Keystone logo
Northeast Agricultural University

Northeast Agricultural University

Northeast Agricultural University

Wstęp

Northeast Agricultural University (NEAU) to wysokiej rangi uniwersytet rolniczy w Chinach, który specjalizuje się w naukach rolniczych i koncentruje się na naukach przyrodniczych i naukach o żywności. Założona w 1948 roku NEAU została założona przez rząd prowincji Heilongjiang i Ministerstwo Rolnictwa Chińskiej Republiki Ludowej.

NEAU jest jednym z kluczowych uniwersytetów w ramach chińskiego Narodowego Projektu 211 i Projektu Szkolnictwa Wyższego Mid-west. Ponadto NEAU jest jedną z uniwersytetów na poziomie A w ramach studiów licencjackich nadanych przez Ministerstwo Edukacji. W ostatnich latach NEAU przekształciła się w wszechstronny uniwersytet z 16 szkołami i jednym wydziałem w dziedzinie rolnictwa, inżynierii, nauki, ekonomii i zarządzania oraz sztuki.

Obecnie uczelnia ma 28052 studentów, w tym 24157 studentów i 3690 doktorantów. Jako jeden z kluczowych krajowych uniwersytetów w Chinach, NEAU wykształciła ponad 200 tysięcy absolwentów. Są zaangażowani jako talenty innowacyjne, talenty zintegrowane i talenty stosowane w dziedzinach zaawansowanych badań i produkcji rolnej w całych Chinach i prowincji Heilongjiang. NEAU została założona w 1948 roku, pierwotnie pod nazwą „Northeastern Agricultural Institute”.

W 1950 r. Szkoła została przemianowana na „Harbin Agricultural Institute”. W 1994 r. Przyjęto nazwę Northeastern Agricultural University. Uczelnia zatrudnia 1544 nauczycieli w pełnym wymiarze godzin, w tym 312 profesorów i 452 profesorów nadzwyczajnych. 712 z nich uzyskało stopień doktora, a 557 - tytuł magistra. Niektórzy z naszych profesorów mają wybitne osiągnięcia, w tym jeden członek Chińskiej Akademii Inżynierii (CAE) i 171 opiekunów doktorskich. Nasi naukowcy i badacze zdobyli wiele wyróżnień i nagród w uznaniu ich innowacji i odkryć. Osiągnięcia, które poczynili, zmieniły oblicze wybranych przez nich obszarów pracy i pomogły nam uczynić nas wysokiej rangi uniwersytetem rolniczym w Chinach.

Nasze zespoły badawcze i profesorowie otrzymali 30 krajowych nagród w postaci Nagrody Państwowej w dziedzinie nauk przyrodniczych, nagrody państwowej za wynalazki oraz krajowej nagrody za postęp w nauce i technice. Dzięki naszemu niezwykłemu wkładowi w rozwój prowincji Heilongjiang otrzymaliśmy kilka nagród prowincjonalnych: 9 nagród za wybitne korzyści technologiczne, 3 nagrody rewitalizującej ekonomii i 2 nagrody za wkład w produkcję zbóż.

Kierując się mottem „Pracowitości i samodyscypliny” oraz w duchu poszukiwania pracowitości, realizmu, poświęcenia i innowacji, NEAU jest oddana znanej uczelni rolniczej na wysokim poziomie.

Lokalizacje

 • Harbin

  Dong Zhan Jie, , Harbin

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania