Keystone logo
Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Wstęp

Technische Universität Berlin (TU Berlin) jest znanym na całym świecie uniwersytetem położonym w centrum niemieckiej stolicy. Założona w 1879 roku jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych instytucji badawczych i edukacyjnych w kraju.

Absolwenci uniwersytetu i profesorowie

Lista absolwentów uczelni wyższych i profesorów obejmuje wybory do krajowych akademii, dwóch laureatów National Medal of Science i dziesięciu laureatów nagrody Nobla.

Katedra Technologii Kosmicznej

Program studiów MSE jest oferowany przez Katedrę Technologii Kosmicznej, jedną z sześciu katedr Wydziału Aeronautyki i Astronautyki na Technische Universität Berlin.

Założony przez profesora Eugena Sängera w 1963 roku, jest pierwszym oddziałem lotniczym w Niemczech. Od tego czasu z sukcesem prowadzi badania i kształci inżynierów systemów dla przemysłu lotniczego, głównie koncentrując się na projektowaniu, praktycznej realizacji i obsłudze małych misji satelitarnych (rodziny TUBSAT i BEESAT) wraz ze studentami.

Katedra Technologii Kosmicznych również buduje i uruchamia własne rakiety (Aquarius Group i DECAN) i przeprowadza eksperymenty na sondujących rakietach.

Od 2007 roku prowadzimy również projekty dotyczące opracowywania i testowania łazików planetarnych oraz odpowiedniej technologii operacji misyjnych.

Absolwenci Katedry Technologii Kosmicznych pracują na kluczowych stanowiskach w przemyśle lotniczym w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), niemieckim Aerospace Center (DLR), Arianespace, Airbus Defence and Space, OHB AG itp.

Lokalizacje

  • Berlin

    Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology Marchstraße 12-14, 10587, Berlin

    pytania