Keystone logo
© Eva Dang
The Aga Khan University’s Institute for the Study of Muslim Civilisations

The Aga Khan University’s Institute for the Study of Muslim Civilisations

The Aga Khan University’s Institute for the Study of Muslim Civilisations

Wstęp

O ISMC

ISMC została założona w 2002 r., Starając się zająć wolne miejsce w dyskursie o świecie muzułmańskim, promując stypendium, które otwiera nowe perspektywy dla społeczeństw muzułmańskich. Rozważamy kluczowe kwestie, takie jak tradycja i nowoczesność, religia i państwo, pluralizm i jedność oraz natura społeczności w erze globalnego połączenia i zmian.

Naszym mandatem jest stawienie czoła podstawowym wyzwaniom związanym z ludzką kondycją, wyrażaną w różnych społeczeństwach świata muzułmańskiego i jego diaspor.

Londyn oferuje idealną lokalizację dla Instytutu, z jego międzynarodowym smakiem; doskonała scena kulturalna, zarówno historyczna, jak i współczesna; kwitnące społeczności artystyczne i akademickie; i jako miasto, w którym promowana jest wolność myśli i wypowiedzi.

Nasze cele

 • Studiować systemy myśli moralnej i etycznej, struktury rządzenia i życia publicznego oraz wyrażenia artystyczne i twórcze we wszystkich formach.
 • Aby stworzyć możliwości interakcji między naukowcami i innymi specjalistami, aby pogłębić zrozumienie palących problemów życia publicznego mających wpływ na społeczeństwa muzułmańskie.

Dziesięć powodów, aby wybrać ISMC

 1. Unikalny trzyletni dyplom, podczas którego będziesz mieć możliwość nauki języka i głębokiego zrozumienia kultur muzułmańskich.
 2. Ekskluzywne zakwaterowanie w odległości dwóch minut spacerem od kampusu.
 3. Eksploruj architekturę, literaturę, religię, historię, sztukę, politykę, prawo i wiele innych w kontekście muzułmańskim z naszymi specjalistami akademickimi.
 4. Studiuj w specjalnie zbudowanym Centrum Aga Khan obejmującym kolekcję islamskich ogrodów, dziedzińców i tarasów.
 5. Spędź czas w jednym z najbardziej zróżnicowanych miast na świecie. Zobacz zabytki i poznaj wiele kulturalnych doświadczeń i spostrzeżeń Londynu.
 6. Biblioteka Aga Khan to dedykowana przestrzeń na dwóch piętrach, wychodząca na Taras nauki.
 7. Możliwość spędzenia miesiąca za granicą na kursie zanurzenia języka w kraju arabskim lub perskojęzycznym.
 8. Ciesz się życiem towarzyskim, organizując wycieczki po Wielkiej Brytanii i lokalne zajęcia.
 9. Weź udział w wielu wydarzeniach organizowanych przez ISMC, a także okoliczne uniwersytety, w tym SOAS, Birkbeck i UCL.
 10. Podążaj śladami naszych absolwentów w zakresie studiów doktoranckich lub możliwości kariery na całym świecie.

Po ISMC

Nasi absolwenci stanowią różnorodną grupę i obecnie śledzą kariery w dziennikarstwie, nauczaniu i doradztwie biznesowym, pracując dla organizacji takich jak Czerwony Krzyż, BBC, Pomoc Muzułmańska i Bank Światowy. Ponadto, wielu absolwentów ISMC pracuje teraz dla Aga Khan Development Network, przyczyniając się do jej celów rozwojowych w projektach na całym świecie.

Niektórzy absolwenci decydują się na dalsze studia i weszli na studia takie jak University of Oxford, University of Victoria, Harvard University i Princeton University. Wielu kontynuuje karierę akademicką, nauczając na uniwersytetach i kontynuując własne badania w określonych obszarach wiedzy specjalistycznej.

Program magisterski ISMC to prawdziwie globalna kwalifikacja, która otwiera drzwi do wielu różnych ścieżek kariery. Nasi absolwenci pracują i studiują na całym świecie, w tym w Tunezji, Kuwejcie, Kanadzie, Pakistanie i Wielkiej Brytanii.

O Uniwersytecie Aga Khan

Uniwersytet Aga Khan (AKU), założony w 1983 r., To wyjątkowa hybryda: instytucja doskonałości akademickiej, która jest także czynnikiem rozwoju społecznego. Uniwersytet ma kampusy i programy w Azji Południowej, Europie i Afryce.

Uniwersytet działa w oparciu o podstawowe zasady wpływu, jakości, przydatności i dostępu, i przygotowuje studentów do kierowania zmianami w ich społeczeństwach i prosperowania w globalnej gospodarce. Dzięki rygorystycznej polityce rekrutacyjnej i naszym wrażliwym na potrzeby programom pomocy finansowej uniwersytet oferuje najbardziej obiecującym liderom i myślicielom jutra możliwość służby oraz umiejętności pomagania społecznościom w rozwiązywaniu ich najpilniejszych wyzwań.

Uniwersytet Aga Khan w Londynie jest członkiem Dzielnicy Wiedzy, która jest partnerstwem około 90 i rozwijających się organizacji akademickich, kulturalnych, badawczych, naukowych i medialnych. Organizacje te są aktywnie zaangażowane w rozwój i rozpowszechnianie wiedzy i znajdują się w promieniu jednej mili od King's Cross. Należą do nich University of London, Google, The Crick Institute i The Guardian.

Referencje studentów

Lokalizacje

 • London

  The Aga Khan University (International) UK 210 Euston Road, NW1 2DA, London

  pytania