Keystone logo
Politecnico di Milano

Politecnico di Milano

Politecnico di Milano

Wstęp

Politecnico di Milano zawsze opierało się na jakości i innowacjach w nauczaniu i badaniach, co skutkuje płodnymi relacjami ze światem gospodarczym i produkcyjnym poprzez badania eksperymentalne i transfer technologii.

Badania naukowe

Politecnico di Milano wyróżnia się silnym zaangażowaniem w badania prowadzone głównie w dziedzinie energii, transportu, planowania, zarządzania, architektury, projektowania, matematyki, nauk przyrodniczych i stosowanych, ICT, środowiska i dziedzictwa kulturowego.

Badania stanowią kluczowy element do porównania i konkurowania między najlepszymi instytutami uniwersyteckimi na arenie międzynarodowej, ponieważ opracowywane są zaawansowane i innowacyjne programy szkoleniowe, tworzące miejsce, w którym spotykają się uniwersytet i świat biznesu, wnosząc w ten sposób silny wkład w innowacyjność i transformację społeczeństwa.

W Europie Politecnico di Milano bierze udział w wielu projektach badawczych i szkoleniowych z najlepiej wykwalifikowanymi uczelniami europejskimi, a także rozszerza działalność na inne kraje: od Ameryki Północnej po Azję Południowo-Wschodnią. Uczelnia jest częścią Ligi IDEA , strategicznego sojuszu pięciu wiodących europejskich uczelni technicznych, którego celem jest kształcenie nowej generacji inżynierów poprzez zajęcia pozalekcyjne dla wybranych, wysoce utalentowanych studentów.

#ASKASTUDENT

Planujesz swoją akademicką przyszłość i chciałbyś usłyszeć doświadczenia z pierwszej ręki?

Rankingi

RANKINGI QS 2024

 • 1. miejsce we Włoszech
 • 123. na świecie

Funkcje kampusu

Kampusy

Politecnico di Milano posiada siedem kampusów zlokalizowanych w miastach Mediolan (kampusy Leonardo i Bovisa), Como, Lecco, Cremona, Mantova i Piacenza. Ta wieloośrodkowa struktura nazywa się Politecnico Network. w Mediolanie, a okoliczne miasta stanowią jeden z największych obszarów gospodarczych i kulturalnych w Europie. Sam Mediolan jest znany na całym świecie w dziedzinie mody i designu.

Witamy w międzynarodowych studentach i sporcie w PoliMi

Kilka obiektów sportowych jest dostępnych w Politecnico di Milano oraz w innych ośrodkach stowarzyszonych z uczelnią. Studenci mogą ćwiczyć lekkoatletykę, piłkę nożną, rugby, pływanie, fitness, golfa, siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, judo, szermierkę, wspinaczkę, narciarstwo itp.

  Lokalizacje

  • Milan

   Piazza Leonardo da Vinci, 32 , 20133, Milan

  • Como

   Polo Territoriale di Como Via Natta 12/14 , 22100, Como

   • Lecco

    Polo Territoriale di Lecco Via Gaetano Previati, 1/c , 23900, Lecco

    • Cremona

     Polo Territoriale di Cremona Via Sesto 39/41 , 26100 , Cremona

     • Piacenza

      Polo Territoriale di Piacenza Via Scalabrini 76 , 29121, Piacenza

      • Mantua

       Polo Territoriale di Mantova Piazza d'Arco 3 , 46100, Mantua

       • Milan

        Milano Bovisa Campus, , Milan

        pytania