Keystone logo
Stockholm University

Stockholm University

Stockholm University

Wstęp

Wydział Nauk na Stockholm University jest największym wydziałem naukowym w Szwecji i znajduje się wśród stu najlepszych wydziałów naukowych na świecie w rankingu szanghajskim. Wydział oferuje najwyższej klasy edukację w wielu programach i kursach, na poziomie magisterskim ponad 30 programów studiów jest prowadzonych w języku angielskim.

Po co studiować na największym szwedzkim wydziale nauk ścisłych?

Badania naukowe obejmują wszystko, od badania najmniejszych składników materii po odkrywanie i analizę zjawisk międzygwiezdnych. Ale to coś więcej niż badania.

Połączenie studiów ścisłych ze studiami nad językami, ekonomią, a nawet komunikacją może sprawić, że Twoje kompetencje i profil będą bardziej atrakcyjne na rynku pracy. Stockholm University oferuje studentom taką możliwość dzięki szerokiej gamie kursów z zakresu nauk społecznych i humanistycznych. Naukowcy i matematycy znajdują się na najróżniejszych stanowiskach od analityków finansowych, badaczy, autorów, konsultantów, sprzedawców lub kierowników projektów w wielu różnych dziedzinach. Szeroka gama oferowanych kursów, zarówno z nauk ścisłych, jak i innych dziedzin, a także możliwość wyboru kierunku, który najbardziej Ci odpowiada – z dodatkową możliwością późniejszej zmiany ścieżki lub uzupełnienia studiów o nowy temat – zwiększa Twoje szanse na sukces na rynku pracy.

Naukowcy i matematycy na całym świecie pracują z przyszłością. Może to być tworzenie bardziej wiarygodnych prognoz pogody, opracowywanie nowych i lepszych leków, poprawa ochrony środowiska lub tworzenie zdrowszych produktów spożywczych. W międzynarodowym badaniu dotyczącym zatrudnialności absolwentów szkół wyższych Stockholm University zajęła najwyższe miejsce w Szwecji, drugie w Skandynawii i 62 na całym świecie.

Wydział oferuje zarówno programy, jak i kursy na poziomie licencjackim i magisterskim w języku angielskim. Ogólny poziom znajomości języka angielskiego w Szwecji jest bardzo wysoki według English Proficiency Index. Szwecja znalazła się w pierwszej piątce od początku indeksu sześć lat temu i trzykrotnie zajmowała pierwsze miejsce. Oprócz ogólnego poziomu znajomości języka angielskiego Stockholm University ma międzynarodową kadrę dydaktyczną i badawczą oraz wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów w języku angielskim.

Nasze kursy są ściśle związane z bieżącymi badaniami prowadzonymi na wydziale nauk ścisłych, a większość naszej kadry dydaktycznej to aktywni badacze. Zobacz więcej informacji o naszych międzynarodowych programach magisterskich.

Życie jako student w Sztokholmie

Sztokholm jest stolicą Szwecji i jednym z najważniejszych ośrodków akademickich w północnej Europie. Miasto składa się z kilku wysp i jest otoczone wodą. Woda jest tak czysta, że można pływać w środku miasta. Latem słońce nigdy w pełni nie zachodzi, a ludzie gromadzą się w otwartych barach, restauracjach i parkach, aby cieszyć się światłem i umiarkowanym klimatem. Zimą często można jeździć na łyżwach w centrum miasta.

Sztokholm oferuje edukację wyższą o najwyższym międzynarodowym standardzie na renomowanych uniwersytetach i kolegiach uniwersyteckich, w tym w renomowanych instytucjach, takich jak Karolinska Institutet, Królewski Instytut Technologii KTH, Stockholm School of Economics i Stockholm University .

Przez lata na tych uniwersytetach i kolegiach uniwersyteckich działało co najmniej dwunastu laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, fizyki, ekonomii i chemii.

Lokalizacje

  • Stockholm

    Universitetsvägen,10 A, 106 91, Stockholm

    pytania