Keystone logo
Umeå University - Faculty of Science and Technology Magister robotyki i kontroli
Umeå University - Faculty of Science and Technology

Magister robotyki i kontroli

Umeå, Szwecja

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

02 Sep 2024

SEK 142 800 / per year

W kampusie

Wstęp

132622_6020984-robot-arm-in-a-factory3.jpg

Program magisterski z robotyki i sterowania

Program magisterski w zakresie robotyki i sterowania jest interdyscyplinarny z kursami obejmującymi ważne aspekty współczesnej robotyki, takie jak systemy autonomiczne, robotyka polowa, sztuczna inteligencja, widzenie komputerowe, roboty mobilne, systemy osadzone, systemy modelowania i sterowania. Wykłady, prace laboratoryjne, projekty i zadania są ściśle powiązane z bieżącymi badaniami na Uniwersytecie Umeå.

Program magisterski z robotyki i sterowania zapewnia kompleksowe podstawy do kariery zawodowej w dziedzinie robotyki. Program ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje robotykę związaną zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i systemami sterowania , z udziałem głównie wydziałów informatyki oraz fizyki stosowanej i elektroniki.

Nauczanie

Nauczanie składa się z wykładów, ćwiczeń grupowych, seminariów, pracy laboratoryjnej , zadań i projektów. Wiele kursów zawiera dużą część pracy laboratoryjnej, aby zapewnić praktyczne doświadczenie przy użyciu najnowocześniejszego oprogramowania i sprzętu. Twoje badania mogą koncentrować się na sztucznej inteligencji, robotach pokrewnych lub robotach związanych z kontrolą, w zależności od twoich zainteresowań. Możliwe jest również zachęcanie do spersonalizowania programu poprzez wybranie dodatkowych kursów zgodnie z własnymi zainteresowaniami i włączenie ich do dyplomu. Wszystkie instrukcje są w języku angielskim.

Kursy Parallell

Zazwyczaj studenci uczą się dwóch kursów równolegle przez okres pół semestru. Każdy okres studiów kończy się okresem egzaminacyjnym. Każdy kurs ma trzy możliwości egzaminów pisemnych rocznie. Program obejmuje również trwający semestr projekt 30 ECTS. Jest broniony ustnie i dokumentowany w formie pisemnej pracy magisterskiej.

Więcej informacji na stronie programu

Stopień i kariera

Dyplom magistra robotyki i sterowania umożliwia prowadzenie badań oraz opracowywanie nowych i zaawansowanych technologii . Mogą to być na przykład pojazdy bezzałogowe, automatyzacja maszyn budowlanych na wysokim poziomie, sprzęt wydobywczy, kontrola procesów w fabrykach, produkty związane z wizją komputerową, oprogramowanie symulacyjne, zaawansowane systemy czujników i systemy do noszenia.

Rośnie zapotrzebowanie na inżynierów, którzy mogą projektować, budować i utrzymywać złożone, zautomatyzowane i inteligentne systemy dzisiaj i przyszłości.

Dalsze badania?

Dyplom magistra robotyki i sterowania umożliwia także podjęcie studiów doktoranckich i otwiera możliwości kariery naukowej w dziedzinie robotyki i systemów sterowania.

Program

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania