Keystone logo
Saint Paul University Magister poradnictwa i duchowości
Saint Paul University

Magister poradnictwa i duchowości

Ottawa, Kanada

2 Years

Język angielski, Francuski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

CAD 8302 *

W kampusie

* 7 832,37 USD za semestr, dla studentów zagranicznych w pełnym wymiarze godzin

Wstęp

Wydział Nauk Humanistycznych na Saint Paul University oferuje programy prowadzące do uzyskania dyplomu ukończenia studiów z zakresu poradnictwa dla par i duchowości oraz magistra sztuki (MA) i doktora filozofii (doktorat) w zakresie poradnictwa i duchowości, wszystkie przyznawane wspólnie przez Senaty Uniwersytetu Saint Paul University i Uniwersytetu w Ottawie, z którymi św. Paweł jest federacją.

Celem programu magisterskiego jest szkolenie specjalistów w zakresie porad i wskazówek dla par lub osób w odniesieniu do ich wartości, ich duchowości, a także dynamiki indywidualnej i par oraz przygotowanie absolwentów do kariery naukowej.

Każda koncentracja programu magisterskiego obejmuje trzy elementy: zdobywanie wiedzy; projekt badawczy lub praca dyplomowa; i praktyka zawodowa.

Program magisterski jest oferowany w języku francuskim i angielskim w pełnym wymiarze godzin, a rejestracja w niepełnym wymiarze godzin jest dozwolona tylko w wyjątkowych okolicznościach. Zgodnie z regulaminem Uczelni studenci mogą pisać prace, egzaminy i prace dyplomowe w języku francuskim lub angielskim.

Oferowany jest również wspólny program studiów feministycznych i genderowych na poziomie magisterskim.

Specjalizacja: Program współpracy w badaniach feministycznych i genderowych

Studenci przyjęci na studia magisterskie z poradnictwa i duchowości mogą dodać specjalizację z feminizmu i gender studies.

Aby to zrobić, muszą zgłosić się do programu współpracy w zakresie feminizmu i studiów nad płcią na poziomie magisterskim i muszą spełniać wymagania obu programów (kursy z feminizmu i studiów nad płcią są zwykle liczone jako część wymagań programu podstawowego studenta).

Uczniowie muszą ukończyć dwa obowiązkowe kursy (FEM5103 Feminist Methodologies; FEM5300 Feminist Theories) przed pierwszym zapisem na główną pracę naukową lub pracę magisterską.

Praca dyplomowa lub główny artykuł badawczy musi dotyczyć tematu związanego z kobietami, płcią, feminizmem lub seksualnością. Proponowany temat musi być zatwierdzony przez Komisję Podyplomową Feministów i Studiów Gender oraz przez główny program studenta. Praca dyplomowa lub główna praca naukowa musi wykazywać wiedzę na temat feministycznych badań naukowych w dziedzinie lub dziedzinach odpowiednich do tematu oraz, w stosownych przypadkach, metodologii feministycznych.

Propozycja pracy dyplomowej lub głównej pracy badawczej: Propozycja pracy dyplomowej lub głównej pracy badawczej musi zostać zatwierdzona przez Komitet Absolwentów Studiów Feministycznych i Gender, a także przez program podstawowy. Zazwyczaj propozycja pracy dyplomowej lub głównej pracy badawczej jest przekazywana do Studiów Feministycznych i Gender do końca III semestru I roku studiów.

Promotor pracy dyplomowej musi posiadać wiedzę z zakresu badań feministycznych i genderowych. W przypadku dużego artykułu naukowego promotor powinien, w idealnym przypadku, posiadać wiedzę z zakresu feminizmu i Gender Studies. Jeśli nie, to jeden z czytelników musi posiadać taką wiedzę. W niektórych przypadkach zasadna może być wspólna opieka profesora z jednostki uczestniczącej i profesora wybranego przez Komisję Podyplomową Feministyki i Gender Studies.

Egzaminator lub lektor: Jeden z egzaminatorów (w przypadku pracy dyplomowej) lub czytelnik (w przypadku głównego artykułu badawczego) musi być osobą zatwierdzoną przez Komisję Podyplomową ds. Feministów i Gender Studies.

Rekrutacja

Program

Opłata za program

O szkole

pytania