Keystone logo
Umeå University - Faculty of Science and Technology Magister architektury i urbanistyki
Umeå University - Faculty of Science and Technology

Magister architektury i urbanistyki

Umeå, Szwecja

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

SEK 187 200 / per year *

W kampusie

* Całkowita opłata 374 400 SEK

Wstęp

Program magisterski z architektury i urbanistyki

Czy chcesz wziąć udział w projektowaniu zrównoważonej architektury i rozwoju społecznie sprawiedliwych miast na przyszłość? Program magisterski z architektury i urbanistyki działa pomiędzy artystyczną i naukową dziedziną wiedzy. Program charakteryzuje się konsekwentnym ukierunkowaniem na zrównoważony rozwój i ma profil eksploracyjny i eksperymentalny z nauczycielami z całego świata.

Podczas studiów

Wyzwania ekologiczne, takie jak zmiany klimatu i kryzysy społeczne, takie jak nierówne lokalne i globalne miejsca rozwoju i migracji, zwiększają zapotrzebowanie na architekturę w zakresie opracowywania nowych rozwiązań opartych na szerokich interdyscyplinarnych perspektywach. W programie studiów magisterskich z architektury i urbanistyki te złożone problemy są rozwiązywane w różnych pracowniach projektowych. Odchodząc od własnego doświadczenia i etycznej pozycji program chce rzucić wyzwanie konwencjonalnej współczesnej praktyce architektonicznej i przyszłości zawodu.

Rozwiń swoje krytyczne myślenie

Szkoła Architektury znajduje się na Arts Campus - kreatywnym środowisku z warsztatami i infrastrukturą do produkcji i produkcji, wraz ze Szkołą Sztuki i Wzornictwa, inkubatorem Sliperiet i Bildmuseet.

Program studiów magisterskich z architektury i urbanistyki jest budowany przez studia o różnych orientacjach tematycznych. Będziesz pracował z eksploracją nowych dziedzin wiedzy związanych z architekturą i urbanistyką w środowisku edukacyjnym takim jak laboratorium.

Celem jest rozwinięcie własnego krytycznego myślenia, a eksploracja tych dziedzin wiedzy rozwija i stosuje nowe perspektywy, projektując alternatywne propozycje architektoniczne, strategie i praktyki, które mogą przyczynić się do zmian w dzisiejszym rozwoju społecznym i miejskim.

Koncentracja na zrównoważonym rozwoju

Ważnymi elementami programu są zrównoważony rozwój społeczny i środowiskowy, świadomość zasobów, praca w różnych skalach, eksperymentowanie z rozwiązaniami technicznymi i prototypowanie poprzez interwencje konstrukcyjne i architektoniczne oraz instalacje w środowisku fizycznym.

Program magisterski opiera się na pedagogice eksperymentalnej, w której wiedza teoretyczna jest zintegrowana z badaniami zorientowanymi na proces i artystycznymi, gdzie rozwój przedmiotu odbywa się w eksploracyjnym i artystycznym podejściu do praktyki i zawodu.

Wszystkie instrukcje w języku angielskim

Podczas pierwszych trzech semestrów edukacji dwa kursy seminaryjne prowadzone są równolegle z kursem syntezy w formie projektu projektowego. W czwartym semestrze realizowany jest projekt magisterski.

Seminaria wprowadzają i pogłębiają teoretyczne i techniczne koncepcje, metody i procesy oraz zagadnienia dotyczące zawodu i praktyki zawodowej.

Projekty projektowe są realizowane w różnych pracowniach, co pozwala wybrać podejście odchodzące od osobistych zainteresowań.

Program jest prowadzony w języku angielskim przez nauczycieli wywodzących się z różnych krajów i posiadających specjalistyczną wiedzę na ten temat.

metody eksperymentalne

Proces projektowania jest badany metodami śledczymi i procesowymi. Tryby pracy są testowane i rozwijane poprzez niekonwencjonalne eksperymenty, gdzie prototypy, modele, projekty i pomysły są testowane w celu opracowania alternatywnych strategii, które mogą tworzyć nowe formy i metody w architekturze, projektowaniu i urbanistyce.

Warunki dla podejścia, które obejmuje kulturę i praktykę współpracy w ramach współpracy, są tworzone, a strategie i propozycje opracowywane są w drodze współpracy. Celem jest stworzenie środowiska pracy, w którym jednostki mogą rozwijać problemy i projekty, zarówno indywidualnie, jak i grupowo, w duchu zbiorowym, aby stworzyć wspólną bazę wiedzy.

Nauczanie koncentruje się na umocnieniu cię jako ucznia i daje ci możliwość rozwijania holistycznego podejścia do edukacji. Prowadzimy seminaria i dyskusje przy okrągłym stole, a samoocenę i informacje zwrotne traktujemy jako interaktywny i otwarty proces dialogu.

Więcej informacji na stronie programu

Rekrutacja

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania