Keystone logo
Peking University HSBC Business School (PHBS)

Peking University HSBC Business School (PHBS)

Peking University HSBC Business School (PHBS)

Wstęp

Peking University HSBC Business School (PHBS) została założona w 2004 roku z wizją zwiększenia zaangażowania Uniwersytetu Pekińskiego w globalną ekonomię, finanse i badania nad zarządzaniem. Zlokalizowana w Shenzhen, PHBS przenosi historyczną obecność Uniwersytetu Pekińskiego i pierwszorzędne programy edukacji biznesowej na południu kraju i czerpie korzyści z dynamicznego i przedsiębiorczego ducha kwitnącego miasta.

PHBS oferuje obecnie program doktorancki, specjalistyczne programy magisterskie, program MBA, program Executive MBA oraz liczne programy rozwoju kadry kierowniczej. Mając na celu PHBS , PHBS została akredytowana przez AACSB, AMBA i EFMD i podjęła odważny krok, otwierając nowy kampus w Oxfordshire w Anglii.

Jako najbardziej umiędzynarodowiona chińska szkoła biznesu, PHBS oferuje około 130 kursów biznesowych na poziomie magisterskim rocznie, prowadzonych w języku angielskim. 80 pełnoetatowych wykładowców międzynarodowych i chińskich zdobyło swoje doktoraty w najlepszych instytucjach. Wszyscy twoi koledzy z klasy, z których 95% to obywatele Chin, biegle posługują się językiem angielskim i ukończyli najlepsze uniwersytety w Chinach. W związku z tym studenci mogą korzystać z naszego wysoce umiędzynarodowionego kampusu.

Globalne uznanie

Pierwsze poparcie, PHBS pochodziło od Europejskiej Fundacji Rozwoju Zarządzania (EFMD) w 2011 r., Kiedy organizacja przyznała akredytację EPAS PHBS Master of Economics. PHBS nadal stawia na rozpoznawalność na całym świecie, posiadając teraz akredytacje AACSB i AMBA.

Unikalna koncentracja na Chinach

Nasze programy obejmują również chińskie skupienie w kontekście globalnej perspektywy. Studenci nie tylko nauczą się ważnej wiedzy i umiejętności zawodowych, ale także pogłębią zrozumienie biznesu i ekonomii w Chinach, dzięki czemu będą bardziej konkurencyjni na rynku pracy, a nawet lepiej przygotowani do rozpoczęcia działalności w tym dynamicznym kraju.

Dlaczego my?

Od ponad 120 lat Uniwersytet Pekiński jest elitarną instytucją edukacyjną, uznawaną na arenie międzynarodowej jako jeden z wiodących uniwersytetów na świecie. Założona w 2004 roku, PHBS szybko zyskała reputację i jest centrum międzynarodowej doskonałości w edukacji biznesowej.

PHBS ma ponad 80 wykształconych na arenie międzynarodowej członków wydziału z doktoratami z wiodących uniwersytetów na całym świecie. Thomas Sargent, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, dołączył PHBS aby prowadzić badania jako szef Instytutu Ekonomii Ilościowej i Finansów Sargenta.

Nasze programy koncentrują się na dogłębnej nauce przedmiotowej z zakresu finansów, zarządzania i ekonomii, z kursami obejmującymi zarówno naukę teoretyczną, jak i praktyczną. Programy uwzględniają również chińską koncentrację w kontekście globalnej perspektywy. Te unikalne cechy, które posiada niewiele innych szkół biznesu, mogą pomóc uczniom rozwinąć umiejętności i połączenia, których potrzebują, aby odnieść sukces w globalnym biznesie.

