Keystone logo
Scuola Politecnica di Design SPD

Scuola Politecnica di Design SPD

Scuola Politecnica di Design SPD

Wstęp

Scuola Politecnica di Design SPD

Kreatywny warsztat odkrywania, rozumienia i wymiany pomysłów i doświadczeń.
Pierwsza we Włoszech szkoła projektowania i komunikacji, założona w 1954 roku.

Od 1954 roku ta szkoła pracowała z włoskim wzornictwem, widziała, jak rośnie i rozwija się w to, co znamy dzisiaj. Artysta Nino di Salvatore założył firmę SPD w 1954 roku. Jako malarz i rzeźbiarz urzekł i zgromadził artystów, projektantów, profesjonalistów i studentów z pięciu różnych kontynentów. Bruno Munari, Gio Ponti, Max Huber, Pino Tovaglia, Isao Hosoe uczyli w SPD . Goście szkoły to Achille Castiglioni, Rodolfo Bonetto, Roberto Sambonet, Donald Norman i Tomato . Dziś współpracując z naszymi młodymi projektantami, eksperymentując z prawdziwymi projektami i projektami, szkoląc nowe talenty, są Piero Lissoni, Stefano Giovannoni, Denis Santachiara, Andrea Branzi .

Zawsze są rzeczy, które możesz odkryć, przemyśleć, przekształcić. W Mediolanie, stolicy designu, SPD organizuje coroczne kursy magisterskie. Dzięki prawie 70-letniemu doświadczeniu w tej dziedzinie , kursy te obejmują zarówno projektowanie produktów, jak i projektowanie wnętrz, od komunikacji po multimedia. Dydaktyka jest spersonalizowana, w środowisku wielkości człowieka, co sprzyja łatwemu kontaktowi z wykładowcami i pracownikami.

Programy studiów mają silną orientację na prawdziwe projekty, utrzymując bliski kontakt z firmami i profesjonalistami.

Rekrutacja

W SPD - Scuola Politecnica di Design przyjęcie jest bardzo konkurencyjne ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych miejsc. Dlatego potencjalni studenci muszą pomyślnie przejść rygorystyczny proces selekcji, aby móc się zapisać.

W przypadku studiów licencjackich:

Kwalifikujący się kandydaci muszą ukończyć kompleksową ścieżkę edukacyjną trwającą co najmniej 12 lat, zakończoną uzyskaniem odpowiednich kwalifikacji. Ponadto kandydaci z niektórych krajów mogą wymagać pomyślnego zdania egzaminu ogólnokrajowego umożliwiającego przyjęcie na uniwersytet. W przypadku osób, dla których angielski nie jest językiem ojczystym, wymagany jest wynik IELTS 5,5 lub równoważny poziom biegłości. Ponadto kandydaci są zobowiązani do złożenia listu motywacyjnego i wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej jako integralnych elementach procesu rekrutacyjnego.

W przypadku kursów magisterskich:

Kandydaci zostaną poddani szczegółowej ocenie Komisji Rekrutacyjnej, której przewodniczy Dyrektor SPD , po złożeniu następujących dokumentów:

 • Tytuł licencjata lub wyższy w odpowiedniej dziedzinie (takiej jak architektura, projektowanie, sztuki wizualne itp.) lub znaczące doświadczenie zawodowe w pokrewnej dziedzinie.
 • Transkrypcje zawierające szczegółowe informacje na temat przedmiotów i ocen (dotyczy absolwentów).
 • Obszerne CV.
 • Cyfrowe portfolio.
 • List motywacyjny lub oświadczenie o celu w formacie cyfrowym (doc, docx, pdf) nie przekraczające 500 słów.
 • Ważny paszport z datą ważności przekraczającą co najmniej sześć miesięcy od daty wjazdu.

Rankingi

Nagrody

Wybitna przeszłość była niezwykle satysfakcjonująca wyjątkowym uznaniem szkoły: chwaląc się wystawą na Biennale di Venezia w 1986 r., w Carrousel du Louvre oraz w Centre Georges Pompidou w Paryżu; „Medaglia d'Oro” na dziesiątym Triennale w Mediolanie, a nawet „Compasso d'Oro” przyznane przez ADI -Associazione Disegno Industriale w 1994 r.; nie wspominając o zaszczycie otrzymania dwukrotnej nagrody SMAU za Wzornictwo Przemysłowe.

Lokalizacje

 • Milan

  Piazzale Lugano 19, 20158, Milan

  pytania