Keystone logo
The Proofreading Academy

The Proofreading Academy

The Proofreading Academy

Wstęp

Naucz się sprawdzać jak profesjonalista

Akademia Proofreadingu uczy nowoczesnych technik korekty dla każdego stylu dokumentu. Pokażemy Ci, jak doskonalić dokumenty w pracy, a nawet sprawdzać, czy nie ma dla nich życia.

Nasz kurs online nauczy Cię:

 • Edytuj teksty biznesowe, akademickie i kreatywne
 • Skuteczne sprawdzanie za pomocą narzędzi dostępnych w Microsoft Word
 • Unikaj błędów podczas pracy z różnymi standardowymi angielskimi dialektami

Korekta przebiegu kursu

Prawdopodobnie badałeś wiele różnych kursów. Ale który z nich jest odpowiedni dla Ciebie?

Oferujemy interaktywne, spersonalizowane i przyjazne nauczanie od niewielkiego zespołu. Naszą siłą jest nasza przystępność i troska, którą podejmujemy z naszymi uczniami. Ponieważ wszyscy nasi tutorzy również rozpoczęli pracę jako niezależni korektorzy, wiemy, jak to jest, i chcielibyśmy pomóc Ci podjąć pierwsze kroki jako profesjonalny korektor.

Jeśli chcesz zarezerwować połączenie z jednym z naszych nauczycieli, aby omówić kurs lub o życiu jako freelancer, zawsze chętnie pomówimy z Tobą.

Oto, co oferujemy w naszym kursie:

 • Interaktywne ćwiczenia
 • Osobiste opinie od nauczycieli
 • Bezpłatne Skype Tuition
 • Przypisywanie poprawek
 • Forum użytkowników
 • Jeden kompleksowy kurs
 • Gwarancja pracy na ukończenie kursu

Treść kursu i opis

Akademia Proofreadingu uczy nowoczesnych technik korekty i edycji w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy jesteś kompletnym początkującym, czy po prostu chcesz poprawić swoje umiejętności korekty, nasz kurs może pomóc Ci zrealizować swój potencjał.

Od korekty błędów w pisowni, gramatyki i interpunkcji do radzenia sobie z różnymi stylami pisania i odniesienia, Akademia Proofreadingu nadaje umiejętności, które możesz wykorzystać w życiu zawodowym i podczas pisania własnych dokumentów. Omówimy również, jak skutecznie korzystać z Microsoft Word.

Oferując co najmniej 30 godzin szkoleń, Akademia Proofreading zawiera testy i ćwiczenia praktyczne, a także dostęp do usługi korepetytorskiej, dzięki czemu możemy lepiej spełniać Twoje potrzeby (każdy użytkownik ma prawo do darmowej 30-minutowej rozmowy przez Skype'a z jednym z naszych nauczycieli) . Kurs jest zaprojektowany w taki sposób, abyś mógł uczyć się we własnym tempie w swoim własnym czasie, z aktualnymi modułami, w tym:

1. Edycja i korekta: Wprowadzenie

Omówienie tego, co obejmuje profesjonalna edycja i korekta.

2. Podstawy programu Microsoft Word

Przewodnik korzystania z funkcji śledzenia zmian i innych niezbędnych narzędzi do korekty w programie Microsoft Word.

3. Typowe błędy w pisowni

Jak wykrywać i poprawiać typowe błędy pisowni w dokumentach.

4. Powszechne błędy gramatyczne

Jak poprawić błędy gramatyczne w różnych rodzajach dokumentów.

5. Częste błędy interpunkcyjne

Jak upewnić się, że przecinki, kropki i inne znaki interpunkcyjne są używane poprawnie.

6. Inne typowe błędy

Jak poprawiać błędy związane z terminologią łacińską, skrótami, używaniem liczb i pisaniem wielkimi literami (między innymi).

7. Korekta w praktyce: Styl

Podstawy edytowania dokumentu w celu zapewnienia prawidłowego stylu pisania.

8. Korekta w praktyce: akademicka korekta

Dogłębne spojrzenie na korektę dokumentów akademickich, od esejów licencjackich po artykuły naukowe i rozprawy doktorskie.

9. Akademicka korekta: referencje i cytaty

Przegląd najważniejszych systemów odwołań używanych w piśmie akademickim oraz rodzajów błędów, które korektorzy mogą napotkać w przypadku cytowań i odniesień.

10. Formatowanie w Microsoft Word

Dokładne spojrzenie na formatowanie dokumentów w Microsoft Word, a także kilka dodatkowych funkcji ułatwiających korektę i edycję dokumentów.

11. Końcowa ocena poprawności

Szansa, aby pochwalić się tym, czego się nauczyłeś! Wykonasz dwa testy sprawdzające i test formatowania, na który otrzymasz szczegółowe informacje zwrotne dla nauczyciela. Jeśli uzyskasz wynik 80% lub wyższy, natychmiast otrzymasz ofertę niezależnej pracy dla Proofed Inc. Jeśli nie, będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w testach ponownie po specjalnej rozmowie zwrotnej z jednym z naszych nauczycieli.

Wystarczy tylko zakończyć rejestrację i przepracować każdy moduł, wykonując korektę końca modułu i testy, aby przejść do następnego modułu (wraz z niektórymi ćwiczeniami i quizami z poziomu modułu, abyś mógł przetestować siebie na tym, czego się nauczyłeś, gdy idziesz). Na końcu kursu znajduje się również ostateczna korekta.

Po zapisaniu się masz sześć miesięcy na ukończenie kursu (zobacz warunki i zasady dotyczące dalszych informacji). Po zakończeniu będziesz mieć pełne kwalifikacje do profesjonalnego edytowania i korekty dokumentów. Będziemy nawet oferować porady dotyczące tego, jak znaleźć pracę jako korektor niezależny!

Akademia Proofreading została opracowana przez Proofed Inc., uznawaną międzynarodową sieć ekspertów od korekty. Podczas tworzenia tego kursu wykorzystaliśmy nasze wspólne doświadczenie jako profesjonalnych korektorów i redaktorów i uważamy, że oferuje on więcej dla uczących się niż jakikolwiek inny dostępny obecnie kurs korekty i edycji e-learning.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o Proofreading Academy, skontaktuj się z nami.

Lokalizacje

 • New York

  Suite 30, 101 St Mark’s Pl, 10009, New York

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania