Keystone logo
PTIQ Jakarta

PTIQ Jakarta

PTIQ Jakarta

Wstęp

Instytut PTIQ (Perguruan Tinggi Ilmu Al-Qur'an) jest pierwszą uczelnią na świecie, która specjalnie zapamiętuje i studiuje Koran. Dwa lata po założeniu PTIQ Islamic University of Madinah w Arabii Saudyjskiej otworzył specjalny wydział nauki o Koranie, którego inspiracją był PTIQ.

PTIQ istnieje od ponad ćwierć wieku. PTIQ zostało założone 1 kwietnia 1971 roku. Jej założycielem jest Fundacja Ihya Ulumudin zarządzana przez KH. Mohammad Dahlan (minister religii 1967-1971), prof. KH. Ibrahim Hosen, LML i KH. Ahmad Zaini Miftach (Wielki Imam meczetu Istiqlal).

Jednak w dniu 12 maja 1973 r. Kierownictwo tego Instytutu zostało przekazane Fundacji Edukacji Al-Koran, którą założył generał broni (Purn.) DR. H. Ibnu Sutowo. Obecnie fundację kontynuuje jeden z synów Ibnu Sutowo, H. Ponco Susilo Nugroho.

Powołanie PTIQ było motywowane świadomością rosnącego niedoboru uczonych, którzy są znawcami Koranu (zwłaszcza hafizów), podczas gdy zapotrzebowanie Indonezyjczyków na uczonych, którzy są ekspertami w dziedzinie Koranu, jest bardzo pilne. Dzieje się tak zwłaszcza od czasu, gdy Narodowy I Musabaqah Tilawatil Qur'an (MTQ) w Makassar w miesiącu Ramadan 1968 stał się rutynowym harmonogramem.

Lokalizacje

  • South Jakarta

    South Jakarta, Indonezja

    pytania