Keystone logo
OCAD University

OCAD University

OCAD University

Wstęp

O OCAD University

OCAD U to kanadyjski Uniwersytet Wyobraźni

Założona w 1876 roku firma OCAD U zajmuje się edukacją artystyczną i projektową, praktyką i badaniami oraz wiedzą i wynalazkiem w szerokim zakresie dyscyplin. OCAD U stale opiera się na swoich tradycyjnych, studyjnych atutach, dodając nowe podejścia do uczenia się, które są mistrzami w interdyscyplinarnej praktyce, współpracy i integracji nowych technologii. W epoce wyobraźni członkowie społeczności OCAD U mają wyjątkowe kwalifikacje do działania jako katalizatory dla kolejnych postępów w dziedzinie kultury, technologii i jakości życia dla wszystkich Kanadyjczyków.

Nasze programy i pola badań nad mediami cyfrowymi i wzornictwem, zrównoważonym rozwojem, zdrowiem i zdrowiem, różnorodnością kulturową i kulturami tubylczymi.

Nasi uczniowie angażują się w kreatywne studyjne, estetyczne i techniczne uczenie się, wraz z wiedzą i metodami krytycznymi, teoretycznymi, naukowymi i historycznymi.

Wreszcie nasza lokalizacja inspiruje. OCAD U znajduje się w sercu narodowej sztuki, designu, biznesu i nowej stolicy mediów, na przodkach i tradycyjnych terytoriach Mississaugas Nowego Kredytu, Haudenosaunee, Anishinaabe i Huron-Wendat - pierwotnych właścicieli i opiekunowie ziemi, na której stoimy.

116258_116196_cityshot-topchoice9.jpg

Nasz imiennik

 • 1876: Ontario School of Art
 • 1886: Toronto Art School
 • 1890: Central Ontario School of Art and Industrial Design
 • 1912: Ontario College of Art
 • 1996: Ontario College of Art
 • 2010: Ontario College of Art and Design University (OCAD U)

OCAD University znajduje się w samym sercu Toronto, obok Art Gallery of Ontario i zabytkowego Grange Park. Rozwijający się na południu kampus znajduje się pięć minut od tętniącej życiem dzielnicy Arts and Entertainment.

Sharp Center for Design

Teraz architektoniczny punkt orientacyjny w Toronto, ikoniczne centrum projektowe Sharp, zostało otwarte w 2004 r. W ramach poważnej przebudowy kampusu za 42,5 mln USD. Wielokrotnie nagradzana, czarno-biała „tabletop” struktura stoi nad głównym budynkiem kampusu OCAD University na 12 wielobarwnych stalowych nogach. Centrum nosi imię dobroczyńców Rosalie i Isadore Sharpa i jest siedzibą Wydziału Wzornictwa OCAD U, z zapleczem dla Wydziałów Sztuki i Studiów Liberalnych. Został zaprojektowany przez uznanego brytyjskiego architekta Willa Alsopa we współpracy z Robbie / Young Wright Architects Inc. z Toronto, wraz z inżynierami budowlanymi z Carruthers

Nagrody

 • Nagroda Royal Institute of British Architects Worldwide, 2004
 • Nagroda Doskonałości, Toronto Architecture and Urban Design Awards, 2005
 • Najbardziej wyróżniający się projekt techniczny, Canadian Consulting Engineering Awards, 2005
 • Benjamin Moore Contract Exterior Award, 2006 (przyznana Willowi Alsopowi)

116257_116197_A-AGOtopchoice2.jpg

Wizja i deklaracje misji

Wizja

Przekształcone przez wyobrażenia

OCAD University stawia przed wami śmiałe i odpowiedzialne podążanie za pytaniami naszych czasów poprzez potężną grę sztuki, projektowania, nauk społecznych, humanistycznych i nauk ścisłych.

Misja

ty

 • Zapraszamy do budowania świadomych, hojnych i radosnych społeczności, które integrują wiele perspektyw i krytycznych praktyk.

Audacious and Responsible Pursuit

 • Pielęgnujemy różnorodność i odporność, a także praktykujemy równość, integrację, zrównoważony rozwój i szacunek dla rdzennych głosów i kultur.

Pytania naszych czasów

 • Szukamy i odpowiadamy na pytania naszych czasów, aby wzbogacić nasze dyscypliny i działać jako transformujące czynniki społeczne, ekonomiczne, środowiskowe i kulturowe.

Potężna interakcja sztuki, designu, nauk społecznych, humanistycznych i naukowych

 • Angażujemy się w materiały, dane, technologie, pomysły i pedagogikę oraz różnorodne perspektywy tubylcze, aby wspierać unikalne badania, praktyki studyjne i uczenie się, tworząc interdyscyplinarne i wschodzące formy wiedzy.

116259_116194_campus.jpg

English Language Requirements

Potwierdź swoją znajomość języka angielskiego testem języka angielskiego Duolingo! DET to wygodny, szybki i niedrogi test online z języka angielskiego akceptowany przez ponad 4000 uniwersytetów (takich jak ten) na całym świecie.

Lokalizacje

 • Toronto

  100 McCaul Street, M5T 1W1, Toronto

  pytania