Keystone logo
Rhodes Business School

Rhodes Business School

Rhodes Business School

Wstęp

Witamy na Uniwersytecie Rhodes , założonym w 1904 roku, Uniwersytet ma ugruntowaną reputację akademickich doskonałości .

Rhodes Business School (która zmieniła nazwę z Rhodes Investec Business School w 2011 r.) Została założona w 2000 r. Z funduszem początkowym od Investec Ltd. Jej pierwszy dyrektor, profesor Gavin Staude, służył od 2000 do 2009 r., Kiedy przeszedł na emeryturę i został zastąpiony przez Associate Profesor Owen Skae w 2010 r. Pierwsi studenci MBA zostali przyjęci w 2001 r., Po pierwszej dyplomacji w 2004 r. Program MBA był akredytowany przez Radę ds. Szkolnictwa Wyższego Republiki Południowej Afryki (CHE) w 2004 r.

W 2014 r. Uzyskała akredytację AMBA. Rhodes Business School była pierwszą szkołą biznesu w Afryce, która oficjalnie włączyła zarządzanie środowiskowe do programu MBA w 2005 r., Z rozszerzonym repozycjonowaniem w 2008 r. Pod hasłem "Leadership for Sustainability".

Zgodnie ze wszystkimi szkołami biznesu w Republice Południowej Afryki, w 2015 r. Przeszła ponowną akredytację programu MBA, co spowodowało, że nowy program NQF9 uzyskał akredytację CHE, z pierwszą kohortą w 2016 r. Rhodes Business School oferuje doktorat, MBA oraz Dyplom studiów podyplomowych w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem (przeniesiony z Wydziału Zarządzania w 2011 r.) i niedawno uzyskał akredytację z CHE na dyplom podyplomowy z analizy biznesowej, który rozpoczął się w 2019 r.

Założony w 1904 r. Uniwersytet Rodos został formalnie uznany przez Ministerstwo Edukacji w czerwcu 2002 r. Za niewielką instytucję o ograniczonym potencjale wzrostu w pół-wiejskim Grahamstown. Ministerstwo dalej oświadczyło, że utrzymanie najlepszego statusu uniwersytetu w Rhodes będzie w najlepszym interesie szkolnictwa wyższego w prowincji Eastern Cape.

Uniwersytet konsekwentnie przyciąga kadry i studentów wysokiego kalibru. Uniwersytet jest również znany z doskonałości w badaniach i najwyższej przepustki studenckiej i ukończenia studiów w kraju. Ze stabilnością fiskalną, dobrym przywództwem, efektywnym zarządzaniem i potencjałem administracyjnym, Rodos może znacząco przyczynić się do rozwoju regionu Eastern Cape i wyższego krajobrazu edukacyjnego w RPA. Rhodes definiuje się jako Uniwersytet, który oferuje osobistą, wielopłaszczyznową i dobrze zbilansowaną edukację, a nie wyższą edukację lub szkolenie na polu akademickim.

Niewielkie rozmiary uniwersytetu i jego wiejska, niewielka lokalizacja dały szereg korzyści i wyzwań, które ukształtowały jego rozwój i muszą być brane pod uwagę przy planowaniu przyszłości. Dwie takie osoby to większość osób zapisanych na studia spoza Grahamstown, co zaowocowało systemem mieszkaniowym, który wyznaczył standardy w sektorze usługowym. Koszt czesnego i zakwaterowania stał się jednak wykluczeniem dla rodzin o średnim i niższym dochodzie. Położenie wiejskie ukształtowało wybrany zakres wydziałów ze względu na charakter wymagań akademickich niektórych dyscyplin, takich jak medycyna i inżynieria. Doprowadziło to do rozwoju obszarów tematycznych, takich jak języki afrykańskie; Reforma i rozwój gospodarki wodnej, rolnej i rolnej; Prawo; Edukacja i farmacja.

Uniwersytet zapewnia sprzyjającą przestrzeń dla aktywności intelektualnej, która wzmocniła doświadczenie Grahamstown. Służy jako miejsce do energicznej debaty i aktywizmu w wielu kwestiach społecznych, politycznych i edukacyjnych. Uniwersytet inkubuje, dorasta i dojrzewa wiele pomysłów. Na przykład Narodowy Festiwal Sztuki, Festiwal Nauki, Południowoafrykański Instytut Różnorodności Biologicznej, Narodowe Muzeum Literatury Angielskiej, Muzeum Historii Albany, Inicjatywa Square Kilometer Array (SKA), Instytut Badań Wody i pierwsza sieć internetowa w Afryce Południowej są wśród najbardziej udane inicjatywy zainicjowane i / lub inkubowane na Uniwersytecie Rhodes.

Grahamstown zapewnia Uniwersytetowi mikrokosmos wyzwań stojących przed Afryką Południową. Służy to jako podstawa do refleksji nad tym, jak młodzi ludzie są najlepiej wykształceni, aby służyć przez całe życie krajowi, kontynentowi afrykańskiemu i nie tylko.

Lokalizacje

  • Grahamstown

    Drosty Rd, 6139, Grahamstown

pytania