpiękniejszych kampusów w Niemczech. Budynki wydziałowe i wydziałowe są połączone mostami i zgrupowane wokół Forum i Biblioteki Centralnej.

Trier University kładzie duży nacisk na nauki humanistyczne, społeczne i ekonomiczne, ale stale wzmacnia swoje programy nauk o środowisku. Istnieje sześć wydziałów, które łącznie obejmują ponad 30 obszarów tematycznych. Wiele projektów badawczych ma charakter interdyscyplinarny i jest osadzonych w globalnych sieciach.

Z około 1200 pracownikami i 13 000 studentów (w tym ponad 11% studentów zagranicznych), Trier University obejmuje kontrast: młody, ale wierny tradycji; zorientowany na skalę międzynarodową i zakorzeniony regionalnie; na geograficznym krańcu Niemiec, ale w sercu Europy.

  • 13 000 Łączna liczba studentów
  • 11 Procent studentów zagranicznych

Lokalizacja uniwersytetu

Trewir leży w zachodniej części kraju związkowego Nadrenia-Palatynat w dolinie Mozeli. Jako najstarsze miasto Niemiec, założone ponad 2000 lat temu, Trewir stał się siedzibą cesarzy rzymskich, był świadkiem powstania i upadku Napoleona Bonaparte i jest miejscem narodzin filozofa Karola Marksa. Dzięki swoim zabytkom, Porta Nigra, katedrze w Trewirze i innym znaczącym zabytkom architektury, najstarsze miasto Niemiec jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Dziś Trewir nie jest stary, a pejzaż miejski jest połączeniem historii i nowoczesnego stylu życia, charakteryzującego się nie tylko tętniącym życiem życiem studenckim. Z barami, kawiarniami i bogatą ofertą kulturalną i festiwalami, Trewir jest atrakcją turystyczną o międzynarodowym znaczeniu i pięknym miejscem do życia dla 110 000 mieszkańców miasta. Zajęcia sportowe i na świeżym powietrzu są szeroko rozpowszechnione ze względu na oszałamiające piękno okolicznych rzek, rezerwatów przyrody i parków narodowych oraz liczne kluby sportowe i sale gimnastyczne.

Chociaż Trewir leży daleko na zachodzie Niemiec, znajduje się w bliskiej odległości od Francji, Belgii i Luksemburga, a zatem wcale nie jest odległy. W regionie znajduje się pięć międzynarodowych lotnisk i połączenia wysokiej częstotliwości za pośrednictwem pociągów i autobusów. Trier University i siedem innych uniwersytetów z czworokąta tworzą Uniwersytet Wielkiego Regionu, umożliwiając studentom odwiedzanie kursów za granicą z gwarantowaną akceptacją.

Gospodarkę regionu charakteryzują duże przedsiębiorstwa i wiele średnich przedsiębiorstw, centra finansowe Luksemburga i Frankfurtu oraz kilka instytucji UE, wszystkie powiązane z Trier University .

Lokalizacje

  • Trier

    Universitätsring,15, 54296, Trier

pytania