Keystone logo
The University of Texas of the Permian Basin

The University of Texas of the Permian Basin

The University of Texas of the Permian Basin

Wstęp

Skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy

Nasza misja

Jako regionalna, wszechstronna instytucja, University of Texas Permian Basin obsługuje zróżnicowaną społeczność studentów z regionu, stanu i nie tylko. Dzięki doskonałości w nauczaniu, uczeniu się, badaniach i służbie publicznej ukierunkowanej na studentów, uniwersytet wspiera zaangażowanych obywateli i wpływa na życie, jednocześnie rozwijając technologię i interesy publiczne Zachodniego Teksasu.

Widok budynku Mesa z lat 70

Historia basenu permskiego UT

Zaczęliśmy jako eksperyment. W 1969 r. Ustawodawca stanowy w Teksasie postanowił utworzyć uniwersytet „wyższego poziomu” w Odessie, tj. Szkołę, która przyjmowałaby wyłącznie studentów, seniorów i studentów.

Ale zanim budowa nowej szkoły mogła się w pełni rozpocząć, proces przerwał sprawę. Powód zakwestionował ważność aktów własności uniwersytetu. Praca zatrzymana.

W końcu interweniował Sąd Najwyższy w Teksasie, orzekając na korzyść uniwersytetu. Spychacze wystrzeliły z powrotem, aw kwietniu 1972 r. Nowy kampus UT Permian Basin wybuchł.

Nieco ponad rok później - 4 września 1973 r. - Uniwersytet otworzył się na zajęcia. Budowa nie była jednak ukończona, więc 1112 uczniów z pierwszej klasy studiowało w tymczasowych budynkach i przyczepach. Minęłoby prawie kolejny rok, zanim stałe obiekty UT Permian Basin zostaną ukończone.

Przewijanie do przodu 18 lat: ustawodawca w Teksasie po raz kolejny postanowił zmienić trajektorię UTPB, przyjmując ustawę, która zmieniła szkołę w czteroletnią instytucję. Pierwsza klasa studentów pierwszego roku - znana w tradycji kampusu jako Pioneer Freshmen - dołączyła jesienią 1991 roku.

Od naszych skromnych, eksperymentalnych początków UT Permian Basin rozwija się w prawie każdym kierunku.

Żadna szkoła nie jest podobna do UT Permian Basin. Może dlatego żadna szkoła nie ma takiej historii.

Razem jesteśmy Falcons.

Lokalizacje

  • Odessa

    East University Boulevard,4901, 79762, Odessa

    pytania