Keystone logo
Rutgers University - New Brunswick Edward J. Bloustein School of Planning and Public Policy

Rutgers University - New Brunswick Edward J. Bloustein School of Planning and Public Policy

Rutgers University - New Brunswick Edward J. Bloustein School of Planning and Public Policy

Wstęp

Szkoła Blousteina - obsługująca New Jersey od 1992 roku

Założona i zatwierdzona przez Radę Gubernatorów Uniwersytetu Rutgers w 1992 r., Szkoła Planowania i Polityki Publicznej im. Edwarda J. Blousteina służy jako jedno z kluczowych ośrodków w kraju zajmujących się teorią i praktyką planowania oraz stypendiami i analizami w zakresie polityki publicznej.

Edward J. Bloustein był siedemnastym prezesem Rutgers, The State University of New Jersey. Ukończył Phi Beta Kappa na Uniwersytecie Nowojorskim i uzyskał stopnie prawnicze i doktoranckie w Cornell. Po nauczaniu na Uniwersytecie Nowojorskim i pełnieniu funkcji prezesa Bennington College został mianowany prezesem Rutgers w 1971 roku.

Wielu obserwatorów ze szkolnictwa wyższego uważa, że za prezydentury dr Blousteina Rutgers osiągnął „złoty wiek”. Jego kadencja jako prezydenta Rutgersa rozpoczęła się w samym środku protestów studentów przeciwko Wietnamowi. Zakończyło się protestami przeciwko proponowanym podwyżkom czesnego. Jednak w kolejnych latach uniwersytet rozszerzył swoje zaplecze badawcze, przyciągnął znanych na całym świecie naukowców i uzyskał wyróżnienie jako jeden z czołowych publicznych uniwersytetów badawczych w kraju. W lutym 1989 uniwersytet został zaproszony do dołączenia do 56 innych prestiżowych instytucji akademickich, które tworzą amerykańskie uniwersytety. Ten rodzaj uznania, że Edward Bloustein tak pilnie pracował dla Rutgersa przez 18 lat urzędowania. To był ten sam rok, w którym zmarł dr Bloustein.

Lokalizacje

  • New Brunswick

    Livingston Avenue,33, 08901, New Brunswick

    pytania