Keystone logo
Nosov Magnitogorsk State Technical University

Nosov Magnitogorsk State Technical University

Nosov Magnitogorsk State Technical University

Wstęp

Informacje ogólne

Nosov Magnitogorsk State Technical University (NMSTU) jest jedną z najbardziej wiarygodnych i renomowanych wielodyscyplinarnych uczelni technicznych i ośrodków naukowych w Rosji. Reprezentujący szeroką infrastrukturę, wyrafinowane zasoby materialne i wysoki potencjał intelektualny, nasz Uniwersytet stał się uznaną międzynarodową szkołą badawczą; ma szeroki zakres powiązań kulturowych i naukowych z uniwersytetami rosyjskimi i zamorskimi.

NMSTU jest jedną z rosyjskich uczelni, która posiada status „Uniwersytetu Flagowego”. Łączna liczba studentów w 2018 r. sięga 12.000. Wydział liczy około 800 nauczycieli, z czego ponad 530 posiada stopień naukowy doktora. stopnie i 98 – stopień doktora. Oferujemy szeroką gamę programów licencjackich, magisterskich i podyplomowych dla rosyjskich studentów oraz rozwijamy zaawansowane programy magisterskie prowadzone w języku angielskim dla studentów zagranicznych. Studenci i kadra dydaktyczna NMSTU są zaangażowani w różnorodne działania badawcze i programy grantowe. Na uniwersyteckie centrum badawczo-rozwojowe innowacji i technologii składa się 14 szkół naukowych i około 20 laboratoriów badawczych, Instytut Badawczy Nanostal, Inkubator Przedsiębiorczości Innowacji oraz Centrum Badań Młodzieży. Ze względu na wysoką integrację edukacji, nauki i produkcji, NMSTU udaje się realizować wspaniałe projekty badań podstawowych i stosowanych sponsorowane przez rząd, a także klientów prywatnych. Nasza uczelnia jest również zaangażowana w międzynarodowe programy wymiany studentów i posiada umowy o współpracy z 37 uczelniami partnerskimi z 60 krajów świata. Tradycyjnie nasi inżynierowie odbywają praktyki w zagranicznych firmach.

NMSTU wykonuje również działania w ramach projektów TEMPUS finansowanych przez Komitet Europejski UE. NMSTU uczestniczy w projektach UE dotyczących modernizacji programów nauczania.

Nasi naukowcy uniwersyteccy stają się doradcami naukowymi dla zagranicznych studentów uniwersytetów w dziedzinie metalurgii i górnictwa, regularnie działają jako oficjalni konkurenci na zagranicznych uczelniach partnerskich, a także stają się członkami międzynarodowych komitetów konferencyjnych.

Kampus obejmuje dobrze wyposażone akademiki, ośrodek zdrowia, zapewniający szeroki zakres usług opieki zdrowotnej dla wszystkich pracowników i studentów, centrum rekreacji i obiektów sportowych oferujących możliwość nauki sportu i uczestnictwa w regionalnych i krajowych mistrzostwach na wszystkich poziomach, osobistych i szkolenia grupowe, różnorodne zajęcia wodne i wiele innych, a także kawiarnie, stołówki i kurorty. Od ponad 80 lat absolwenci NMSTU stają się specjalistami w dziedzinie inżynierii, nauki, technologii, biznesu i nauk humanistycznych. Nasi studenci są rekrutowani przez różne firmy z całego kraju i zagranicy.

W swojej 85-letniej historii Uczelnia znana jest jako multidyscyplinarny ośrodek naukowo-dydaktyczny, słynący ze szkół naukowych w kraju i za granicą. Posiada szeroką geografię kultury i stosunki naukowe z wiodącymi rosyjskimi i zagranicznymi uniwersytetami. NMSTU znajduje się wśród 300 najlepszych uniwersytetów międzynarodowych rankingów QS „Developing Europe and Central Asia”, a także w pierwszej setce rosyjskich uniwersytetów w międzynarodowym rankingu Webometrics.

NMSTU zostało popełnione:

  • Kształcenie studentów w zakresie nauk ścisłych i technologii, dzielenie się zaawansowaną wiedzą z korzyścią dla wszystkich;
  • Zapewnienie studentom intelektualnego wsparcia w działalności badawczej i odkryciach, współpracy z firmami naukowymi i technologicznymi na rzecz poprawy ludzkości i sprostania wielkim wyzwaniom świata;
  • Rozwijanie w każdym uczniu zdolności, pasji i woli do mądrej, twórczej i efektywnej pracy, aby wkroczyć do świata pracy i wnieść swój wkład w naród i świat najlepiej jak potrafią.

Rok Fundacji:

1934

Liczba studentów:

ponad 12 000

Lokalizacje

  • Magnitogorsk

    Lenin Street, 38, Magnitogorsk city, Chelyabinsk Region, Russian Federation, 455000, Magnitogorsk

pytania