Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
Rice University School of Humanities

Rice University School of Humanities

Rice University School of Humanities

Wstęp

Zajmujemy wyjątkowe miejsce w Rice jako szkoła o prawdziwie globalnym doświadczeniu, zaangażowaniu sięgającym od starożytności do przyszłości, a także dociekaniach naukowych i zaangażowaniu na rzecz prawdziwej sprawiedliwości.

Nauki humanistyczne są zwykle rozumiane jako zbiór dyscyplin akademickich, które dążą do zbadania i zinterpretowania ludzkiego doświadczenia - zarówno jednostek, jak i całych kultur. Nauki humanistyczne w Rice zajmują się odkrywaniem, zachowywaniem i komunikowaniem przeszłości i teraźniejszości, aby głębiej zrozumieć współczesne społeczeństwo, jednocześnie rozwijając wyobraźnię o nowej przyszłości. Jednak żyjemy i rozwijamy się również w nowych przestrzeniach poza dyscyplinami w naszych wspólnych i interdyscyplinarnych ośrodkach, programach i nieletnich, które stanowią podstawę dla bardziej zintegrowanej i „łączącej się” humanistyki, którą staramy się rozwijać.

Ta łącząca ambicja ma na celu wspieranie najnowocześniejszych badań, wprowadzanie innowacji i przekształcanie studiów licencjackich na kierunkach humanistycznych oraz promowanie naszych programów doktoranckich na szczeblu krajowym poprzez interdyscyplinarne inicjatywy zatrudniania, wspólne zatrudnianie na wydziałach, kursy współprowadzone przez dyscypliny, oraz nową infrastrukturę wsparcia dla wspólnych badań. Ta łącząca ambicja rozciąga się poza nasze sale lekcyjne i obejmuje lokalne instytucje i publiczność, które opierają się na lokalizacji Rice w Houston i jego powiązaniach z Texas Medical Center, Menil Collection, Museum of Fine Arts Houston i innymi instytucjami kulturalnymi, a także Houston's rozległy krajobraz wspólnot etnicznych i religijnych.

Zapraszamy do przyłączenia się do nas w zgłębianiu jednych z największych pytań naszych czasów - o tym, kto jest w centrum studiów medycznych; o etyce i moralności w obliczu katastrofy; o miejscu prawa i polityki w przyszłości demokracji; na sztukach cyfrowych, które łączą sztukę i inżynierię; co do istoty prawdziwej sprawiedliwości; oraz na kształt i konsekwencje dobrze przeżytego życia.

Lokalizacje

 • Houston

  South Main Street,6100, 77005, Houston

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania