Keystone logo
Southern Federal University

Southern Federal University

Southern Federal University

Wstęp

Pochodzący z 1915 roku Southern Federal University (SFedU) jest największym ośrodkiem naukowym i edukacyjnym na południu Rosji.

SFedU wywodzi się z Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego, który podczas Wielkiej Wojny przeniósł się na południe Rosji.

Jesteśmy powszechnie uznawani za jeden z najlepszych uniwersytetów w Rosji pod względem doskonałości akademickiej, badań interdyscyplinarnych i zaangażowania społecznego.

Obecnie prawie 24 000 studentów, w tym 2500 studentów zagranicznych, zapisuje się na dwa kampusy uniwersyteckie zlokalizowane w Rostowie nad Donem i Taganrogu.

Kursy inżynierskie są dostarczane w kampusie Taganrog, a kampus w Rostowie oferuje szeroki zakres kursów w dziedzinie nauk ścisłych i humanistycznych. SFedU oferuje 86 programów licencjackich, 126 programów magisterskich i 26 programów doktoranckich. Jakość programów akademickich potwierdzają niemieckie jednostki akredytujące: ACQUIN i AQAS.

O silnej perspektywie międzynarodowej uniwersytetu świadczy odsetek studentów zagranicznych, 25 miejsc docelowych Erasmus +, 60 umów o wymianę i 10 partnerstw z podwójnym stopniem. SFedU aktywnie uczestniczy w procesie bolońskim, a jego absolwenci otrzymują europejski suplement do dyplomu. SFedU prowadzi badania na światowym poziomie w zakresie technologii informacyjnych, inteligentnych materiałów, nanotechnologii, medycyny przyszłości i robotyki. Studenci mogą prowadzić badania i tworzyć prototypy w międzynarodowych laboratoriach SFedU, centrach wyposażenia wspólnego użytku, centrach inżynieryjnych. Studenci mają bezpłatny dostęp do recenzowanych czasopism naukowych.

SFedU ma bogate wyposażenie na terenie kampusu, aby zaspokoić potrzeby studentów w zakresie badań, innowacji i rozwoju, od najnowocześniejszego sprzętu, inkubatorów przedsiębiorczości po nasze centrum sportowe.

Odwiedz nasza strone internetowa

Lokalizacje

 • Rostov-on-Don

  105/42 Bolshaya Sadovaya Str, 344006, Rostov-on-Don

  • Taganrog

   Nekrasovskiy Pereulok, 44, 347922, Taganrog

   pytania