Statystyka

Projekt dydaktyczny

 • Studia dzienne magisterskie: 7
 • Stacjonarne studia doktoranckie: 2
 • Kształcenie w niepełnym wymiarze godzin i szkolenie w miejscu pracy na Uniwersytecie Pekińskim: 3

Nauczyciele

 • Profesorowie etatowi: 74
 • Profesor wizytujący: 14
 • Wybitni profesorowie: 3

Nowy budynek uczelni

 • Wmurowanie kamienia węgielnego: 06.01.2010
 • Szczyt budynku: 21 września 2011
 • Oficjalne otwarcie: listopad 2013
 • Uzyskanie platynowego certyfikatu LEED: maj 2017

Studia dzienne magisterskie

 • Liczba uczestników z różnych krajów: 49
 • Chińscy studenci: 1050
 • Studenci zagraniczni: 118

  Funkcje kampusu

  Kampus czerpie z różnorodności sąsiedniej wioski Pingshan, zachowując jednocześnie własną kulturę na terenie kampusu. Transport metrem i autobusem jest łatwo dostępny z kampusu, a do centrum miasta można dojechać w kilka minut. Z lotniska Shenzhen do kampusu można dojechać taksówką lub metrem, aw pobliżu znajduje się kilka hoteli.

   Rekrutacja

   Stypendia i Finansowanie

   Finansowanie PHBS edukacji

   Peking University HSBC Business School stara się przyciągnąć najbardziej wykwalifikowanych kandydatów z całego świata. Poszukujemy nie tylko kandydatów z dobrymi osiągnięciami akademickimi i odpowiednim doświadczeniem zawodowym, ale także tych, którzy wykazali się pasją do swojej dziedziny studiów i mogą wyrazić swoje zainteresowanie studiowaniem w Chinach.

   Aby przyciągnąć kandydatów wysokiego kalibru, PHBS oferuje wiele opcji finansowania dla studentów krajowych i zagranicznych. Osoby zainteresowane uczęszczaniem do HSBC Business School bez wątpienia znajdą tutaj sposób na zdobycie doświadczenia edukacyjnego, czy to poprzez bezpośrednią pomoc szkoły, czy poprzez dotacje rządu chińskiego.

   Stypendia finansowane przez szkołę

   Co roku HSBC Business School wybiera stypendystów finansowanych przez szkołę z puli kandydatów na programy MBA i Master. Odbiorcy są wybierani na podstawie różnych czynników, z których najważniejszym jest dorobek naukowy wnioskodawcy. PHBS każdego roku przeznacza dużą stypendium, które będzie przeznaczone wyłącznie na stypendia studenckie, z których część jest przyznawana wybitnym kandydatom z zagranicy. Dla studentów zagranicznych istnieją dwa poziomy nagród dla programu magisterskiego i 1 poziom dla programu MBA. Stypendium za pełne czesne i stypendium za pół czesnego za program magisterski i stypendium za pół czesnego za program MBA. Na koniec każdego roku akademickiego status tych stypendiów jest oceniany na podstawie wyników studentów na poziomie PHBS .

   Co najbardziej imponujące, stypendia sponsorowane przez szkołę nie są uzależnione od stanowisk asystenta nauczyciela lub asystenta naukowego (tylko dla programów magisterskich). Chociaż studenci studiów magisterskich są zachęcani do udziału w zajęciach na terenie kampusu i zatrudnienia, ich zaangażowanie nie determinuje statusu stypendium. Pod tym względem HSBC Business School jest wyjątkowy w zapewnianiu bez zobowiązań finansowania dla kandydatów na studia magisterskie.

   Aby ubiegać się o to stypendium, pobierz aplikację i wyślij ją wraz z dokumentami aplikacyjnymi.

   Stypendium rządu chińskiego (tylko wnioskodawcy międzynarodowi)

   Dla tych kandydatów, którzy nie otrzymują stypendiów sponsorowanych przez szkołę, chiński rząd oferuje dotacje dla międzynarodowych kandydatów zainteresowanych kontynuowaniem studiów wyższych w Chinach. Co roku China Scholarship Council (CSC) przyznaje finansowanie setkom zagranicznych studentów studiujących w Chinach. Chociaż stypendium finansowane przez CSC nie pokryje w pełni kosztów czesnego w PHBS , stypendium przyczyni się do zmniejszenia obciążeń finansowych związanych z przeprowadzką do Chin na studia.

   Akredytacje

   Akredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

   Lokalizacje

   Lokalizacje
   • Shenzhen

    Peking University HSBC Business School Nanshan Qu, Shenzhen Shi, Guangdong Sheng China, 518055, Shenzhen

    • facebook
    • linkedin

   pytania