Keystone logo
The American College of the Mediterranean

The American College of the Mediterranean

The American College of the Mediterranean

Wstęp

The American College of the Mediterranean

American College of the Mediterranean (ACM) to amerykańska uczelnia w Aix-en-Provence we Francji. ACM jest liderem w edukacji międzynarodowej i zapewnia edukację w amerykańskim stylu z globalnym naciskiem. ACM dąży do zapewnienia doskonałości w edukacji międzynarodowej, inspiruje świadomość międzykulturową i przygotowuje studentów do sukcesu w globalnej społeczności poprzez badanie europejskiej i śródziemnomorskiej historii, języków, kultur i współczesnych problemów. Robi to poprzez unikalną kombinację kursów, staży, programów nauczania, które łączą się w celu stworzenia programów studiów licencjackich i magisterskich w stylu amerykańskim w międzynarodowym i międzykulturowym otoczeniu.

Do wyróżnień ACM należą:

 • Instytucja szkolnictwa wyższego w stylu amerykańskim, posiadająca amerykański i francuski status non-profit
 • Pierwotnie chartered jako instytucja szkolnictwa wyższego przez Regents of State University of New York, jako Institute for American Universities z bogatą historią sięgającą 1957 r.
 • Uznany za instytucję szkolnictwa wyższego przez Ministerstwo Francji jako Prywatna Instytucja Szkolnictwa Wyższego (sformułowanie francuskie) oraz Rectorat Uniwersytetu Aix-Marseille.
 • Członek założyciel Stowarzyszenia Amerykańskich Międzynarodowych Szkół Wyższych i Uniwersytetów (AAICU), zapewniający studentom możliwości studiowania za granicą w różnych miejscach, głównie w Europie i Afryce Północnej

Lokalizacja

Kampus ACM znajduje się na południu Francji, w uroczym i tętniącym życiem mieście Aix-en-Provence. Aix to...

 • Miasto uniwersyteckie z ponad 40.000 studentów szkół wyższych
 • Centrum prawne i akademickie, siedziba sądu apelacyjnego na południu Francji.
 • Miejsce urodzenia malarza postimpresjonisty Paula Cézanne'a, którego tematem często była majestatyczna góra Sainte-Victoire
 • Znany z wielu fontann i kawiarnianego Cours Mirabeau
 • 25 minut od lotniska Marseille-Provence
 • 15 minut do stacji pociągu kulowego Aix TGV

Programy

ACM oferuje programy studiów licencjackich i magisterskich, które są specyficzne dla danego miejsca, z naciskiem na sztukę, biznes, nauki humanistyczne i społeczne.

ACM W LICZBACH

 • Stosunek liczby uczniów do liczby nauczycieli 12:1
 • 10 uczniów to średnia wielkość klasy
 • 45% wykładowców jest zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin
 • 95% wykładowców ACM posiada tytuł doktora lub tytuł końcowy w swojej dziedzinie

Dzięki ACM masz możliwość wzięcia udziału w:

Stopień naukowy w stylu amerykańskim we Francji

The American College of the Mediterranean (ACM) zapewnia edukację w stylu amerykańskim, z którą jesteś zaznajomiony w uroczym i tętniącym życiem mieście Aix-en-Provence, mieście uniwersyteckim z ponad 40 000 studentów uczelni. Z kilku kierunków i nieletnich do wyboru, w tym możliwość samodzielnego zaprojektowania kierunku studiów i podstawowy program nauczania, który jest specyficzny dla regionu śródziemnomorskiego, studenci mają możliwość zanurzenia się w nowej kulturze i uczyć się w wysokiej wpływu, doświadczalne sposób.

Instrukcja obsługi kursu w języku angielskim

Wszystkie kursy są prowadzone w języku angielskim, oprócz kursów językowych w języku francuskim, hiszpańskim lub arabskim na wszystkich poziomach. Możliwości poprawy szczególnie swoich umiejętności francuskich poza klasą są również dostępne, w tym mieszkanie z rodziną goszczącą, program partnerów językowych ACM i badania terenowe kursu.

Świadomy kosztów

Jako instytucja non-profit szkolnictwa wyższego, ACM skupia się na utrzymaniu przystępnych kosztów. Podczas gdy stypendia i dotacje są dostępne dla kwalifikujących się studentów, naszym celem jest utrzymanie kosztów na niskim poziomie od samego początku.

Opcja przeniesienia

Jeśli nie jesteś w stanie rozpocząć studiów licencjackich z ACM, masz możliwość ukończenia ich u nas. ACM wita studentów transferowych do stosowania do naszego programu Bachelor of Arts, którzy ukończyli co najmniej jeden semestr studiów i utrzymał minimalną GPA 2,5.

Międzynarodowe doświadczenie zawodowe

Solidna sieć praktyk ACM pozwoli ci zdobyć międzynarodowe doświadczenie zawodowe podczas ukończenia studiów i wprowadzi cię do ważnych międzynarodowych kontaktów. Dowiedz się więcej o możliwościach stażu i zobacz, gdzie ACM umieściło poprzednich studentów stażystów, odwiedzając stronę internetową poświęconą stażom.

Umiejętności rynkowe

Z dyplomem z ACM, twoje ulepszone umiejętności i unikalne doświadczenia zwiększą rozwój w kluczowych międzynarodowych i międzykulturowych kompetencjach. Absolwenci ACM już dostrzegają te korzyści po ukończeniu studiów, ponieważ wielu z nich dostało się na rygorystyczne studia magisterskie, w tym na Uniwersytet Columbia oraz do School of Art Institute of Chicago, podczas gdy inni wykorzystali swój dyplom ACM i wylądowali na wysokich stanowiskach w takich instytucjach jak Światowy Program Żywnościowy ONZ oraz Legislatura Stanu Waszyngton.

Lokalizacje

 • Aix-en-Provence

  27, place de l’Université, 13604, Aix-en-Provence

  pytania