Keystone logo
The Florence Academy Of Art (all campuses)

The Florence Academy Of Art (all campuses)

The Florence Academy Of Art (all campuses)

Wstęp

Akademia Sztuki we Florencji to małe i dynamiczne centrum poświęcone kształceniu młodych artystów poprzez połączenie intensywnej obserwacji z zaawansowanymi umiejętnościami rzemieślniczymi. Program nauczania wywodzi się z tradycji klasyczno-realistycznej zakorzenionej w XIX wieku (szczególnie przykładami są francuskie akademie w nauczaniu mistrzów malarzy, takich jak Gérôme, Bonnat i Carlos Duran), ale także odnosi się do twórczej i zawodowej pozycji artysty w współczesne środowisko.

W opinii tej Akademii przez cały XX wiek wybitne ruchy artystyczne stale odwracały uwagę (i nauczały) od uważnej obserwacji świata materialnego i nabywania silnych umiejętności technicznych, do pozycji, w której spójna myśl artystyczna jest nieubłaganie fragmentaryczna. pragnieniem większej indywidualnej ekspresji.

Akademia daje zatem studentom możliwość zgłębienia charakterystycznych aspektów wybranego przez nich przedmiotu poprzez rozwinięcie znacznych umiejętności warsztatowych, bezpośrednie studiowanie dzieł Dawnych Mistrzów oraz głębokie, praktyczne zrozumienie materiałów i metod artysty. . W ten sposób i poprzez wynikającą z tego identyfikację jasnych celów artystycznych, uczniowie nabywają twórczej pewności siebie, wizualnego zrozumienia oraz subtelnych i precyzyjnych zdolności opisu.

Studia w Akademii koncentrują się na znaczeniu rysunku (szczególnie rysunku z postaci ludzkiej) jako środka do zdobywania umiejętności malarskich lub rzeźbiarskich. Poprzez intensywną obserwację uczniowie zdobywają umiejętności wizualne, które pozwalają im interpretować wartości humanistyczne w ich pracy, a ostatecznie starają się stworzyć dzieło o uniwersalnym znaczeniu.

Lokalizacje

  • Florence

    Via Aretina,293, 50136, Florence

    pytania