Keystone logo
The Hong Kong Polytechnic University - Department of Logistics and Maritime Studies

The Hong Kong Polytechnic University - Department of Logistics and Maritime Studies

The Hong Kong Polytechnic University - Department of Logistics and Maritime Studies

Wstęp

Aby poradzić sobie z szybkim rozwojem logistyki w Hongkongu i Chin kontynentalnych z rosnącym zapotrzebowaniem na talenty, Uniwersytet Politechniczny w Hongkongu (PolyU) oficjalnie ustanowił Wydział Logistyki 1 września 2003 r., po reorganizacji obejmującej dawny Wydział Żeglugi i Logistyka Transportu i część dawnego Wydziału Zarządzania.

We wrześniu 2008 r. PolyU dokonało kolejnego ruchu, aby zmienić nazwę Wydziału na Wydział Logistyki i Studiów Morskich, aby lepiej odzwierciedlić mocne strony Wydziału i rosnące portfolio. Obecnie PolyU jest jedynym dostawcą edukacji morskiej na poziomie wyższym w Hongkongu.

Jakość edukacji

Z głównymi obszarami specjalizacji w „globalnym łańcuchu dostaw” i „międzynarodowej logistyce wysyłkowej i transportowej”, Wydział oferuje kompleksowe i uznawane na całym świecie programy akademickie, od studiów licencjackich po podyplomowe. Podstawowym celem jest wychowanie wysoce efektywnych menedżerów i liderów logistyki poprzez opracowywanie współczesnych materiałów edukacyjnych oraz stosowanie innowacyjnych i dydaktycznych metod.

Programy magisterskie Wydziału w zakresie globalnego zarządzania łańcuchem dostaw, międzynarodowej wysyłki i logistyki transportowej oraz zarządzania operacjami oferują dogłębną wiedzę menedżerom i specjalistom w tej dziedzinie i ucieleśniają równowagę między teorią akademicką a praktyką zawodową. Na przykład studia magisterskie w zakresie spedycji międzynarodowej i logistyki transportowej obejmują nie tylko wiedzę morską, ale także przedmioty praktyczne, takie jak polityka i zarządzanie portami, prawo żeglugowe i ubezpieczenia morskie.

Departament aktywnie współpracuje również z czołowymi instytucjami w Chinach kontynentalnych. Jedną z tych inicjatyw było uruchomienie sztandarowego programu Master of Science in Quality Management na Uniwersytecie Zhejiang w Zhejiang. Opierając się na profilu akademickim Wydziału, program przyciągnął kandydatów z różnych środowisk, w tym z bankowości i finansów, gastronomii i restauracji, budownictwa, inżynierii, departamentów rządowych, opieki zdrowotnej, hoteli, logistyki, merchandisingu, produkcji, zarządzania nieruchomościami, użyteczności publicznej, zakupów , testowanie i certyfikacja jakości, handel detaliczny, turystyka, handel, transport, magazynowanie i inne branże usługowe.

Innowacyjne badania

Zgodnie z tradycją PolyU, Katedra położyła duży nacisk na innowacyjne badania w różnych obszarach obejmujących sektor morski, spedycyjny, portowy, zarządzanie łańcuchem dostaw i logistykę transportu. Kadra akademicka rygorystycznie angażuje się w działalność badawczą, o czym świadczy rosnąca liczba artykułów naukowych publikowanych w najwyższej jakości czasopismach naukowych.

Oznaczenie niektórych projektów jako obszarów niszowych przez Uniwersytet dodatkowo oznacza doskonałość wydziału w pomysłach i działaniach badawczych.

Współpraca przemysłowa

Jako centrum doskonałości w logistyce i edukacji morskiej w celu pielęgnowania talentów zawodowych, Departament stara się również świadczyć usługi badawcze i doradcze dla społeczności biznesowej. Dzięki ścisłej współpracy z branżami, aplikacjami i powiązaniami ze światem rzeczywistym, Departament może zapewnić najwyższą jakość nauczania, badań i doradztwa na zajęciach, co przyniesie korzyści dla przemysłu i społeczności jako całości. To właśnie PolyU robi różnicę w logistyce i edukacji morskiej.

Rankingi

Rankingi uniwersyteckie:

#5 w rankingu Times Higher Education Young University 2022

#5 w globalnym rankingu przedmiotów akademickich ShanghaiRanking (GRAS) 2021: Zarządzanie

#6 w QS Top 50 Under 50 2022

#23 w rankingu Times Higher Education Asia University 2021

# 25 w rankingu QS Asia University 2022

# 66 w rankingu QS World University Ranking 2022

#91 w rankingach światowych uniwersytetów Times Higher Education (THE) 2022

Rankingi wydziałów:

#1 w Hongkongu i #25 na świecie dla biznesu i ekonomii

Wydział Biznesu Uniwersytetu Politechnicznego w Hongkongu przyznał nagrodę dla najlepszego dostawcy kursów edukacyjnych w zakresie logistyki w konkursie Asian Freight, Logistics and Supply Chain Awards w 2021 r.

Rankingi działów:

#1 w badaniach morskich na chińskim uniwersytecie

#1 w rankingu Top 30 światowych szkół morskich PolyU (2016-2020)

#1 w rankingu ISI Web of Science firmy Thomson Reuters 2019-2021: dane badawcze dotyczące transportu

#1 w KUBS Worldwide Business Research Rankings™ - Operations Management and Management Science 2010-2019

#1 w Hongkongu i 9. na świecie rankingu uniwersyteckiego The SCM Journal List™ 2018

#2 w Hongkongu i #18 na świecie w rankingach uniwersyteckich The SCM Journal List™ 2018-2020

#14 w rankingu The UTD Top 100 Business School Research World Rankings i #1 poza USA w obszarze zarządzania produkcją i operacjami w latach 2016-2020.

Kilku profesorów z Wydziału Logistyki i Studiów Morskich Uniwersytetu Politechnicznego w Hongkongu znajduje się na liście 250 najlepszych osób w badaniach biznesowych według rankingu P-Rank 2022.

Łącznie z:

#1 Ir Professor, Dziekan Wydziału Biznesu, Edwin Cheng

# 37 Profesor Shuaian Wang

84. Profesor Kee-hung Lai (Mike Lai)

#153 Profesor Chi do Ng

#200 Profesor Chung Lun Li

Lokalizacje

  • Hung Hom

    Room M628, 6/F, Li Ka Shing Tower, , Hung Hom

pytania