Keystone logo
Silesian University - School of Business Administration

Silesian University - School of Business Administration

Silesian University - School of Business Administration

Wstęp

Nadajemy sens uczenia się.

W School of Business Administration najnowocześniejsze badania spotykają się z rodzinną atmosferą regionalnej uczelni publicznej. Nasze kampusy znajdują się w regionie, ale nasze pomysły nie są ograniczone miejscem. Z blisko 3000 studentów należymy do raczej mniejszych uczelni. Jednak stosunek uczeń-nauczyciel wynoszący 15: 1 umożliwia naszym uczniom rozwijanie zdrowych indywidualnych relacji mentorskich z nauczycielami, oferując im wgląd i pomoc w sposób, który byłby niemożliwy w większej klasie. W ramach Business Gate Academy studenci zdobywają cenne umiejętności praktyczne i umiejętności rozwiązywania problemów podczas pracy nad prawdziwymi przypadkami biznesowymi. Na Uniwersytecie Śląskim inspirujemy Twój rozwój i rozwijamy Twoją naturalną kreatywność. Twoja pomyślna przyszłość jest naszą siłą napędową!

190437_0I0A98962.jpg

Uniwersytet Śląski w Opawie (SU), założony w 1991 roku, posiada trzy wydziały i dwa instytuty uniwersyteckie:

 • Wydział Filozofii i Nauki w Opawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania w Karwinie
 • Wydział Polityki Publicznej w Opawie
 • Instytut Matematyczny w Opawie
 • Instytut Fizyki w Opawie

Uniwersytet Śląski jest pełnoprawnym członkiem European University Association oraz laureatem prestiżowej nagrody HR Excellence in Research. W 2022 r. SU zajął 231-240 rankingów uniwersytetów QS EECA. Wszystkie oferowane programy studiów są w pełni akredytowane przez Ministerstwo Edukacji, Młodzieży i Sportu Republiki Czeskiej.

Jesteśmy otwarci na Świat.

Chciałbyś studiować, pracować lub prowadzić badania za granicą? Umiędzynarodowienie jest jednym z podstawowych kamieni naszej misji, SU SBA współpracuje z ponad 60 uniwersytetami, głównie w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Tajwanie czy Chinach, zapewniając szerokie możliwości swoim studentom i pracownikom, czy to za pośrednictwem programu Erasmus +, Horyzont 2020 lub szereg innych programów wymian i stypendiów indywidualnych. W 2023 r. sojusz STARS EU, którego SU jest dumnym członkiem, otrzymał od Komisji Europejskiej prestiżowy status uniwersytetu europejskiego.

Czy nauka może być zabawą?

Młodzi ludzie studiujący na naszej uczelni z zainteresowaniem, wigorem i chęcią odkrywania tajemnic i odkrywania nowych rzeczy, odpowiadają na to pytanie twierdząco. Studenci studiów podyplomowych magisterskich i doktoranckich mogą uczestniczyć w działalności naukowej i ubiegać się o roczne stypendium w Konkursie Stypendiów Studenckich.

Statystyka

 • Studenci zagraniczni:

  10%

 • 0
 • Stosunek liczby studentów do wykładowców:

  15 do 1

Funkcje kampusu

Nasz kampus oferuje to, co najlepsze z obu światów, zarówno studia, jak i życie towarzyskie. Studenci mogą korzystać z naszych nowoczesnych pomieszczeń uniwersyteckich, w tym akademików, biblioteki czy obiektów sportowych.

Zakwaterowanie studentów

Wszyscy nasi międzynarodowi studenci mają zagwarantowane miejsce w naszym uniwersyteckim akademiku Na Vyhlídce, który znajduje się zaledwie 10 minut jazdy autobusem od głównego budynku wydziału. Studenci mogą wynająć pokoje dwuosobowe, które są w pełni wyposażone w wi-fi Eduroam, meble, pościel czy naczynia kuchenne. Wspólna, w pełni wyposażona kuchnia dostępna jest na każdym piętrze, podobnie jak usługi pralni. Recepcja jest czynna przez całą dobę. Oprócz zakwaterowania, kampus Na Vyhlídce jest domem dla naszej Biblioteki Uniwersyteckiej, Profesjonalnego Centrum Turystyki, Wydziału Turystyki i Aktywności Rekreacyjnej, Biura Stosunków Międzynarodowych, Siłowni, a nawet niektórych sal lekcyjnych. Zakwaterowanie dla studentów jest bardzo rozsądne i zaczyna się od 150 euro miesięcznie.

