Keystone logo
RANEPA- Institute of Business Studies (IBS)

RANEPA- Institute of Business Studies (IBS)

RANEPA- Institute of Business Studies (IBS)

Wstęp

126068_logos.png

O nas

Instytut Studiów Biznesowych (IBS-Moskwa)

Od początku swojego istnienia Instytut Studiów Biznesowych (IBS-Moskwa) w ramach RANEPA jest liderem na rosyjskim rynku edukacji biznesowej. IBS-Moskwa jest kolegialną szkołą biznesu prowadzącą siedzibę RANEPA w Moskwie. Firma IBS-Moscow została założona w 1988 roku w ramach Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Stosunków Międzynarodowych, znanego w całym kraju z silnej międzynarodowej ekspertyzy. W 1994 roku IBS-Moskwa przeszła do RANEPA i stała się jej jednorodną jednostką strukturalną.

Połączenie międzynarodowej wiedzy Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Stosunków Międzynarodowych i bogatego doświadczenia RANEPA w przygotowywaniu zdolnych menedżerów i kadry kierowniczej przyczyniło się do szerokiego uznania IBS-Moskwa w Rosji i krajach WNP. Jako kolegialna szkoła biznesu i jednostka strukturalna RANEPA mamy dostęp do zasobów ludzkich i materialnych niezbędnych do zapewnienia wysokiej jakości naszych programów nauczania. IBS-Moscow of RANEPA jest pierwszą i jedyną szkołą biznesu w Rosji, która uzyskała akredytację AACSB. Prawie 35 000 naszych absolwentów jest aktywnymi członkami Stowarzyszenia Absolwentów IBS-Moskwa. Wszystkie nasze programy studiów są akredytowane przez rząd rosyjski. Nasze programy MBA, EMBA i Master in Management w niepełnym wymiarze godzin są akredytowane przez Association of Masters in Business Administration (AMBA International).

ibs

Nasza misja

Misją IBS jest kształcenie i formowanie nowego pokolenia społecznie odpowiedzialnej elity przedsiębiorców i menedżerów w Rosji oraz rozwój rosyjskiej edukacji biznesowej. Najstarsza i najbardziej renomowana szkoła biznesu w Rosji

 • Założona w 1988 roku.
 • Lider rankingu rosyjskich szkół biznesu.
 • Szkoła biznesu zorientowana na rynek (85% programów to programy otwarte).
 • Prestiżowa akredytacja międzynarodowa i krajowa.

Jedna z największych szkół RANEPA 4 wydziały, 7 katedr, 4 ośrodki, ponad 30 programów, 20 programów podwójnych dyplomów. IBS ma ponad 2000 studentów, 200 członków wydziału i 35 000 absolwentów.

Uznanie międzynarodowe i krajowe Wszystkie programy EMBA i MBA IBS posiadają międzynarodową akredytację AMBA International oraz National Accreditation Council for Management and Business Education (NACBME), które zajmują czołowe miejsca w rankingach szkół biznesu.

IBS znajduje się na szczycie rankingów szkół biznesu Eduniversal Ranking: 2011-2018. Ogólnokrajowy ranking rosyjskich szkół biznesu: 2012 -2018. 181 absolwentów i wykładowców IBS znajduje się na liście „ТОП-1000 rosyjskich menedżerów”. W wewnętrznym rankingu RANEPA IBS znajduje się w ścisłej czołówce szkół biznesu RANEPA, a jej programy EMBA i MBA mają najwyższą ocenę 6 gwiazdek.

Pełny cykl programów studiów licencjackich i podyplomowych Od studiów licencjackich po edukację dla kadry zarządzającej. Łączna liczba studentów i uczestników studiów licencjackich, magisterskich, МВА, Executive МВА i zawodowych przekwalifikowań przekracza 2000.

Zmień, ale pozostań wierny sobie Kluczowym czynnikiem, który zapewnia wiodącą pozycję IBS, jest możliwość zmiany, jednocześnie pozostając wiernym sobie - dostosuj się do zmieniającego się otoczenia rynku edukacyjnego, zachowując najlepsze tradycje i wysoką jakość programy. Konsultantem akademickim dla programów MBA IBS jest Ichak Adizes, jeden z wiodących światowych ekspertów w dziedzinie przywództwa i zarządzania.

Ponad 35 000 absolwentów, stowarzyszenie IBS Alumni zostało utworzone, aby ułatwić komunikację i współpracę z absolwentami i pomiędzy nimi. Dziś stowarzyszenie absolwentów IBS zrzesza wysoko wykwalifikowanych rosyjskich liderów, menedżerów i profesjonalistów, którzy ukończyli IBS od 1988 roku.

Program studiów podyplomowych IBS zorientowany na rynek biznesowy ma bliskie relacje z wiodącymi firmami, które również przyczyniają się do projektów doradczych i badawczych. Pozwala to IBS od razu rozpoznać nowe trendy i być na bieżąco z wymaganiami rynku. IBS koncentruje się przede wszystkim na średnich i dużych przedsiębiorstwach, które stanowią podstawę rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego. Programy IBS są wysoko oceniane przez rosyjskie firmy zorientowane na rynek (85% studentów IBS pochodzi z otwartego rynku).

110321_ScreenShot2019-02-13at11.49.03AM.png

IBS-Moskwa jest aktywnym członkiem stowarzyszeń:

 • AACSB International
 • Beta Gamma Sigma (BGS)
 • EFMD
 • Executive MBA Council (EMBAC)
 • Generalna Rada Rekrutacyjna ds. Zarządzania (GMAC)
 • CEEMAN
 • IBSA
 • Krajowa Rada Akredytacyjna ds. Edukacji biznesowej i zarządzania (NACBME)
 • Rosyjskie Stowarzyszenie Edukacji Biznesowej (RABE)
 • Stowarzyszenie Rosyjskich Menedżerów

ibs

Możliwości

Firma IBS niedawno uzyskała akredytację swoich programów biznesowych przez AACSB International. W wyniku tego osiągnięcia szkoła utworzyła oddział Beta Gamma Sigma.

Daje naszym absolwentom dodatkowe możliwości zatrudnienia w zagranicznych firmach , czyni ich jeszcze bardziej konkurencyjnymi na globalnym rynku pracy. Szkoła biznesu z akredytacją AACSB ma prawo polecić 20% najlepszych studentów MBA/EMBA oraz 10% najlepszych studentów studiów licencjackich i magisterskich do międzynarodowej bazy utalentowanych menedżerów, która została utrzymywana przez organizację partnerską AACSB w Europa - Beta Gamma Sigma.

Beta Gamma Sigma została założona jako organizacja krajowa 19 lutego 1913 r. Pierwsze narodowe towarzystwo honorowe w biznesie było połączeniem trzech oddzielnych stowarzyszeń powołanych w celu uhonorowania osiągnięć akademickich w biznesie na University of Wisconsin, University of Illinois i University of Kalifornia.

Z oddziałami kolegialnymi na sześciu kontynentach, Beta Gamma Sigma jest dziś prawdziwie międzynarodowym stowarzyszeniem, które nadal poświęca się uznawaniu najwybitniejszych studentów biznesu i zarządzania. Towarzystwo służy szkołom biznesu akredytowanym przez AACSB International w XXI wieku, wiedząc, że w jego skład wchodzi ponad 830 000 najzdolniejszych i najlepszych światowych liderów biznesu.

Lokalizacje

 • Moscow

  Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration Institute of Business Studies Vernadskogo pr., 82,

pytania