Keystone logo
The Catholic University In Ružomberok

The Catholic University In Ružomberok

The Catholic University In Ružomberok

Wstęp

Katolicki Uniwersytet w Ruzomberok

Katolicki Uniwersytet w Ruzomberok na Słowacji jest uniwersytetem publicznym składającym się z czterech wydziałów (Wydziału Sztuki i Literatury, Wydziału Edukacji, Wydziału Teologicznego i Wydziału Zdrowia). Uniwersytet zapewnia wysokiej jakości edukację opartą na indywidualnym podejściu w nowoczesnym kampusie. Wydział Sztuki i Literatury jest częścią uniwersytetu od momentu jego utworzenia. Oferuje atrakcyjne programy studiów w dziedzinie nauk humanistycznych, historycznych, społecznych i behawioralnych.

Elastyczna i wysokiej jakości edukacja

Zarówno uniwersytet, jak i jego Wydział Sztuki i Literatury nieustannie starają się podnosić jakość edukacji i badań. Sukces tego wysiłku został wielokrotnie potwierdzony przez opinie studentów oraz ocenę niezależnego słowackiego rankingu i agencji ratingowej ARRA. Zgodnie z ostatnią opublikowaną oceną wszystkich wydziałów akademickich na Słowacji przez agencję ARRA, Wydział Sztuk i Literatury Uniwersytetu Katolickiego w Ružomberku jest drugim najlepszym i spośród wszystkich wydziałów literatury i sztuki ma najniższy odsetek bezrobotni absolwenci. Studenci mają do wyboru szeroki wachlarz programów studiów i mogą wybierać spośród różnych kursów na aktualne tematy. Ponadto studenci mogą uczestniczyć w wymianach w niektórych z naszych licznych uczelni partnerskich za granicą.

Rozwój osobisty

Uniwersytet wspiera osobisty rozwój studentów. Oprócz edukacji oferuje także możliwość uczenia się przydatnych umiejętności, poznawania ciekawych ludzi i angażowania się w zajęcia pozalekcyjne, takie jak studenckie (czasopismo studenckie, radio i telewizja), uniwersytecki zespół teatralny, towarzystwo tańca ludowego lub zajęcia sportowe.

Indywidualne podejście i rodzinna atmosfera

Na Wydziale Sztuki i Literatury uczniowie znają się nawzajem i ich profesorowie. Regularne imprezy pomagają im spotkać się, na przykład, w nieformalnym dniu powitalnym dla studentów pierwszego roku, wydziałów, przyjęć świątecznych, wycieczek terenowych itp. Edukacja jest zazwyczaj realizowana w mniejszych grupach; w związku z tym uczniowie są w stanie dokonać szybszego postępu.

Współczesny kampus uniwersytecki

Kampus uniwersytetu jest jednym z najnowocześniejszych na Słowacji. Jest zdominowana przez nową bibliotekę uniwersytecką, ale są tu również dobrze wyposażone sale lekcyjne i nowoczesne akademiki. Wszystkie ważne obiekty znajdują się w pobliżu głównego budynku uniwersyteckiego. Dlatego studenci mogą spędzić cały dzień (uczęszczając na zajęcia, studiując w bibliotece, wypijając kawę w jednej z kawiarni lub jadąc w stołówce uniwersyteckiej) na terenie kampusu uniwersyteckiego.

Atrakcyjny region

Wydział Sztuki i Literatury znajduje się na północy Słowacji, w Ruzomberok. Region oferuje wiele możliwości przyjemnego spędzania wolnego czasu, ponieważ zapewnia wiele możliwości relaksu i rozrywki. Turystycznie nastawieni turyści będą pod wrażeniem malowniczego górskiego otoczenia, które jest odpowiednie zarówno dla turystów weekendowych, jak i doświadczonych wspinaczy. W pobliżu znajduje się pasmo górskie Nizke Tatry, Velka Fatra, a także Chocske Vrchy, gdzie ludzie mogą wybrać się na wędrówki o różnym stopniu trudności. Ruzomberok daje wiele możliwości dla różnych zajęć sportowych. Ski and Bike Family Park Malino Brdo oferuje doskonałe usługi dla fanów sportów zimowych, turystów i osób zainteresowanych górskim zjazdem. Atrakcyjne baseny termalne, takie jak Besenova i Lucky, które działają przez cały rok, znajdują się zaledwie kilka kilometrów od Ruzomberok.

Wsparcie dla studentów zagranicznych

Na wydziale mamy zagranicznych studentów pochodzących głównie z Ukrainy, Polski lub Czech, którzy otrzymują pomoc w kwestiach praktycznych, takich jak pozwolenia na pobyt itp. Studenci zagraniczni mają zapewnione kursy do nauki języka słowackiego. Ponieważ języki słowiańskie mają ze sobą wiele wspólnego, uczniowie ci zazwyczaj potrafią bardzo szybko poruszać się po procesie edukacji. Co więcej, proces adaptacji jest łatwiejszy, jeśli studenci zdecydują się uczyć języka angielskiego lub niemieckiego, ponieważ większość zajęć odbywa się w języku angielskim lub niemieckim.

Rozsądne wydatki na życie

Studenci pochodzący z krajów UE lub krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Serbia itp. Nie płacą czesnego za studia. Opłaty za zakwaterowanie w domach studenckich wahają się od 70 do 140 EUR miesięcznie w zależności od liczby łóżek (studentów) w pokoju. Zatem łączne koszty utrzymania studenta w Ruzomberok mogą wynosić około 350 EUR miesięcznie. Co więcej, najlepsi studenci otrzymują hojne stypendia, a w tym regionie turystycznym istnieje wiele możliwości zatrudnienia studentów w niepełnym wymiarze godzin.

Lokalizacje

 • Ružomberok

  Nám. A. Hlinku 1159/60, 034 01 Ružomberok, Slovakia, , Ružomberok

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania