Keystone logo
SRH Berlin University of Applied Sciences

SRH Berlin University of Applied Sciences

SRH Berlin University of Applied Sciences

Wstęp

Sześć szkół w trzech miastach: Berlinie, Dreźnie i Hamburgu. Wykładowcy i studenci z ponad 100 krajów na prawie 65 akredytowanych kierunkach studiów w języku niemieckim i angielskim. Różnorodne możliwości w zarządzaniu i przedsiębiorczości, mediach i branżach kreatywnych, technologii i IT, muzyce, projektowaniu, filmie i tekście.

Jesteś centrum swoich studiów

Ucz się zgodnie z zasadą CORE! Praktyczna nauka w małych zespołach, stopniowe zdobywanie umiejętności w 5-tygodniowych blokach i indywidualne wsparcie wykładowców.

W SRH nie ma już nauczania skoncentrowanego na wykładzie. Zamiast tego nasi instruktorzy stają się dla Ciebie osobistymi trenerami nauczania. Wspólnie nie tylko rozwiniecie specjalistyczną wiedzę, ale też będziecie pracować nad doskonaleniem swoich umiejętności miękkich i twardych. Aby to zrobić, opieramy się na bezpośredniej komunikacji. Ważne są dla nas indywidualne porady, wymiana cyfrowa i ciągła informacja zwrotna.

Tutaj uczysz się krok po kroku

Wierzymy, że zrównoważone uczenie się jest możliwe tylko wtedy, gdy jest wystarczająco dużo miejsca na eksperymentowanie, gry i krytyczne myślenie. Dlatego całkowicie przebudowaliśmy klasyczny tok studiów.

 • Będziesz pracować nad praktycznymi zadaniami w małych zespołach przez 5-tygodniowe bloki
  Zamiast tracić orientację między wieloma przedmiotami, zwracasz całkowicie uwagę na maksymalnie dwa przedmioty, które są nauczane równolegle w ciągu 5-tygodniowego bloku.
 • Następnie przystąpisz do egzaminu z zakresu tematycznego z poprzednich tygodni
  Ze względu na ramy czasowe naszego modelu studiów nie będziesz już musiał mieć do czynienia z zatłoczonymi tygodniami egzaminów. Dzięki dużej liczbie możliwych formularzy egzaminacyjnych (od typowego egzaminu po dziennik nauki) możesz zademonstrować swoje umiejętności w sposób najlepiej dopasowany do kompetencji, które są istotne dla danego przedmiotu.
 • Przez całe studia będziesz otrzymywać ciągłe informacje zwrotne na temat wyników
  Prowadzimy Cię na poziomie zawodowym, osobistym i organizacyjnym przez całe studia. Od pierwszego dnia będziesz mieć po swojej stronie wykwalifikowanych mentorów. Dodatkowo otrzymasz indywidualny coaching i kompetentne porady z naszego Biura Karier.
 • Otrzymasz wszechstronne wsparcie od swoich wykładowców
  W SRH nie praktykujemy wyłącznie nauczania frontalnego. Zamiast tego nasi nauczyciele staną się dla Ciebie indywidualnymi coachami. Nie tylko zdobędziesz wiedzę i metody, ale także będziesz regularnie podnosić swoje kompetencje osobiste i społeczne.
 • Będziesz miał czas na pogłębienie wiedzy pomiędzy poszczególnymi blokami, powtórne zdawanie egzaminów lub zdobycie praktycznego doświadczenia

Nasze zasady

Wiedza na żądanie? Nie, dziękuję!

Nauka na poziomie oczu

W naszych salach lekcyjnych nie ma czysto frontalnego nauczania. Zamiast tego nasi instruktorzy stają się dla Ciebie indywidualnymi trenerami. Razem nie tylko zdobędziecie specjalistyczną wiedzę, ale także doskonalicie swoje umiejętności miękkie i twarde. Aby to osiągnąć, stawiamy na bezpośrednią komunikację.

Bez strachu przed popełnieniem błędów

Tutaj można wypróbować! Nawet mile widziane, ponieważ polegamy na uczeniu się opartym na doświadczeniu. Nie zawsze chodzi o dobro lub zło, przede wszystkim o wypróbowywanie różnych rzeczy i wzajemne poznanie się. W SRH nie uczysz się dla profesora lub biura egzaminacyjnego, ale przede wszystkim dla własnych projektów i całego swojego (zawodowego) życia.

Nauka dla prawdziwego świata

Po ukończeniu studiów nie musisz odbywać niezliczonych staży. Praktyczna praca zespołowa nad prawdziwymi projektami z partnerami z prawdziwego świata przygotuje Cię optymalnie do świata zawodowego. Jednocześnie rozwiniesz umiejętności społeczne, takie jak umiejętność przyjmowania krytyki, myślenia nieszablonowego i twórczego rozwiązywania problemów. Dokładnie takich umiejętności oczekują dziś pracodawcy od swoich pracowników.

