Keystone logo
Texas A&M University College of Veterinary Medicine & Biomedical Sciences Magister dziennikarstwa naukowego i technicznego (STJR)
Texas A&M University College of Veterinary Medicine & Biomedical Sciences

Magister dziennikarstwa naukowego i technicznego (STJR)

College Station, Stany Zjednoczone

Request duration

Język angielski

Request pace

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Cele: Program MS w dziennikarstwie naukowym i technicznym (STJR) na Texas A&M University to szeroko zakrojony program komunikacji naukowej, mający na celu przygotowanie studentów głównie do kariery pisarzy i redaktorów specjalizujących się w komunikacji nauki, technologii i medycyny. Może również służyć jako tło dla pokrewnych karier i jako przygotowanie do studiów doktoranckich.

Historia: W 1996 roku Texas A&M University, od dawna znana ze swojej siły w nauce i technologii, wdrożyła program MS w dziennikarstwie naukowym i technicznym. Program został przeniesiony z College of Liberal Arts do College of Veterinary Medicine & Biomedical Sciences w 2006.

Filozofia: Program ma na celu przygotowanie absolwentów solidnie ugruntowanych zarówno w dziennikarstwie naukowym, jak i naukowym. W ten sposób każdy student kończy kursy podyplomowe w obu dziedzinach. Program jest mały i wysoce zindywidualizowany, a każdy student wybiera kursy dostosowane do jego zainteresowań i celów.

Opcje studiów: Po wejściu do programu studenci wybierają między ścieżką stażu a ścieżką pracy magisterskiej. Ostatnie strony staży obejmowały Fermilab, Johns Hopkins Medicine, MD Anderson Cancer Center, Microsoft, Texas Biomedical Research Institute, Texas Sea Grant i Texas Water Resources Institute. Ostatnie tematy te obejmowały reportaże naukowe w Ghanie, najlepsze praktyki dziennikarzy zdobywających nagrody za reportaże dotyczące zdrowia psychicznego, poglądy autorów naukowych i wykorzystanie komentarzy online, komunikację o ryzyku środowiskowym w dwóch serialach telewizyjnych Cosmos, relację ze zmian klimatycznych w dużej meksykańskiej gazecie oraz porównawcze relacje na temat raka piersi i cukrzycy w głównych amerykańskich magazynach kobiecych.

Kursy: Wszyscy studenci programu biorą udział w kursach podstawowych: Problemy dziennikarstwa naukowego i technicznego, raportowania nauki i technologii, metod badawczych w dziennikarstwie naukowym i technicznym oraz redagowanie nauk ścisłych. Biorą również udział w zajęciach z komunikacji naukowej i wybierają z szerokiej gamy kursów naukowych na całym uniwersytecie. Ponadto mogą brać udział w kursach z pokrewnych dziedzin, takich jak projektowanie stron internetowych, fotografia, twórczość literacka i historia nauki.

O szkole

pytania

Podobne kursy

  • MA in Journalism
    • Boston, Stany Zjednoczone
  • Erasmus Mundus Master w dziedzinie dziennikarstwa, mediów i globalizacji (EMJ)
    • Prague, Czechy
  • Magister sztuk pięknych w dziedzinie filmu dokumentalnego
    • Miami, Stany Zjednoczone