Keystone logo
Ryukoku University

Ryukoku University

Ryukoku University

Wstęp

Ryukoku University jest zaangażowany w kultywowanie ludzi, którzy potrafią „dążyć do prawdy, żyć dla prawdy i manifestować prawdę”.

Edukacja na Ryukoku University wniesie głębię i szerokość do życia studentów. Podczas swojego życia na Ryukoku University studenci zdadzą sobie sprawę, jak patrzyli na świat tylko przez swoje kolorowe okulary i w jakim małym świecie byli.

Ryukoku University ma długą historię sięgającą czasów akademii Gakuryo (buddyjskiego seminarium), która została założona na terenie świątyni Nishi-Hongwanji w 1639 roku. Dlatego też Ryukoku University ma najdłuższą historię edukacji uniwersyteckiej i badań w Japonii, obejmującą ponad 380 lat.

W ciągu naszej długiej tradycji Ryukoku University kultywował cechę głębokiego wglądu w ludzkie życie, zainspirowany stylem życia Shinrana Shonina, który przeżył burzliwy okres Kamakura i założył sektę Jodo Shinshu. Od samego początku Ryukoku University nieustannie przestrzega ducha Jodo Shinshu jako swojego ducha założyciela.

Dla młodych ludzi tradycja może brzmieć staroświecko. Jednak tradycja nie zostanie zachowana, jeśli nie zastosujemy jej filozofii, gdy w naszym codziennym życiu stawiamy czoła realiom społeczeństwa. Kiedy żyjemy w realiach życia, które są pełne sprzeczności i problemów, nasza tradycja wciąż się odnawia.

Ryukoku University na szanowaniu „innowacji” i „ambicji” wyraźnie wynika z jego tradycji. Tworzenie nowych możliwości zdobywania wiedzy jest jedną z największych cech, z których Ryukoku University jest dumny, o czym świadczy wielka reformacja edukacyjna w okresie Meiji, ekspedycja Otani znana z eksploracji badawczej na Jedwabnym Szlaku, projekty promujące zaawansowane badania w okresie powojennym i powstanie pierwszego Wydziału Nauki i Inżynierii, a także pierwszego Wydziału Rolnictwa na buddyjskich uniwersytetach w Japonii. Jednak największą cechą charakterystyczną Ryukoku University jest atmosfera, która tworzy środowisko do harmonijnego życia z innymi.

We współczesnym świecie ludzie coraz bardziej wykluczają się z innych. Ale na Ryukoku University kładziemy nacisk na altruizm i pielęgnujemy ducha pielęgnowania wszelkiego życia. „Altruizm” jest przeciwieństwem „ekskluzywności”. Buddyzm od dawna kultywuje ducha altruizmu i przekazuje jego znaczenie. Nasi studenci zostaną uświadomieni, jak ważna jest wzajemna pomoc i wsparcie, gdy uczą się na Ryukoku University . Prawdziwa nauka zaczyna się, gdy uczeń uświadamia sobie, jak ignorantem był prawdziwy sens życia. Ryukoku University kształci studentów, którzy będą aspirować do życia w prawdzie, całkowicie pozbawionego wszelkiego fałszu i hipokryzji.

Lokalizacje

  • Setaoecho

    Setaoecho, Japonia

    pytania