Ponadto będziesz mieć w ręku nie tylko certyfikat, ale także referencje do projektów od prawdziwych partnerów, które możesz dostarczyć wraz z podaniami o pracę. ORAZ: będziesz wiedział, na czym polegają Twoje mocne strony.

Indywidualne testy

Pracujemy według SRH Constructive Alignment.

Zadajemy sobie pytanie:

 1. Jakich kompetencji potrzebują nasi absolwenci w pracy?
 2. Za pomocą jakiej formy egzaminu mogą najlepiej wykazać te umiejętności?
 3. Jak należy projektować lekcje, aby studenci byli dobrze przygotowani do tego egzaminu?

Dlatego nie opieramy się tylko na klasycznych formach egzaminacyjnych, takich jak egzaminy pisemne czy prezentacje. W sumie do wyboru jest około trzydziestu różnych form egzaminacyjnych.

Na przykład portfolio | prezentacja | praca projektowa | sprawy | plakat naukowy | raport

i wiele innych

Sześć szkół w trzech miastach: Berlinie, Dreźnie i Hamburgu.

Berlińska Szkoła Projektowania i Komunikacji

Projektowanie, komunikacja, ilustracja, fotografia, tworzenie stron internetowych lub marketing

Berlińska Szkoła Techniczna

Energia odnawialna, inżynieria, bezpieczeństwo cybernetyczne lub sztuczna inteligencja

Berlińska Szkoła Zarządzania

Administracja biznesowa, turystyka, psychologia biznesu, marketing, przedsiębiorczość lub zarządzanie łańcuchem dostaw

Berlińska Szkoła Sztuk Popularnych

Muzyka i dźwięk, media i przemysł kreatywny, film i telewizja lub twórcze pisanie

Drezdeńska Szkoła Zarządzania

Turystyka i hotelarstwo, biznes, wydarzenia i marketing, psychologia i praca socjalna

SRH Campus Hamburg

Rozwój oprogramowania, zarządzanie łańcuchem dostaw lub międzynarodowe przywództwo

Rekrutacja

Proces aplikacji

Twoja aplikacja i proces rekrutacji w SRH Berlin

Z radością witamy Cię na naszej uczelni! Oto poszczególne etapy naszego ogólnego procesu aplikacji:

 1. Wniosek składasz online za pośrednictwem portalu aplikacyjnego SRH. Tworzysz konto, aplikujesz na swój program studiów i przesyłasz wszystkie istotne dokumenty. Po przesłaniu aplikacji otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.
 2. Sprawdzimy Twoje zgłoszenie i zaprosimy Cię na rozmowę, jeśli spełniasz warunki przyjęcia.
 3. Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się osobiście w naszym kampusie lub telefonicznie/Skype. Jeśli rozmowa kwalifikacyjna przebiegnie pomyślnie, wraz z umową na studia otrzymasz list akceptacyjny.
  * Należy pamiętać, że w przypadku niektórych programów studiów artystycznych/projektowych może być konieczne wykonanie dodatkowego testu wstępnego i/lub przesłanie próbek swojej pracy wraz z aplikacją online. Więcej informacji można znaleźć na stronach poświęconych indywidualnym programom studiów.
 4. Następnie podpisujesz umowę o naukę i odsyłasz ją do nas.
 5. Opłacasz wpisowe (wszyscy studenci) oraz - jeśli jesteś studentem spoza UE/spoza EOG - 3-miesięczną kaucję.
 6. Otrzymasz wtedy list potwierdzający przyjęcie.
 7. Bierzesz udział w naszym Tygodniu Orientacyjnym, a następnie będziesz gotowy do rozpoczęcia studiów w SRH Berlin!

Wymagania wizowe

Jeśli nie jesteś obywatelem Unii Europejskiej lub państwa EOG (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) i planujesz studia w Niemczech, musisz złożyć wniosek o wizę w Ambasadzie Niemiec w swoim kraju ZANIM przyjedziesz do Niemiec . Bez dowodu ważnej wizy studenckiej niemieckie uniwersytety nie mogą Cię zapisać.

Obywatele, którzy nie muszą ubiegać się o wizę przed przyjazdem:

Obywatele niektórych krajów, takich jak Australia, Izrael, Japonia, Kanada, Nowa Zelandia, Korea Południowa, Wielka Brytania i USA mogą wjechać do Niemiec bez wizy. To samo dotyczy obywateli Andory, Brazylii, Salwadoru, Hondurasu, Monako i San Marino, o ile nie poszukują pracy w Niemczech. Obywatele szwajcarscy również nie muszą ubiegać się o wizę wjazdową. Po wjeździe do Niemiec obywatele tych krajów muszą złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt (więcej informacji w sekcji „Zezwolenie na pobyt”).

