Keystone logo
SOAS University of London Magister historii sztuki i archeologii
SOAS University of London

Magister historii sztuki i archeologii

London, Wielka Brytania

1 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 11 520 / per year *

W kampusie

* opłaty za pełny etat: 11 520 GBP w Wielkiej Brytanii; Za granicą 22 500 funtów. Opłaty za 2 lata w niepełnym wymiarze godzin: UK 5760 GBP/rok; Za granicą 11 250 £/rok. Opłaty za 3 lata w niepełnym wymiarze godzin: Wielka Brytania 3840 GBP/rok; Za granicą

Wstęp

Tryb obecności: w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin

Program ten jest wyjątkową okazją do studiowania historii sztuki i/lub archeologii Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Studenci koncentrują się na architekturze, rzeźbie, malarstwie i sztukach dekoracyjnych oraz mają możliwość zgłębiania tematów i podejść bardziej archeologicznych. Zastanawiają się nad zagadnieniami teoretycznymi i metodologicznymi i są proszone o zakwestionowanie znaczenia dyscyplinarnego rozróżnienia między historią sztuki a archeologią w badaniu świata niezachodniego. Kursy obejmują okres od starożytności po współczesną sztukę współczesną.

Wydział Historii Sztuki i Archeologii składa się z czołowych światowych ekspertów w dziedzinie historii sztuki i archeologii azjatyckiej i afrykańskiej, których przełomowe badania informują i są oparte na ich nauczaniu. Studenci korzystają z niezrównanej wiedzy i entuzjazmu personelu. Jako członkowie School of Arts korzystają z wiedzy naukowców i studentów studiujących muzykę, film i media Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu w kontekście historycznym i współczesnym. Mogą również wybierać spośród modułów w innych działach, korzystając z SOAS w zakresie języków, historii, religii i kultur Azji i Afryki.

Magister z Wydziału Historii Sztuki i Archeologii zapewnia studentom wiedzę z zakresu historii sztuki i/lub archeologii Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nasi doktoranci przechodzą do pracy w rolach związanych ze sztuką, kulturą i dziedzictwem, w tym w galeriach, muzeach, archiwach, konserwacji, wydawnictwach i administracji artystycznej. Szerokie portfolio nabywanych umiejętności zbywalnych umożliwia im rozwijanie kariery w wielu innych dziedzinach na całym świecie. Programy naszych magisterskich są również doskonałą podstawą do badań MPhil / PhD.

Rekrutacja

Program

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania