Keystone logo
Technion International Magister Inżynierii Chemicznej
Technion International

Magister Inżynierii Chemicznej

Haifa, Izrael

24 Months

Język angielski

Pełny etat

01 Apr 2024

Oct 2024

Request tuition fees

W kampusie

Wstęp

Technion Izraelski Instytut Technologii odgrywa ważną rolę w innowacjach i zdolnościach umysłowych, które napędzają izraelską gospodarkę. W połączeniu z wrodzonym izraelskim duchem innowacyjności, osiągnięcia wykładowców i absolwentów Technion pomogły temu krajowi zdobyć reputację światowego „kraju start-upów”.

Celem absolwenta jest pogłębienie i poszerzenie podstawowej wiedzy z zakresu inżynierii chemicznej oraz rozwinięcie zwiększonej umiejętności rozwiązywania złożonych problemów z różnych dziedzin działalności inżyniera chemika. Wydział dydaktyczny i badawczy obejmuje szeroki zakres zagadnień, takich jak zjawiska i przepływy płynów, podstawy działania w inżynierii chemicznej, procesy separacji, ropa naftowa, rozwój inżynierii eksploatacji i sterowania procesami, reaktory, adsorpcja i kataliza, inżynieria polimerów i tworzyw sztucznych oraz biomedycyna inżynieria chemiczna i biomedyczna, biofizyka, inżynieria środowiska, mikrostruktura i nanotechnologia, układy cząsteczkowe, układy koloidalne, płyny złożone, efekty kosmiczne, przetwarzanie i materiały ceramiczne – ołów oraz badanie procesów wzrostu kryształów w cienkich warstwach.

Dlaczego inżynieria chemiczna?

  • Wydział Inżynierii Chemicznej Wolfsona szkoli i kształci inżynierów i badaczy, którzy będą przewodzić przyszłemu przemysłowi i środowisku akademickiemu przemysłu chemicznego / bio-chemicznego, energetycznego i środowiskowego.
  • Program studiów podyplomowych na Wydziale ma na celu z jednej strony dostarczenie studentom dedykowanych narzędzi do stania się ekspertami w określonej tematyce badawczej, z drugiej strony wyposażenie ich w szerokie spektrum podstawowej wiedzy, która pozwoli im wnieść wkład w różnorodne dziedzinach przemysłu i badań.
  • Produktywne środowisko badawcze i najnowocześniejsza technologia stanowią podstawę przełomowych odkryć naukowych.

Badania prowadzone w Katedrze dotyczą czołowych zagadnień nauki światowej, takich jak:

  • Biosystem i Bioinżynieria
  • Środowisko, membrany wodne i proces odsalania
  • Nauka o koloidach i interfejsach
  • Nauka i technologia polimerów
  • Zaawansowane materiały
  • Kataliza, inżynieria systemów procesowych i zjawiska transportu
  • Paliwa alternatywne i energia

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

O szkole

pytania