Keystone logo
© Rome City Institute
Rome City Institute

Rome City Institute

Rome City Institute

Wstęp

Rome City Institute to międzynarodowa szkoła z siedzibą w centrum Rzymu we Włoszech. Oferujemy szeroką gamę akredytowanych programów edukacyjnych – kursy dla szkół średnich, roku przerwy, studiów licencjackich i magisterskich. Wszystkie programy prowadzone są w języku angielskim, z możliwością wzięcia udziału w lekcjach włoskiego dla tych, którzy chcą nauczyć się języka. Dzięki wskaźnikowi ukończenia studiów na poziomie 87% i prawie 90% absolwentów znajdujących pracę w pożądanej branży, Rome City Institute jest właściwym wyborem dla Twojej przyszłej kariery.

Nasza metoda nauczania jest zintegrowana: wykładom towarzyszą interaktywne zajęcia, takie jak strategiczne rozmowy, debaty i dyskusje na tematy pojawiające się w sferze publicznej. Wszyscy profesorowie mogą pochwalić się prestiżowymi karierami akademickimi i zawodowymi w różnych obszarach specjalizacji. Wiele z nich ma ogromne doświadczenie na poziomie krajowym i międzynarodowym i często należy do ważnych sieci strategicznych. Naszym celem jest zapewnienie studentom pochodzącym z ponad 50 krajów prawdziwie międzynarodowego i różnorodnego środowiska, w którym sukces studentów jest podstawą misji Rome City Institute .

Nasz kampus znajduje się w samym sercu Rzymu, co czyni naszą lokalizację niezwykle atrakcyjną dla studentów, którzy chcą doświadczyć międzynarodowego środowiska, ale także naszej bogatej kultury włoskiej i piękna naszego kraju. Rome City Institute jest także jedyną włoską instytucją oferującą konkurencyjny program sportowy obejmujący 11 dyscyplin sportowych i możliwość bycia częścią naszej akademii zawodowej.

Studenci-sportowcy przez 9 miesięcy trenują i grają w oficjalnych meczach, biorąc udział w zawodach uczelnianych i klubowych. Naszą misją jest zapewnienie naszym studentom i studentom-sportowcom narzędzi niezbędnych do osiągnięcia sukcesu zarówno w nauce, jak i sporcie, podczas przeżycia jedynego w swoim rodzaju doświadczenia w Rzymie.

Dlaczego Rome City Institute ?

Rome City Institute jest jedyną włoską instytucją, która umożliwia międzynarodowym studentom-sportowcom połączenie najwyższej jakości edukacji z możliwością uprawiania sportu na wysokim poziomie

Jesteśmy miastem Rzym

Rome City Institute jest jedyną instytucją we Włoszech, która łączy międzynarodową edukację z możliwością uprawiania sportów wyczynowych we Włoszech.

Naszą misją jest zapewnienie naszym studentom-sportowcom narzędzi niezbędnych do osiągnięcia sukcesu zarówno w świecie akademickim, jak i sportowym. A wszystko to podczas jedynego w swoim rodzaju doświadczenia w Rzymie.

Nasza historia, urodzona, aby przewodzić grze.

Rome City Institute to historia sukcesu osiągniętego ciężką pracą i profesjonalizmem. Ambitny pomysł, który stał się poczuciem włoskiej dumy na poziomie międzynarodowym. Łączenie edukacji międzynarodowej z uprawianiem sportu na wysokim międzynarodowym poziomie, aby przygotować się do przyszłej roli w profesjonalnym świecie sportu.

Statystyka

 • Studenci zagraniczni:

  78%

 • 0
 • Stosunek liczby studentów do wykładowców:

  30 do 1

Rekrutacja

Nasz proces rekrutacji jest prosty i składa się z trzech prostych kroków: procesu aplikacyjnego, oceny profilu i dokumentów rekrutacyjnych. Nasze biuro rekrutacyjne będzie Ci towarzyszyć przez cały czas i będzie prowadzone przez każdy etap rekrutacji.

Wymagania i terminy

Rome City Institute prowadzi ciągły proces rekrutacji, preferując wczesnych kandydatów. Aby dotrzymać terminów związanych z wizą studencką, zachęca się studentów spoza UE/EOG do uzupełnienia wniosków co najmniej trzy miesiące przed rozpoczęciem semestru.

Wymagania programu licencjackiego

 • Dyplom szkoły wyższej;
 • Minimalna średnia ocen 2,5
 • (jeśli jest nieco niższa, wymagana będzie dodatkowa dokumentacja);
 • Znajomość języka angielskiego (nie mówiąca po angielsku) TOEFL iBT 79, IELTS 6.5, Duolingo 105

Wymagania programu dla absolwentów

 • Licencjat lub co najmniej 96 godzin zaliczeniowych w college'u;
 • Minimalna GPA 2,5 (jeśli jest nieco niższa, wymagana będzie dodatkowa dokumentacja);
 • Co najmniej 3-letnie doświadczenie w roli zawodnika, trenera lub na stanowiskach związanych ze sportem; Znajomość języka angielskiego (nie mówiący po angielsku)
 • TOEFL iBT 79, IELTS 6.5, Duolingo 105.

Wymagania wizowe

Studenci z Unii Europejskiej (UE) lub krajów EFTA (Islandia, Liechtenstein, Norwegia i Szwajcaria) mogą wjechać do Włoch z ważnym paszportem lub dowodem osobistym UE i mogą pozostać we Włoszech bez wizy przez cały okres studiów.

Jeśli jesteś studentem spoza UE, przed wjazdem do Włoch musisz uzyskać wizę studencką typu D (wiza długoterminowa ważna dłużej niż 90 dni). Wizy studenckie we Włoszech wydawane są przez Ambasadę Włoch lub Konsulat Generalny w Twoim kraju pochodzenia. Kiedy już oficjalnie przyłączysz się do Rome City Institute , nasz dział prawny pomoże Ci na każdym kroku, abyś mógł otrzymać wizę.

Stypendia i Finansowanie

Cenimy Twój talent. Czy kwalifikujesz się do stypendium?

Zależy nam na zapewnieniu naszym studentom najwyższej jakości edukacji, a nasze czesne i opłaty odzwierciedlają nasze zaangażowanie w doskonałość akademicką. Nasze czesne i opłaty pokrywają nie tylko koszty nauczania w klasie, ale także usługi wsparcia, które poprawiają ogólne wrażenia akademickie i sportowe.

Referencje studentów

Lokalizacje

 • Rome

  Via del Casale di San Pio V, 44, 00165, Rome

  pytania