  Rekrutacja

  Wniosek o przyjęcie na studia magisterskie z ekonomii i zarządzania (w całości prowadzone w języku angielskim) można złożyć online w ciągu kilku minut. Do wniosku nie są wymagane żadne obowiązkowe dokumenty, takie jak certyfikaty znajomości języka angielskiego. To takie proste! W ciągu tygodnia od pomyślnego egzaminu wstępnego, który odbywa się online, wydawany jest list akceptacyjny.

  Dokumenty obowiązkowe (przy fizycznej rejestracji w Karwinie, CZE):

  • Oficjalnie poświadczone kopie dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów licencjackich lub uzupełniających studiów magisterskich lub magisterskich.
  • Kandydaci, którzy ukończyli studia wyższe za granicą, muszą przedłożyć uwierzytelniony odpis lub oryginał decyzji o uznaniu zagranicznego wykształcenia wyższego w Republice Czeskiej , chyba że umowa międzynarodowa stanowi inaczej.

  Wymagania wizowe

  Studenci z krajów spoza UE zobowiązani są do uzyskania wizy lub zezwolenia na pobyt. Wiza czeska jest wydawana przez ambasadę lub konsulat czeski w Państwa kraju, gdzie można również uzyskać więcej informacji. Należy pamiętać, że cała procedura może trwać nawet 60 dni, dlatego zaleca się ubieganie o wizę z dużym wyprzedzeniem.

  Stypendia i Finansowanie

  Stypendia naukowe

  Aby nagrodzić wybitne osiągnięcia i przyciągnąć studentów najwyższej klasy z całego świata, School of Business Administration ma przyjemność zaoferować system stypendiów dla studentów zapisanych na studia magisterskie z ekonomii i zarządzania. W każdym roku akademickim Dziekan SU SBA może przyznać jednorazowe stypendium w maksymalnej wysokości 50 000 CZK (ok. 2 000 EUR) maksymalnie 8 utalentowanym studentom zagranicznym. Studenci studiów magisterskich mogą również otrzymać stypendium zależne od osiągnięć w nauce na pierwszym roku w wysokości od 10 000 CZK do 40 000 CZK (ok. 400–1650 EUR), w zależności od średniej ważonej studiów nieprzekraczającej 1,60.

  Stypendia rządowe

  Rząd Republiki Czeskiej co roku przyznaje stypendia w ramach Zagranicznej Pomocy Rozwojowej. Te tak zwane stypendia rządowe wspierają studentów z Bośni i Hercegowiny, Etiopii, Gruzji, Kambodży, Mołdawii, Ukrainy i Zambii, którzy chcieliby studiować na publicznych uniwersytetach w Czechach. Republika Czeska zapewnia stypendia na studia prowadzone zarówno w języku czeskim, jak i angielskim (w ramach studiów uzupełniających magisterskich i doktoranckich). Termin składania wniosków na rok akademicki 2024/2025 upływa 30 września 2023 roku . Dalsze informacje są dostępne tutaj .

  Stypendia Wyszehradzkie

  Studia maksymalnie 4-semestralne są dla obywateli krajów V4 ( Czech, Węgier, Polski i Słowacji ) oraz obywateli Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Gruzji, Kosowa, Macedonii Północnej, Mołdawii, Czarnogóry, Serbii i Ukrainy -stypendium w ramach Funduszu Wyszehradzkiego. Stypendia Wyszehradzkie wspierają studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich oraz badaczy na uniwersytetach w krajach Grupy Wyszehradzkiej, w tym w Czechach. Wnioski można składać od lutego, a termin składania wniosków upływa 15 marca każdego roku. Więcej informacji na temat tego stypendium można znaleźć tutaj .

  Rankingi

  Uniwersytet Śląski jest pełnoprawnym członkiem European University Association oraz posiadaczem prestiżowej nagrody HR Excellence in Research Award . W 2022 r. SU zajęło 231-240 miejsce w rankingach uniwersytetów QS EECA . Wszystkie oferowane programy studiów są w pełni akredytowane przez Ministerstwo Edukacji, Młodzieży i Sportu Republiki Czeskiej.

  Referencje studentów

  Lokalizacje

  • Karvina

   Silesian University in Opava School of Business Administration in Karviná Univerzitní nám. 1934/3, 73340, Karvina

  pytania