Keystone logo
The Cyprus Institute

The Cyprus Institute

The Cyprus Institute

Wstęp

Cypr jest wyspiarskim krajem Unii Europejskiej położonym we wschodniej części Morza Śródziemnego. Stoi na skrzyżowaniu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej , zarówno pod względem geograficznym, jak i historycznym. Ma bardzo długą historię i bogatą kulturę skierowaną do jednych z największych starożytnych i ostatnich cywilizacji regionu. Dziś łączy nowoczesne, zaawansowane technologicznie społeczeństwo tętniących życiem miast ze spokojną atmosferą śródziemnomorskiej wyspy.

Zdjęcie dzięki uprzejmości The Cyprus Institute

Students GS

The Cyprus Institute

The Cyprus Institute to międzynarodowa organizacja badawcza z siedzibą w Nikozji, stolicy Cypru. Działa pod patronatem Cypryjskiej Fundacji Badań i Edukacji, zarządzanej przez uznaną na arenie międzynarodowej radę powierniczą. Jego misją jest służenie jako centrum nauki, technologii i innowacji dla regionu wschodniej części Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu, zajmując się kwestiami o znaczeniu regionalnym i globalnym. Dąży do tego, aby służyć jako brama Unii Europejskiej do badań i technologii w regionie, a przez to przyczyniać się do pokoju i dobrobytu oraz promować współpracę między jej narodami dla polepszenia ich przyszłości.

Wizja Instytutu obejmuje szybko zmieniające się realia społeczne, polityczne i gospodarcze w regionie, a także globalny postęp naukowy i technologiczny. Jest to seria strategicznych czynników, w tym:

 • Przeciwdziałaj zmianom klimatu dla zdrowego środowiska dzięki zdrowym ludziom
 • Wprowadzaj innowacje w celu zapewnienia zrównoważonego i zielonego rozwoju w kierunku lepszej przyszłości
 • Ołów w zmieniającym się świecie, w którym nauka danych i sztuczna inteligencja są kluczowymi cechami
 • Analizuj i dokumentuj naszą przeszłość i teraźniejszość, aby wzbogacić naszą przyszłość
 • Edukuj nowych liderów nauki i decydentów

Podyplomowe programy edukacyjne oferowane przez interdyscyplinarną Szkołę Nauki i Technologii Instytutu mają na celu dostosowanie do wizji Instytutu. Studenci są nauczani i mentorowani przez wybitny międzynarodowy wydział Instytutu oraz szkoleni przez ekspertów naukowych. Są bezpośrednio zanurzeni w bogatym środowisku badawczym ośrodków badawczych Instytutu i mają bezpośredni dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury i obiektów.

Szkoła przyciąga niewielką liczbę międzynarodowych studentów najwyższej jakości i ma na celu dostarczenie im najnowocześniejszej wiedzy i umiejętności, które umożliwią im wiodącą naukę, nowoczesne społeczeństwa i gospodarkę przyszłości. Absolwenci szkoły zajmują kluczowe stanowiska w środowisku akademickim i przemysłowym na Cyprze i za granicą.

Zdjęcie dzięki uprzejmości The Cyprus Institute

131685_StudentsAmphitheater.DSCF7695.JPG

Programy

Portfolio szkoły obejmuje obecnie sześć programów podyplomowych, które prowadzą do uzyskania stopnia magistra i doktora i są akredytowane przez Cypryjską Agencję Zapewnienia Jakości i Akredytacji (CYQAA). Ponadto Szkoła korzysta z umów dwustronnych z wybitnymi instytucjami szkolnictwa wyższego w Europie i USA, co daje studentom możliwość zapisania się na studia podwójne lub wspólne.

 • Magister nauk o środowisku (1 rok lub 1,5 roku)
 • Magister symulacji i nauki o danych (1 rok)
 • Magister cyfrowego dziedzictwa kulturowego (1 rok)
 • Doktor nauk komputerowych (3 lata)
 • Doktor nauk energetycznych, środowiskowych i atmosferycznych (3 lata)
 • Doktor nauk ścisłych i technologii w zakresie dziedzictwa kulturowego (3 lata)
131926_GRADUATESCHOOLInfographic2020-LOW.jpg

Zdjęcie dzięki uprzejmości The Cyprus Institute

Lokalizacje

 • Nicosia

  20 Konstantinou Kavafi Street 2121, Aglantzia Nicosia Cyprus, , Nicosia

pytania