Keystone logo
Paris School Of Architecture

Paris School Of Architecture

Paris School Of Architecture

Wstęp

115751_people01.jpg

Paris School Of Architecture to niezależny instytut edukacji architektonicznej o międzynarodowym zasięgu z siedzibą w centrum Paryża. Wszystkie kursy prowadzone są w języku angielskim, a szkoła przygotowuje absolwentów do pracy w całej Europie i na całym świecie.

PSA jest szkołą przedsiębiorczości, uczącą studentów, którzy pragną odgałęzić się do określonej specjalizacji w zakresie projektowania architektonicznego po ukończeniu studiów licencjackich w innym miejscu lub którzy rozważają ustanowienie własnej praktyki po ukończeniu studiów.

Dwuletni kurs studiów podyplomowych w PSA oferuje indywidualny i innowacyjny tryb badań architektonicznych odzwierciedlający zmieniający się charakter praktyki architektonicznej.

Kurs skierowany jest szczególnie do absolwentów 3-letnich studiów, którzy chcą skorzystać z studiów podyplomowych, aby specjalizować się w określonej dziedzinie architektury. Członkowie szkoły łączą swoje tradycyjne studia architektoniczne z nowymi i destrukcyjnymi tematami i technologiami, w których stają się specjalistami.

Znajdująca się w centrum Paryża szkoła znajduje się w sercu Europy w jednym z największych międzynarodowych miast na świecie.

Kontynuując ten międzynarodowy cel, nasz program studiów przygotowuje absolwentów do bycia liderami w dziedzinie architektury, budownictwa, filozofii, dziennikarstwa i nowych technologii.

Paris School Of Architecture wyposaża swoich członków w umiejętności artystyczne, filozoficzne, intelektualne i techniczne wymagane przez przemysł do produkcji wyjątkowych przyszłych specjalistów. Usytuowany w centrum Paryża, informowany przez europejski świat designu i budownictwa, z kursami mistrzowskimi prowadzonymi przez wykładowców liderów w branżach kreatywnych z całego świata, szkoła jest celowo międzynarodowa; produkcja nowej generacji globalnych praktyków architektonicznych.

115750_parisatmosphere01.jpg

Szkoła powstała w celu zaoferowania alternatywnej drogi do architektury i powiązanych dyscyplin w odpowiedzi na radykalne zmiany w praktyce architektonicznej w ciągu ostatnich dwóch dekad. Większość szkół architektury stosuje metodologię pedagogiczną przyjętą prawie sto lat temu, która stała się mniej odpowiednia w dzisiejszej rzeczywistości architektury. Szkoła paryska oferuje nowy system, łączący podstawowe elementy architektoniczne z nowymi wymaganiami zawodowymi, lepiej przygotowujący absolwentów do pracy w praktyce, ustanawiający własne praktyki lub pracujący w innych dziedzinach, takich jak rozwój nieruchomości, zarządzanie budową, dziennikarstwo, kuratorstwo, gra wideo projekt i rzeczywistość wirtualna.

Szkoła europejska

Szkoła została założona przez praktyków w Paryżu, którzy pracują w całej UE, którzy uczyli lub ukończyli szkoły w Europie i USA.

Ponieważ język angielski umacnia swoją pozycję globalnego lingua franca, a reforma regulacyjna Unii Europejskiej wprowadza większą jednolitość w praktyce architektonicznej w ramach bloku, potrzeba anglofońskiej szkoły europejskiej w Paryżu nigdy nie była bardziej paląca.

Ponadto szkoła przykłada dużą wagę do badań nad terminologią architektoniczną, prawną i budowlaną odnoszącą się do różnych jurysdykcji, aby umożliwić absolwentom płynną pracę w Europie i na świecie. Ta wymiana kulturalna promuje i wzmacnia międzynarodową orientację szkoły i jej pedagogiki.

