Keystone logo
Sokhumi State University

Sokhumi State University

Sokhumi State University

Wstęp

Sokhumi State University to pierwsza uczelnia wyższa autonomicznej republiki Abchazji - bezpośredni następca prawny Państwowego Instytutu Pedagogicznego Sokhumi. To wielowiekowa szkoła, która niesie gruzińskie tradycje edukacyjne, narodowe i powszechnie uznawane wartości, które decydują o trwałości systemów wielokulturowych.

Misją uczelni jest kształcenie specjalistów o różnym stopniu wykształcenia, posiadających wykształcenie wyższe odpowiadające współczesnym światowym standardom, w oparciu o główną wartość ludzkości - najnowsze idee naukowe, przyjmowanie i upowszechnianie wykształcenia, które będzie miało wysoki sens obywatelskiej odpowiedzialności za integrację w społeczeństwie globalnym. Drzwi uniwersytetu są otwarte dla wszystkich studentów i profesorów bez względu na pochodzenie etniczne, pochodzenie społeczne, poglądy polityczne i religijne. Dla Sokhumi State University priorytetem jest rozwój tak ważnych dziedzin i dziedzin, jak studia gruzińskie, abchaskie, kształcenie nauczycieli, nauki ścisłe i przyrodnicze, humanistyczne i społeczno-polityczne, prawo i administracja biznesowa. Jednocześnie Sokhumi State University musi wdrażać interdyscyplinarne sfery, krótkoterminowe i skuteczne programy szkolenia wysoko wykwalifikowanych pracowników odpowiednich dla rynku pracy, konkurencyjnych, nowoczesnych wymagań.

Sokhumi State University pomaga w umiędzynarodowieniu, ciągłości, trwałości i dostępności edukacji; z tego punktu widzenia ważne jest, aby aktywnie uczestniczyć w programach edukacyjnych i projektach badawczych wspólnie z różnymi partnerami zagranicznymi, przy ich wsparciu, co z kolei da międzynarodowy rozgłos dla Sokhumi State University .

Lokalizacje

  • Tbilisi

    Ana Politkovskaia Street, , Tbilisi

    pytania