Keystone logo
Umeå University - Faculty of Science and Technology Mistrz w Sztucznej Inteligencji
Umeå University - Faculty of Science and Technology

Mistrz w Sztucznej Inteligencji

Umeå, Szwecja

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

02 Sep 2024

SEK 142 800 / per year

W kampusie

Wstęp

134526_photo-1531746790731-6c087fecd65a.jpg

Program magisterski w zakresie sztucznej inteligencji

Czy chcesz przyczynić się do obecnej transformacji naszego społeczeństwa cyfrowego jako specjalista od sztucznej inteligencji? Program magisterski w zakresie sztucznej inteligencji daje szeroką wiedzę na temat sztucznej inteligencji i pogłębioną wiedzę w obszarach profilowych, takich jak teoretyczne podstawy sztucznej inteligencji, interakcja człowiek-AI, inteligentna robotyka, uczenie maszynowe lub nauka danych. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować karierę naukową lub karierę jako specjalista od sztucznej inteligencji w przemyśle lub sektorze publicznym.

Edukacja zbliżona do badań nad AI

W programie magisterskim w zakresie sztucznej inteligencji studenci biorą udział w bieżących badaniach w szerokim zakresie sztucznej inteligencji.

Podczas studiów

Program magisterski w zakresie sztucznej inteligencji daje szeroką wiedzę na temat sztucznej inteligencji i pogłębioną wiedzę w jednym z pięciu profili o szczególnym znaczeniu. Obszary profilu to teoretyczne podstawy sztucznej inteligencji, interakcja człowiek-AI, inteligentna robotyka, uczenie maszynowe i nauka danych.

Niezbędnymi warunkami wstępnymi do przyjęcia do programu są wiedza teoretyczna i praktyczne umiejętności dotyczące rozwiązywania problemów algorytmicznych, w tym dobrze rozwinięte umiejętności programowania. Zazwyczaj uzyskuje się to poprzez studia informatyczne. Ponadto wymagania wstępne obejmują kursy matematyki, takie jak analiza numeryczna, algebra liniowa oraz kurs logiki lub statystyki.

Wybierz jeden z pięciu profili

Program zawiera cztery obowiązkowe kursy sztucznej inteligencji wspólne dla wszystkich profili, do których należy uczęszczać w pierwszym roku: na podstawie sztucznej inteligencji, sztucznej inteligencji i jej metod i aplikacji, uczenia maszynowego i projektowania interaktywnych inteligentnych systemów. W dziedzinie analizy danych w obszarze profilu istnieją cztery dodatkowe kursy obowiązkowe, które są wymagane do uzyskania dyplomu ze statystyki matematycznej. W przypadku czterech pozostałych obszarów, prowadzących do uzyskania stopnia naukowego na kierunku informatyka o profilu sztucznej inteligencji, masz większą swobodę wyboru kursów w zależności od zainteresowań, chociaż niektóre kursy są zdecydowanie zalecane.

Zadania projektu

Kursy w programie obejmują wykłady, seminaria, pracę w grupach i samouczki w połączeniu z różnymi rodzajami zadań i pracami laboratoryjnymi. Zadania te są zwykle obowiązkowe i często polegają na jakimś rozwoju oprogramowania. Na kursach objętych profilami dotyczącymi interakcji człowiek-AI zadania zazwyczaj obejmują projekt studencki prowadzony we współpracy z organizacją społeczną zajmującą się wyzwaniem społecznym. W ramach tych projektów studenci powinni współpracować w interdyscyplinarnych zespołach oraz z przedstawicielami organizacji społecznych. Organizacje obejmują zarówno organizacje branżowe, jak i publiczne.

Możesz liczyć na 40-godzinny tydzień pracy, nawet jeśli zaplanowano mniej godzin. Na poziomie magisterskim oczekuje się, że weźmiesz pełną odpowiedzialność za organizację zadań związanych z pracą studyjną, tak aby dotrzymywać terminów i aby współpraca w ramach projektów studenckich była wykonalna w ciągu godzin pracy.