Nowa szkoła

Opracowując od 2015 r. I otwierając swój pierwszy nabór we wrześniu 2019 r., Szkoła Paryska oferuje szereg programów, od studiów licencjackich i magisterskich, po kształcenie na odległość, naukę języka i szkoły letnie.

Pierwsze kursy rozpoczną się 23 września 2019 r., Kiedy to pierwsi studenci pierwszego roku przystąpią do szkoły (co odpowiada pierwszemu rokowi studiów magisterskich).

ECTS (Europejski System Transferu i Akumulacji Punktów) będzie miał zastosowanie do szkoły, dwuletniego kursu oferującego łącznie 120 kredytów.

Szkoła kończy również proces rejestracji w Répertoire national des certifications professionnelles, którzy akredytują prywatne instytucje edukacyjne we Francji. Nasza grupa studentów będzie stanowić kluczową część naszego rozwoju kursu, z radą studencką, która będzie mogła zaproponować dodatkowe przedmioty, ponieważ technologie i kultury ewoluują, rozwijają relacje wymiany z innymi instytucjami oraz zmieniają i głosują nad statutem i przywództwem szkoły.

Życie akademickie

Pedagogika Paris School Of Architecture jest zakorzeniona w testowaniu złożonych i rozbieżnych kwestii, w których architektura istnieje poprzez pojedynczy, kompleksowy, całoroczny projekt studyjny.

Opracowanie podyplomowego projektu architektonicznego od września do czerwca pozwala na dłuższy czas badań, narracji, ekspresji reprezentacyjnej, zaangażowania filozoficznego i produkcji rzemieślniczej niż w innych instytucjach z semestralnymi briefami.

Takie projekty są wymagające intelektualnie i rygorystyczne, a absolwenci odchodzą z portfelami projektów o dużej głębi i złożoności.

Wzmocnienie tej pedagogiki opartej na projektach to seria kursów mistrzowskich, które przyciągają specjalistów ze świata projektowania, prawa, filmu, komunikacji i zamówień budowlanych. Te Master Classes służą nie tylko do przekazywania specjalistycznej wiedzy, opartej na praktyce zawodowej, ale także do włączenia się w projekt studia, umożliwiając każdemu uczniowi rozwinięcie wysoce indywidualnych odpowiedzi.

Każdy rok akademicki kończy się pokazem pod koniec roku, wystawą galerii publicznej pracy każdego ucznia w centrum Paryża. Daje to naszym studentom możliwość zaprezentowania swojej pracy rodzinie, przyjaciołom, potencjalnym pracodawcom i inwestorom.

Oceny całorocznego projektu studyjnego dokonywane są po końcowej prezentacji w przeddzień premiery koncertu pod koniec roku. Dodatkowe oceny na każdej Master Class odbywają się na podstawie przedmiotu w zależności od przedmiotu. Wszystkie klasy mistrzowskie muszą zostać zdane, aby móc zaprezentować się na wystawie.

Jednym z unikalnych elementów pedagogicznej filozofii szkoły jest to, że nie wdrażamy systemu oceniania, co oznacza, że projekty są oceniane jako Pass lub Fail. Zachęca to do maksymalnej swobody wypowiedzi i pozwala uczniom podejmować ryzyko i wprowadzać innowacje. Wyjątkowe projekty studyjne mogą otrzymać wyróżnienie, według uznania szefa roku. Studenci, którzy chcą podjąć kursy języka francuskiego podczas studiów, będą mogli to zrobić. Pomoże to uczniowi w codziennych zajęciach w Paryżu. Będą one oferowane zarówno na poziomie początkującym, jak i średnio zaawansowanym.

Studia PSA są wyposażone tak, jak to konieczne, aby studenci mogli realizować projekty studyjne, w tym możliwości drukowania 3d, wycinarki laserowe, drukarki, projektory i sprzęt do modelowania. Zaleca się, aby uczniowie kupili komputer przenośny na okres dwóch lat.

Lokalizacje

  • Paris

    5 rue Durantin, Paris, 75018, Paris

    pytania