Keystone logo
© Walakte
Toulouse INP

Toulouse INP

Toulouse INP

Wstęp

Toulouse INP, francuska szkoła inżynierska, słynie z wysokiej jakości programów inżynierskich łączących rygorystyczne szkolenie naukowe z praktycznym szkoleniem inżynierskim. Ściśle współpracuje ze światem biznesu i prowadzi wysokiej jakości badania, od badań podstawowych po transfer technologii, rozważając jednocześnie najważniejsze kwestie społeczne XXI wieku.

Toulouse INP (Institut National Polytechnique) składa się z sześciu szkół inżynierskich silnie wspieranych przez 17 laboratoriów badawczych.

Instytut zapewnia stopnie inżynierskie, magisterskie i doktoranckie.

Czym jest tytuł Master of Science?

Master of Science to stopień akredytowany przez francuskie Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego lub przez "Conference des Grandes Écoles", która przyznała ten znak towarowy szkołom inżynieryjnym. Master of Science jest uznawany na całym świecie i może prowadzić do programów doktoranckich lub pracy w firmach przemysłowych.

Master of Science to 2-letni program studiów stacjonarnych. Zazwyczaj skierowany jest do studentów studiów licencjackich, którzy posiadają już tytuł licencjata. Wykłady koncentrują się na konkretnych dziedzinach naukowych i technicznych.

Statystyka

Wydział

 • 6 szkół inżynierskich
 • 6600 uczniów
 • 23% studentów zagranicznych
 • Ponad 100 różnych narodowości

Badania

 • 17 laboratoriów
 • 670 nauczycieli-badaczy
 • Co roku wygłaszanych jest 150 doktoratów, 45% studentów zagranicznych

  Stypendia i Finansowanie

  Toulouse INP oferuje stypendia w formie obniżonych opłat .

  Studenci mogą aplikować do różnych programów stypendialnych (stypendia rządowe, europejskie programy mobilności studentów, programy stypendialne francuskiego Eiffla i ambasad francuskich oraz programy wsparcia szkoleniowego prowadzone przez prywatne fundacje i firmy).

  Rankingi

  U-Multirank 2020

  Na całym świecie Toulouse INP osiąga najlepsze wyniki pod względem różnych wskaźników, uzyskując łącznie 15 ocen „A” w ostatnim rankingu U-Multirank 2020. Otrzymała także piąty wynik na poziomie instytucjonalnym dla Francji.

  Ranking CWTS w Lejdzie

  Toulouse INP cieszy się międzynarodowym uznaniem za jakość swoich badań naukowych i znajduje się w rankingu Lejdy, który zawiera listę 1200 najlepszych uniwersytetów w skali międzynarodowej. Toulouse INP jest doceniany za swoją produkcję naukową na tematy z zakresu nauk fizycznych i inżynieryjnych, nauk o życiu i ziemi, nauk biomedycznych i nauk o zdrowiu oraz matematyki i informatyki.

  Ranking CWUR 2020-2021

  Od 2012 roku Center for World University Ranking (CWUR) ocenia uniwersytety na całym świecie według kilku kryteriów: jakości nauczania, liczby absolwentów awansujących na odpowiedzialne stanowiska w największych międzynarodowych firmach i instytucjach, jakości kadrę dydaktyczną według otrzymanych wyróżnień i wreszcie jakość prowadzonych badań. Całość podawana jest z oceną na 100. Na całym świecie oceniono około 20 000 uniwersytetów. W tym rankingu Toulouse INP zajmuje 624. miejsce w skali międzynarodowej i 29. w skali krajowej.

  Ranking Szanghaju 2021

  Ranking szanghajski zestawia najlepsze uczelnie na świecie z punktu widzenia badawczego. Klasyfikuje według dziedzin naukowych 1800 z 4000 uniwersytetów i szkół w 93 krajach. Ranking ten skupia się głównie na badaniach naukowych i uwzględnia publikacje naukowe, w szczególności artykuły cytowane w swoich dziedzinach, a także nagrody i wyróżnienia związane z badaczami.

  Toulouse INP jest sklasyfikowany w 12 kategoriach: nauki o ziemi, ekologia, mechanika, nauki procesowe, nauki o materiałach, energie, nauki i inżynieria środowiska, inżynieria wodna, rolno-spożywczy i spożywczy, inżynieria metalurgiczna, nauki o życiu i weterynaria.

  Dlaczego warto studiować w Toulouse INP?

  Idealnie zlokalizowany w regionie, w którym świat przemysłu i badań jest ściśle powiązany, Toulouse INP gwarantuje wszystkim studentom wysokiej jakości szkolenia, szeroki wybór kursów dostosowanych do specyficznych potrzeb firm oraz szybką integrację zawodową.

  Lokalizacje

  • Toulouse

   6 Allée Emile Monso, BP 34038 Toulouse cedex 4 , BP 34038, Toulouse

  pytania