Twoi nauczyciele są również naukowcami w dziedzinach, w których nauczają. Całe nauczanie odbywa się w języku angielskim.

Przeczytaj więcej o programie

Program studiów magisterskich w zakresie sztucznej inteligencji Uniwersytetu Umeå na Vimeo.

Przegląd programu

Kursy podstawowe:

 • Podstawy teorii logiki i modelu lub statystyki dla inżynierów
 • Podstawy sztucznej inteligencji
 • Sztuczna inteligencja - metody i zastosowania
 • Nauczanie maszynowe

Obszary profilu w informatyce:

 • Rozumowanie i podejmowanie decyzji
 • Nauczanie maszynowe
 • Interakcja człowiek-AI
 • Inteligentna robotyka

Obszary profilu w statystyce matematycznej:

 • Data Science

Podstawowe kursy informatyki:

Jeśli dążysz do jednego z obszarów profilu w informatyce, uzyskasz dyplom w informatyce z profilem w AI, a także będziesz musiał przejść te dwa obowiązkowe kursy:

 • Projektowanie interaktywnych inteligentnych systemów
 • Projekt pracy dyplomowej dla stopnia magistra informatyki (specjalizacja sztuczna inteligencja)

Podstawowe kursy statystyki matematycznej:

Jeśli chcesz postępować zgodnie z profilem Data Science, uzyskasz dyplom z statystyki matematycznej i będziesz musiał przejść te pięć obowiązkowych kursów:

 • Procesy stochastyczne i symulacja
 • Projektowanie eksperymentów i zaawansowane modelowanie statystyczne
 • Wielowymiarowa analiza danych
 • Big Data i analiza danych wielowymiarowych
 • Projekt pracy dyplomowej dla stopnia magistra statystyki matematycznej

Możliwości zawodowe

Sztuczna inteligencja jest wbudowana w nasze narzędzia cyfrowe w celu wykorzystania ogromnej ilości gromadzonych danych, w celu zapewnienia dodatkowej wartości dostosowanej do osób i sytuacji oraz w celu budowy infrastruktury cyfrowej dla społeczeństwa. Nasze społeczeństwo cyfrowe szybko się zmienia w sposób, który wpływa na to, jak pracujemy, kształcimy i bawimy się, utrzymujemy kontakty towarzyskie i angażujemy się w społeczeństwo. W rezultacie społeczeństwo stoi w obliczu gwałtownie rosnącego zapotrzebowania na kompetencje w zakresie sztucznej inteligencji, które są niezbędne, aby przyspieszyć rozwój w sposób korzystny dla społeczeństwa. Zapotrzebowanie przemysłu i organizacji publicznych na wiedzę specjalistyczną w zakresie sztucznej inteligencji wzrośnie jeszcze bardziej w dającej się przewidzieć przyszłości.

Opracuj przyszłe narzędzia cyfrowe

Dzięki szerokim i podstawowym kompetencjom w zakresie sztucznej inteligencji, które program da, twoje przyszłe obszary pracy będą zależeć głównie od twoich własnych obszarów zainteresowań. Zadania robocze mogą obejmować opracowywanie przyszłych narzędzi cyfrowych do poprawy stanu środowiska, zdrowia, edukacji dzieci, a także narzędzia do rozwiązywania problemów społecznych, takich jak demokracja, sprawiedliwość, bezpieczeństwo lub budowanie infrastruktury, oprogramowanie do samodzielnego prowadzenia samochodów i innych systemów transportu. Możesz opracowywać różne rodzaje wsparcia decyzyjnego i analizy biznesowej, architektury sztucznej inteligencji, strategie zarządzania danymi i odpowiedzialną sztuczną inteligencję.

Przykłady tytułów pracy:

 • Architekt AI
 • Menedżer produktu AI
 • Inżynier oprogramowania AI Technology
 • Data Scientist
 • AI Interaction Designer
 • Etyka AI
 • Doktorant
 • Inżynier badawczy

Rekrutacja

Program

O szkole

pytania