Keystone logo
Radboud University

Radboud University

Radboud University

Wstęp

Założony w 1923 roku i położony w Nijmegen, najstarszym mieście Holandii, Radboud University ma 7 wydziałów i liczy ponad 20 000 studentów. Oferujemy 35 anglojęzycznych programów magisterskich z wieloma specjalizacjami, które zapewnią niezbędne umiejętności i wgląd w badania i praktykę w ramach własnego obszaru tematycznego.

Nasze osobiste podejście do nauczania – oferujące wiele możliwości bliskiej współpracy z profesorami i innymi studentami podczas małych seminariów – gwarantuje, że uniwersytet nie stanie się jedynie „fabryką stopni”. Tworzymy otwarty klimat intelektualny, w którym inspirujemy się nawzajem i stawiamy sobie wyzwania oraz gdzie indywidualne cechy każdego człowieka mogą się rozwijać.

Nasza uczelnia chce przyczynić się do zdrowego, wolnego świata z równymi szansami dla wszystkich. Dbamy o różnorodność i inkluzywność – na terenie kampusu reprezentowanych jest około 100 narodowości (2022). Ogólnopolska ankieta studencka z 2021 r. wykazała, że obecni studenci czują, że wszyscy na Radboud University są traktowani jednakowo i mogą bezpiecznie wyrażać swoje opinie. Radboud University bardzo docenia Twój talent i oferuje szeroką gamę stypendiów i usług dla studentów, aby Cię wesprzeć.

Funkcje kampusu

Nijmegen, miasto przyjazne studentom

Radboud University znajduje się w Nijmegen - prawdziwie uniwersyteckim mieście ze 165 000 mieszkańców, z czego 30 000 to studenci. Chociaż jest to najstarsze miasto w Holandii, którego historia sięga czasów rzymskich, Nijmegen ma młodą i żywą atmosferę. Istnieje wiele wydarzeń kulturalnych: od licznych muzeów, galerii i kin po wydarzenia, takie jak Międzynarodowe Czterodniowe Marsze z Międzynarodowym Letnim Festiwalem, Limburg Medieval Festival, Festiwal Samby i Salsy, Festiwal Rockin' Park i wiele innych. Możesz także zrelaksować się na naszej miejskiej plaży nad rzeką Waal, zrobić zakupy w stylu vintage lub odwiedzić szeroki wybór barów, kawiarni i restauracji. To przede wszystkim bezpieczne i przyjazne miejsce do życia i nauki.

Koszty utrzymania

Koszt życia w Nijmegen jest stosunkowo niski w porównaniu z Amsterdamem czy innymi miastami Europy Zachodniej. Spodziewaj się, że wydasz co najmniej 800 € miesięcznie na koszty utrzymania. Umeblowane zakwaterowanie studenckie kosztuje od 360 do 450 euro, w tym gaz, prąd i internet. Możesz liczyć na 400 euro na jedzenie, odzież, środki higieny osobistej i podróże oraz 30 euro na rachunek za telefon. Książki i kserokopie kosztują około 200-300 euro za semestr.

Nowoczesny zielony kampus

Dzięki najnowocześniejszym obiektom mieszczącym się w nowoczesnej architekturze na wyciągnięcie ręki, Radboud University zapewnia idealną atmosferę do produktywnej edukacji i badań. Nasz kampus to także doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu. W uniwersyteckiej restauracji De Refter mieści się sześć różnych stoisk z jedzeniem: od kuchni azjatyckiej i włoskiej po dania wyłącznie wegańskie i organiczne. Inną fajną opcją na relaks jest odwiedzenie naszego słynnego Radboud Sports Center, w którym dostępnych jest ponad 80 dyscyplin sportowych. Studenci lubią też relaksować się na kampusowych zielonych polanach, po prostu podziwiając piękno otaczającej przyrody lub urządzając piknik. Możesz kupić artykuły spożywcze tutaj, na terenie kampusu, w jednym ze sklepów.

  Stypendia i Finansowanie

  Rankingi

  102 - ARWU / Szanghaj 2022

  24 - Europejski Ranking Nauczania 2019

  139 - Światowy Ranking Uniwersytetów 2022

  220 - Ranking QS 2022

  Akredytacje

  Akredytowane przez AACSB

  Lokalizacje

  • Nijmegen

   Radboud University P.O. Box 9102

  pytania