Keystone logo
Tennessee State University

Tennessee State University

Tennessee State University

Wstęp

Założona w 1912 r. TSU jest wszechstronną, miejską, koedukacyjną instytucją udzielającą dotacji na grunty w Nashville w stanie Tennessee. Uniwersytet był obsługiwany przez siedmiu prezydentów, w tym dr Glenda Baskin Glover, która obecnie pełni funkcję naszego ósmego prezydenta.

Akredytacja SACS

Południowe Stowarzyszenie Szkół i Szkół przyznało TSU akredytację w 1946 r. W sierpniu 1951 r. Tennessee State Board of Education zatwierdził status uniwersytetu. W wyniku reorganizacji programu edukacyjnego instytucji utworzono Graduate School, School of Arts & Sciences, School of Education i School of Engineering. Poczyniono również postanowienia dotyczące późniejszego dodania innych szkół w rolnictwie, biznesie i ekonomii domowej.

Status uniwersytetu dotowanego na grunt

Pod nazwą Tennessee Agricultural & Industrial State University instytucja uzyskała w sierpniu 1958 r. pełny status uniwersytetu dotującego grunty. Program Land-Grant University obejmował Szkołę Rolnictwa i Gospodarki Domowej, Graduate School, Wydział Dokształcania i Kształcenia Ustawicznego, oraz Wydział Badań Lotniczych i Kosmicznych. School of Allied Health Professions i School of Business zostały utworzone w 1974 roku, a School of Nursing powstała w 1979 roku.

Zmiana nazwy: Tennessee State University

Po tym, jak Walter Davis przeszedł na emeryturę ze stanowiska prezydenta w 1968 roku, inny absolwent TSU, Andrew Torrence, został trzecim rektorem Uniwersytetu. Podczas jego stosunkowo krótkiej kadencji ustawodawca stanowy zrezygnował z „Rolnictwa i Przemysłu” i oficjalnie zmienił nazwę na Tennessee State University .

Fuzja z UT of Nashville

Kiedy Frederick Humphries został prezesem TSU w 1975 roku, Nashville było także siedzibą drugiego, czteroletniego uniwersytetu publicznego. University of Tennessee z siedzibą w Knoxville zaczął oferować kredyty przedłużające w Nashville w 1947 roku i rozszerzał swoje programy w latach 60. XX wieku. W 1971 roku została akredytowana jako instytucja przyznająca stopnie naukowe, która zajmowała nowe kwatery na rogu Alei Dziesiątej i Charlotte. Ale w 1968 r. członek wydziału TSU Rita Sanders złożyła pozew, który stał się znany jako Geier przeciwko Tennessee, zarzucając podwójny system szkolnictwa wyższego w Tennessee oparty na rasie. 1 lipca 1979 r. sprawa została rozstrzygnięta nakazem sądowym łączącym dawny Uniwersytet Tennessee w Nashville z TSU. Jako prezydent Humphries jako pierwszy zmierzył się z wyzwaniem utrzymania równowagi między rolą TSU jako jednego z czołowych historycznie czarnych uniwersytetów w Ameryce a wschodzącym statusem wszechstronnego uniwersytetu narodowego.

Sprawa Geier przeciwko Tennessee pozostała jednak żywa przez 32 lata. Do Rity Sanders Geier dołączył Departament Sprawiedliwości USA oraz profesorowie TSU Ray Richardson i H. Coleman McGinnis jako współpowodowie w procesie. Po tym, jak wiele nakazanych przez sąd planów nie przyniosło postępu, wszystkie strony osiągnęły wyrażony w drodze mediacji dekret zgody, który sąd zarządził 4 stycznia 2001 r.

Ulepszenia kapitałowe i postęp

Po roku jako tymczasowy prezydent, Otis Floyd został piątym dyrektorem naczelnym TSU w 1987 roku i kontynuował rozwój uniwersytetu, inicjując wysiłki, które doprowadziły do tego, że stanowe zgromadzenie ogólne zapewniło bezprecedensową kwotę 112 milionów dolarów na poprawę kapitału w 1988 roku. W ramach tego planu prawie cały kampus budynki zostały odnowione i zbudowano osiem nowych obiektów, w tym Floyd-Payne Campus Center, budynek administracyjny Neda McWhertera, Wilma Rudolph Residence Center i Performing Arts Center.

Następnie, w 1990 r., Tennessee Board of Regents mianował dr Floyda swoim kanclerzem, otwierając drogę Jamesowi Hefnerowi do zostania szóstym prezesem TSU w 1991 r. Hefner nadzorował dodatkowe ulepszenia obiektów kampusowych i przyczynił się do wzrostu liczby rekrutacji do rekordowego poziomu 9100 studenci. Stacja badawcza szkółkarska Otis Floyd w McMinnville została oddana do użytku w 1996 r., a w 1999 r. naukowcy z TSU Center for Automated Space Science jako pierwsi odkryli planetę poza naszym Układem Słonecznym.

Melvin N. Johnson został siódmym prezydentem uniwersytetu w czerwcu 2005 roku i odegrał kluczową rolę w dalszym zwróceniu uwagi na uniwersytet poprzez wyróżnienie Freedom Riders 14, zaangażowanie uniwersytetu w Tennessee Campus Compact, otrzymanie krajowych nagród za pracę społeczną i zaangażowanie, przyznał 8 milionów dolarów na Race to the Top Funds przez prezydenta Glovera i Pata Hairstona, prezydenta Obamy, otwierając drzwi uniwersytetu dla ofiar powodzi i firm oraz uzyskując klasyfikację zaangażowania społecznego od Carnegie Foundation for the Advancement of Teaching.

W 100-letniej historii uniwersytetu dr Glenda Baskin Glover została prezydentem w styczniu 2013 roku i kontynuuje wprowadzanie zmian, aby jeszcze bardziej podkreślić doskonałość, z której TSU jest znane na całym świecie.

Wymagania wstępne

Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

Lokalizacje

  • Nashville

    John A Merritt Boulevard,3500, 37209, Nashville

pytania