Keystone logo
Russian International Olympic University

Russian International Olympic University

Russian International Olympic University

Wstęp

Russian International Olympic University

Russian International Olympic University (RIOU) programy są dedykowane edukacji w zakresie biznesu sportowego. Uniwersytet zapewnia szkolenie w głównych obszarach zarządzania sportem, przygotowując studentów do pozytywnego i trwałego wpływu na międzynarodowy przemysł sportowy i zabezpieczyć prestiżowe stanowiska w organizacjach sportowych. Flagowy program "Master of Sport Administration" RIOU uplasował się jako jeden z 40 najlepszych podyplomowych kursów zarządzania sportem na świecie i 10 najlepszych w Europie we wpływowych rankingach SportBusiness Postgraduate Sports Course Rankings (2021 Report).

Więcej o nas

Autonomiczna Organizacja Non-Profit "Russian International Olympic University" (RIOU) została utworzona 21 października 2009 r. na mocy Memorandum of Understanding pomiędzy Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, Komitetem Organizacyjnym Soczi 2014 i Rosyjskim Komitetem Olimpijskim. Założycielami Uniwersytetu są Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej, Rosyjski Komitet Olimpijski oraz prywatna firma inwestycyjna Interros.

Dziś RIOU jest międzynarodowym centrum edukacji i platformą wielostronnego dialogu między badaczami i praktykami w dziedzinie sportu. Sprawdzone programy edukacyjne RIOU różnią się pod względem ostrości i długości, ale wszystkie są dostosowane do wymagań szybko rozwijającej się branży sportowej i czerpią z wiedzy czołowych profesorów zarządzania sportem z różnych krajów. Najnowocześniejszy kampus Uniwersytetu znajduje się w Soczi.

RIOU'flagowym programem jest jednoroczny "Master of Sport Administration". Od czasu pierwszego naboru na kurs w 2013 roku szkoleniami objęto przedstawicieli 76 różnych krajów. Absolwenci MSA lądują w pracy w ramach swojej specjalizacji i robią udane kariery w organizacjach w branży sportowej i ruchu olimpijskim.

Jako opiekun Archiwum Igrzysk 2014, RIOU jest odpowiedzialny za zachowanie spuścizny informacyjnej Zimowych Igrzysk w Soczi 2014 i stworzenie odpowiednich warunków do prowadzenia badań w dziedzinie ruchu olimpijskiego i sportu. {Regularnie organizuje międzynarodowe konferencje Research-to-Practice, które zawierają szeroki program uznanych ekspertów w dziedzinie zarządzania sportem. RIOU Skrzydło wydawnicze Uniwersytetu wspiera działalność naukową i badawczą.

Stypendia i Finansowanie

Informacje o programach stypendialnych są zazwyczaj publikowane na stronie internetowej RIOU.

Rankingi

RIOU'flagowy program "Master of Sport Administration" uplasował się jako jeden z 40 najlepszych podyplomowych kursów zarządzania sportem na świecie i 10 najlepszych w Europie we wpływowych rankingach SportBusiness Postgraduate Sports Course Rankings (2021 Report).

Lokalizacje

  • Sochi

    11 Ordzhonikidze Street, Sochi, Russia

pytania