Obywatele, którzy potrzebują wizy na studia w Niemczech, muszą przedłożyć SRH na początku studiów dowód na to (lub ważne niemieckie zezwolenie na pobyt, jeśli już mieszkają w Niemczech), aby móc się w pełni zapisać na studia i otrzymać dalsze dokumenty, usługi i wykłady. Przepis ten nie dotyczy obywateli, którzy nie muszą ubiegać się o wizę studencką przed przyjazdem. Należy pamiętać, że obywatele krajów, które potrzebują wizy na wjazd do Niemiec, również muszą złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt (więcej informacji w sekcji „Zezwolenie na pobyt”).

Skontaktuj się z Ambasadą Niemiec w swoim kraju, aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz wizy na wjazd do Niemiec.

Rodzaje wiz

Proszę ubiegać się o długoterminową wizę krajową (D) w celu studiowania, jeśli jesteś studentem lub studentem na wymianę/studia za granicą, który planuje studiować w SRH Berlin przez co najmniej jeden semestr (6 miesięcy). Proszę sprawdzić ważność swojej wizy krajowej (90 dni lub 180 dni) zaraz po wjeździe do Niemiec, ponieważ przed jej wygaśnięciem trzeba zamienić wizę krajową na zezwolenie na pobyt (sprawdź datę stempla wjazdowego w paszporcie).

Niektórzy z Was ( szczególnie studenci z wymiany ) mogą otrzymać wizę krajową (D) ważną do 12 miesięcy zamiast 90-dniowej wizy krajowej (D). Obywatele spoza UE, którzy pozostaną w Niemczech krócej niż rok, mogą otrzymać taką wizę. Ponieważ powinien on obejmować cały okres Twojego pobytu, po przyjeździe do Niemiec nie będziesz musiał ubiegać się o zezwolenie na pobyt, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wysiłek.

Uwaga: wiza krótkoterminowa (C) Schengen jest ważna tylko do 90 dni (tylko w celach turystycznych lub krótkich kursów) i nie jest ważna na studia w Niemczech i nie można jej zamienić na zezwolenie na pobyt.

Jeśli jesteś obywatelem, który nie potrzebuje wizy wjazdowej do Niemiec, musisz złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt w Niemczech w ciągu pierwszych 90 dni po przyjeździe do Niemiec (proszę sprawdzić pieczątkę w paszporcie).

Wymagane dokumenty

Aby móc ubiegać się o wizę studencką, potrzebujesz listu akceptacyjnego z niemieckiego uniwersytetu. Inne dokumenty wymagane do uzyskania wizy studenckiej to ważny paszport, aktualne zdjęcie, dowód wsparcia finansowego oraz dodatkowe dokumenty aplikacyjne.

Prawie wszyscy studenci ubiegający się o wizę muszą przedstawić dowód posiadanych środków finansowych, aby ubiegać się o wizę krajową. Muszą udowodnić, że są w stanie pokryć wydatki finansowe podczas studiów w Niemczech. Istnieje wiele sposobów na udowodnienie, że możesz sfinansować studia.

Możliwe są następujące formy dowodu:

 • Twoi rodzice mogą złożyć dokumenty poświadczające ich dochody i majątek finansowy.
 • Ktoś, kto ma stałe miejsce zamieszkania w Niemczech, może zagwarantować Urzędowi Rejestracji Cudzoziemców, że pokryje Twoje wydatki.
 • Kaucję można wpłacić na zablokowane konto.
 • Możesz przedstawić gwarancję bankową.
 • Możesz przedstawić powiadomienie o przyznaniu stypendium od uznanego dostawcy stypendiów.

Pamiętaj, że zasady i przepisy wizowe mogą się znacznie różnić w zależności od kraju. Wiadomo, że w niektórych krajach zablokowane konto bankowe jest jedynym akceptowanym dowodem finansowym. Dlatego ważne jest, abyś jak najszybciej skontaktował się z Ambasadą Niemiec w swoim kraju.

Stypendia i Finansowanie

Jak sfinansować studia w SRH Berlin

Fundusz edukacyjny, pożyczka studencka czy stypendium? Istnieje wiele sposobów na finansowanie studiów. Zebraliśmy informacje, które pomogą Ci znaleźć odpowiednią opcję finansowania.

Należy pamiętać, że wiele opcji jest dostępnych tylko dla obywateli Niemiec lub UE, ponieważ wymagają one poręczyciela z obywatelstwem UE lub zezwoleniem na pobyt stały.

Opcje finansowania studiów

 • Stypendia
 • BAföG i Kindergeld | Wymagany PR
 • Fundusze edukacyjne | Wymagany PR
 • Pożyczki studenckie
 • Praca podczas studiów

Lokalizacje

 • Berlin

  Ernst-Reuter-Platz,10, 10587, Berlin

  • Dresden

   Georgenstraße 7, 01097, Dresden

   • Hamburg

    Esplanade 6, 20354, Hamburg

    pytania