Keystone logo
San Agustin Cervantine University Foundation (Fundación Universitaria Cervantina San Agustín (UNICERVANTINA))

San Agustin Cervantine University Foundation (Fundación Universitaria Cervantina San Agustín (UNICERVANTINA))

San Agustin Cervantine University Foundation (Fundación Universitaria Cervantina San Agustín (UNICERVANTINA))

Wstęp

Historyczny rozwój UNICERVANTES jest związany z historią Zakonu San Agustín i jego obecnością w Kolumbii poprzez Prowincję Nuestra Señora de Gracia. Zakon św. Augustyna jest jednym z czterech największych zakonów żebraczych erygowanych w średniowieczu, kiedy papież Innocenty IV w 1244 r. Zgrupował kilka zakonów i klasztorów spadkobiercami tej duchowości augustiańskiej z IV i V wieku, która z reguły miała zakon ten napisany przez wielkiego myśliciela, Ojca i Doktora Kościoła św. Augustyna z Hippony.

Zakon, wzmocniony w 1256 roku zjednoczeniem innych grup pustelników, szybko rozprzestrzenił się po Europie, będąc bohaterem życia kościelnego, akademickiego i intelektualnego, które dało początek uniwersytetom. Augustianie przyczynili się w sposób szczególny i zdecydowany do rozwoju uniwersytetów w Bolonii, Salamance, Paryżu i Oksfordzie. To zaangażowanie w ewangelizację kultury poprzez uniwersytety zostało powtórzone wieki później w misjach, które zostały ustanowione w Ameryce, Japonii, Indiach i na Filipinach.

Jeśli chodzi o ziemie amerykańskie, wybitnym uniwersytetem duchowego i kulturowego dziedzictwa Zakonu św. Augustyna od dawna jest Uniwersytet Villanova w Stanach Zjednoczonych. Założona w 1842 roku, zapewnia wszechstronną edukację zakorzenioną w sztukach wyzwolonych i naukach ścisłych. W szczególnym przypadku naszego kraju, 24 kwietnia 1694 r. Papież Innocenty XII zezwolił na założenie Uniwersytetu San Nicolás de Mira w Maksymalnym Klasztorze San Agustín, wydając bullę Ex nakaz Nobis, a także zezwolenie na założenie Colegio Burmistrz San Miguel w Santafé de Bogotá. Wraz z Bullem wielu zakonników i kreoli nadało tytuły licencjatów, lektorów, nauczycieli i doktorów w głównych dyscyplinach formacyjnych w chwili obecnej: świętej teologii, filozofii i prawie; zgodnie z pontyfikalnymi dekretami Sykstusa V i Pawła V.

Uniwersytet funkcjonował do 1861 r., Kiedy to działalność naukowa została zawieszona z powodu wydarzeń liberalno-religijno-politycznego konfliktu wrogiego Kościołowi. W pierwszej połowie XX wieku rozpoczął się nowy etap w pracy wychowawczej augustianów w Kolumbii pod kierunkiem Liceo de Cervantes w Bogocie, później w Barranquilla i powstanie Liceo de Cervantes El Retiro, które do dzisiaj przeprowadzamy uznany akademicki trening tradycji i jakości.

Lokalizacje

  • Suba

    Suba, Kolumbia

    pytania