Keystone logo
© Eva Dang
The University of Edinburgh - The School of History, Classics & Archaeology

The University of Edinburgh - The School of History, Classics & Archaeology

The University of Edinburgh - The School of History, Classics & Archaeology

Wstęp

Szkoła Historii, Klasyki i Archeologii na Uniwersytecie w Edynburgu jest jednym z największych światowych centrów badań nad ludzką przeszłością.

Szkoła obejmuje trzy obszary tematyczne: historię, klasykę i archeologię, a także Centrum Badań Współczesnego Konfliktu, Szkockie Centrum Studiów Diaspory oraz Centrum Studiów Średniowiecznych i Renesansowych.


Doskonałość

Jakość badań Szkoły została potwierdzona przez Research Excellence Framework 2014, kiedy to nasze zgłoszenie do panelu Historii zostało ocenione w Wielkiej Brytanii na trzecim miejscu pod względem liczby "wiodących na świecie" i "doskonałych na arenie międzynarodowej" naukowców; Klasyka otrzymała piąte miejsce w Wielkiej Brytanii (Elsevier REF2014 Results Analysis).


Nasza społeczność

Istnieje ponad 90 pracowników akademickich, 38 pracowników administracyjnych, 60 profesorów honorowych i stypendystów, 300 absolwentów i obecnie 1100 studentów, z których około jedna czwarta to studenci zagraniczni.

84542_UNI14.jpg


Nasz budynek

Szkoła Historii, Klasyki i Archeologii zajmuje Zachodnie Skrzydło zabytkowego budynku medycznego klasy A, położonego na południowym skraju Starego Miasta.

Zaprojektowany przez edynburskiego architekta Roberta Rowanda Andersona (1834-1921), Edinburgh Medical School, zbudowany w latach 1876-86, a McEwan Graduation Hall, jego budynek siostrzany, był głównym dodatkiem do kampusu uniwersyteckiego. Konkurs na projekt nowego budynku został otwarty w 1874 roku, a sześciu wybitnych architektów przedstawiło plany w stylu od gotyku, przez neoklasyczny po modernistyczny. Dziesięciu profesorów medycyny i anatomii jednogłośnie wybrało Rowanda Andersona jako zwycięzcę, powołując się na funkcjonalność i walory estetyczne jego projektu.

Budynek jest w stylu włoskiego renesansu północnego, z wpływami wzornictwa z Wenecji i Bolonii, w tym z czerwonymi dachówkami, wieżyczkami schodowymi i palazzo palazzo. Przed zgłoszeniem swojej pracy konkursowej, Rowand Anderson wziął udział w trampolicznej wycieczce po europejskich szkołach medycznych, muzeach, pałacach i kościołach. Duża dzwonnica lub dzwonnica, a także zintegrowana sala dyplomowa, zostały pominięte ze względu na ograniczenia budżetowe, które zmniejszyły dawny do małego dzwonka po północnej stronie dziedzińca, a projekt McEwan Hall został opóźniony do 1890 roku.

W 1884 roku Anderson mówił o swoim procesie projektowania, opisując popularny styl palladiański jako zbyt sztywny i gotycki nieprzystosowany do naukowego ducha epoki. "Korzystałem z tego etapu sztuki, który powstał we Włoszech w drugiej połowie XV wieku, kiedy wielkie umysły tego kraju zaczęły pękać z więzów dogmatu i władzy kościelnej i były zdeterminowane, by zbadać naturę wszystkich rzeczy. . " Dla Andersona i dla profesorów, którzy wybrali jego zwycięski projekt, styl architektury miał na celu pomóc i zainspirować studentów, nauczycieli i badaczy, którzy pracowali w jego murach.


Najnowsze remonty

Przed wejściem do Szkoły Historii, Klasyki i Archeologii wnętrze West Wing zostało całkowicie odnowione, kosztem 14 milionów funtów w okresie od marca 2009 do sierpnia 2010. Duże, przestronne pokoje z widokiem na Middle Meadow Walk mieszczą teraz studia podyplomowe pokoje i pokój Jim McMillan, wspólny pokój dla pracowników i studentów podyplomowych nazwany na cześć poprzedniego szefa szkoły. Inne nowe dodatki obejmują kilka laboratoriów archeologicznych, teatry wykładów high-tech, dedykowane obszary badań ze składanymi stanowiskami pracy i kolekcjami książek szkolnych.

Kontrapunktem do tej nowoczesności jest szeroki wybór dzieł sztuki i artefaktów z dużej kolekcji Szkoły, w tym statuetki z kolekcji obsady Classics, ekspozycje archeologiczne i dokumenty historyczne. Obecnie zdobią wiele korytarzy, pomieszczeń do nauki i nieformalnych miejsc spotkań w całym budynku.

Lokalizacje

  • Edinburgh

    William Robertson Wing Old Medical School 4 Teviot Pl, EH8 9AG, Edinburgh

    pytania