Keystone logo
The Abbe School of Photonics

The Abbe School of Photonics

The Abbe School of Photonics

Wstęp

Nasza misja: światowej klasy edukacja w zakresie fotoniki

Misją Abbe School of Photonics jest oferowanie programu edukacyjnego w fotonice na najwyższym międzynarodowym poziomie dla najbardziej ambitnych i zmotywowanych studentów. Nasza Szkoła służy jako trampolina do kariery, promując kariery akademickie, a także zapewniając możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego w branży fotonicznej.

Studiowanie fotoniki w mieście, w którym wszystko się zaczęło

Koncepcja i filozofia Szkoły mają za główny cel utworzenie jednego z wiodących na świecie ośrodków edukacyjnych w dziedzinie optyki i fotoniki w Jenie w Niemczech. ASP została ukształtowana przez tradycję i szerokie spektrum działalności dydaktycznej i badawczej w zakresie nauk o świetle na naszej Uczelni. Szkoła oferuje wybitne możliwości kwalifikacji stopni na poziomie licencjackim i magisterskim w dziedzinie optyki i fotoniki. Strategia kwalifikacyjna Szkoły jest całkowicie zorientowana na badania i oparta na zasadach wolności akademickiej, konkurencyjnych warunkach badawczych i internacjonalizacji na wszystkich poziomach edukacji i badań.

Szkoła uznaje swoją odpowiedzialność, że wielu z jej absolwentów będzie kontynuować karierę w firmach intensywnie prowadzących badania. Programy szkoleniowe ASP mają zatem na celu promowanie i optymalne łączenie etapów kariery akademickiej młodych naukowców z doświadczeniem zawodowym w firmach prowadzących intensywną działalność badawczą. Wszystkie nasze konkurencyjne środki rozwoju kariery są zatem zaprojektowane tak, aby położyć fundamenty pod udaną karierę zarówno w środowisku akademickim, jak i w przemyśle.

ASP została założona w 2008 roku w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego przez rząd federalny Niemiec i rząd landu Turyngii, Uniwersytet w Jenie oraz niemiecki przemysł fotoniczny. Kluczowym czynnikiem programu jest ścisła współpraca ASP z partnerami przemysłowymi. Aby utrzymać wyjątkowy rozwój gospodarczy naszych partnerów w przyszłości, wymagana będzie dostępność znacznej liczby wysoko wykwalifikowanych pracowników. Absolwenci ASP to ci potencjalni kandydaci, dobrze przygotowani do pracy w niemieckim przemyśle fotonicznym.

Jena: najwyższej klasy niemiecki uniwersytet pełen historii i tradycji

Friedrich Schiller Uniwersytet w Jenie, którego dawna łacińska nazwa brzmi "alma mater jenensis", jest jednym z najstarszych niemieckich uniwersytetów, założonym w 1558 roku. W tym czasie przedmiotem badań i nauczania były klasyczne dziedziny akademickie: filozofia, teologia, prawo i medycyna. W ciągu minionych wieków wielu wybitnych uczonych było profesorami tej uczelni. Pod koniec XVIII i na początku XIX wieku Jena stała się sławna podczas klasyczno-romantycznej "cudownej epoki", kiedy to światowej sławy poeci i filozofowie, tacy jak Goethe, Schiller, Hegel i Fichte, naznaczyli jej intelektualną atmosferę.

W pełni cyfrowo, w pełni online!

Program MSc Photonics został pierwotnie pomyślany jako kurs studiów on-campus. Wierzymy, że nasza Szkoła jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, aby studiować zorientowane na badania, praktyczne fotoniki w wysokiej klasy laboratoriach badawczych - i trzymamy się tego standardu. Mimo to przyznajemy, że pandemia COVID-19 ma długotrwały wpływ na światowe środowisko akademickie. Tak więc nauczanie on-campus połączone z hybrydowym streamingiem jest nowym standardem w naszej szkole:

  • W naszej szkole istnieje również ograniczona liczba miejsc na naukę tylko online na czas pierwszego i drugiego semestru. W ten sposób program może być studiowany całkowicie zdalnie podczas pierwszego roku studiów, a wszystkie 60 niezbędnych punktów kredytowych (CPs) może być zdobyte w tym okresie czasu.
  • Jednak, aby przejść do trzeciego semestru i ostatecznie uzyskać tytuł magistra, każdy student pierwszego roku online musi przenieść się do Jeny w pewnym momencie przed rozpoczęciem trzeciego semestru. Dla wszystkich studentów obowiązkowe jest studiowanie na kampusie podczas trzeciego i czwartego semestru.

Lokalizacje

  • Jena

    Abbe Center of Photonics Albert-Einstein-Str. 6 07745 Jena, Germany, 07745, Jena

pytania