Keystone logo
Saint Martin’s University Master of Arts w zakresie doradztwa
Saint Martin’s University

Master of Arts w zakresie doradztwa

Lacey, Stany Zjednoczone

Request duration

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

Request application deadline

Jun 2024

USD 79 200 *

W kampusie

* cywilny | wojsko 30 000 dolarów

Wstęp

Master of Arts in Counselling Program (MAC) przygotowuje specjalistów z podstawami teoretycznymi i umiejętnościami niezbędnymi do zajmowania zaawansowanych stanowisk w dziedzinie poradnictwa indywidualnego, par i rodzinnego. Opierając się na filozofii służby, głodu intelektualnego, fundamentalnym szacunku, sprawiedliwości społecznej i skupieniu się na osobie doradcy, program MAC stara się ucieleśniać ducha, empatyczną opiekę, intelekt i mądrość. Program MAC charakteryzuje się osobistą, społeczną i zawodową transformacją, wyzwoleniem i wzbogaceniem.

Dlaczego Uniwersytet Świętego Marcina?

Oświadczenie o stanowisku

Nasza praca ma na celu ucieleśnienie sprawiedliwości społecznej poprzez ciągłe kultywowanie metodologii etycznych i odpowiednich kulturowo. W zgodzie z wartościami Amerykańskiego Stowarzyszenia Doradców, Krajowej Rady Certyfikowanych Doradców, organizacji akredytujących programy doradcze oraz naszych katolickich ram benedyktyńskich, uznajemy dominację norm białych/eurocentrycznych i uczymy pokory kulturowej, odrzucając antyimigrację retoryka i działanie.

Akceptujemy samostanowienie społeczności tubylczych i tubylczych, słuchając ich historii i wspierając dekolonizację. Pracujemy nad dekonstrukcją murów seksizmu i transfobii, włączając do naszej praktyki teorie feministyczne i transwartościujące. Aktywnie przeciwdziałamy dyskryminowaniu ze względu na wiek, niezdolności do pracy, klasizmowi, rasizmowi i heteroseksizmowi w naszych społecznościach, przyznając się do ich wszechobecności i wdrażając działania naprawcze. W duchu szczerej gościnności Benedyktynów serdecznie witamy członków wszystkich wyznań oraz tych, którzy nie identyfikują się jako przynależności religijnej.

Najważniejsze informacje i zasoby programu

  • Wszystkie wymagane kursy oferowane są co najmniej raz w roku w godzinach wieczornych. Wszystkie kursy odbywają się według harmonogramu jednego spotkania tygodniowo. Kursy prowadzone są popołudniami i wieczorami od poniedziałku do czwartku, a zajęcia stażowe odbywają się w soboty.
  • Zajęcia w programie MAC wspierają karierę doradczą i uzyskanie licencji w dziedzinie licencjonowanego doradcy ds. zdrowia psychicznego (LMHC) oraz licencjonowanego terapeuty małżeńskiego i rodzinnego (LMFT).
  • Doradcy są przeszkoleni i licencjonowani do pracy z pojedynczymi osobami, parami, związkami, systemami rodzinnymi i grupami.
  • Metody nauczania obejmują diadę, pracę w małych grupach, wykłady, media, prezentacje i dyskusje, a także nadzorowane odgrywanie ról, psychodramę i ćwiczenia introspektywne.
  • Wymagany 600-godzinny staż uzupełnia zajęcia, zapewniając studentom nadzorowaną, dogłębną możliwość pracy w różnych placówkach doradczych.

Obszary zainteresowań Wydziału Mac

Przeciwdziałanie uciskowi, badanie doceniające, dostęp i technologia, autentyczne przywództwo, współpraca, konflikt jako szansa, dekolonizacja, praca głęboka, wiara i społeczność, rdzenna mądrość, miłość, rodziny wojskowe, tożsamość zawodowa, relacyjne podejście do badań, zmiana społeczna, spontaniczność i kreatywność, subtelny aktywizm i wrażliwość.

Obszary specjalne

Nasz program specjalizuje się zarówno w poradnictwie klinicznym w zakresie zdrowia psychicznego, jak i poradnictwie małżeńskim, parowym i rodzinnym. Studenci naszego programu są przeszkoleni do pracy z jednostkami, parami, związkami, rodzinami i grupami z perspektywy systemowej i wrażliwej na kontekst. Program przygotowuje studentów do uzyskania podwójnej licencji w stanie Waszyngton jako doradcy ds. zdrowia psychicznego (LMHC) oraz doradcy ds. małżeństw i rodziny (LMFT).

Metody nauczania

Metody nauczania obejmują wykorzystanie diad, pracę w małych grupach, wykłady, media, prezentacje i dyskusje, a także nadzorowane odgrywanie ról, psychodramę i ćwiczenia introspektywne. Wymagana możliwość odbycia 100-godzinnej praktyki odbywa się jesienią drugiego roku, a 600-godzinny staż jesienią i wiosną trzeciego roku.

Rekrutacja

Program

Opłata za program

O szkole

pytania