Keystone logo
North Dakota State University - Graduate School MS w genomice, fenomice i bioinformatyce
North Dakota State University - Graduate School

MS w genomice, fenomice i bioinformatyce

Fargo, Stany Zjednoczone

3 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 421 / per credit

W kampusie

Wstęp

Genomika, Fenomika i Bioinformatyka to interdyscyplinarny program dla absolwentów, który obejmuje 27 wydziałów z sześciu wydziałów i trzech uczelni. Program początkowo koncentrował się na genomice i bioinformatyce. W 2021 r. program przeszedł poważną zmianę. Było to spowodowane postępami w wysokoprzepustowym fenotypowaniu oraz rosnącym znaczeniem danych z fenomiki i ich bezpośredniego związku z genami kontrolującymi cechy. W oparciu o te relacje dodano fenomikę jako kolejną ścieżkę badawczą.

Studenci biorący udział w programie przeprowadzą zaawansowane badania, szkolenia i badania w obszarach, które koncentrują się na genomice funkcjonalnej, wysokoprzepustowym fenotypowaniu i analizie obliczeniowej danych genomicznych i fenomicznych. Doprowadzi to do zrozumienia interakcji wielu pól -omicznych, aby zrozumieć, w jaki sposób wyrażany jest fenotyp.

Program ma na celu zapewnienie zarówno MS, jak i Ph.D. studenci posiadają niezbędne umiejętności i przygotowanie intelektualne do współpracy z innymi w obszarach badawczych, które przyjmują systemowe podejście do badania organizacji i ekspresji wielu genów i ich produktów wyrażanych w organizmie. Ekspozycja na nowoczesne techniki i oprzyrządowanie przygotuje studenta do sukcesu zarówno w karierze przemysłowej, jak i akademickiej.

Studenci mogą uzyskać tytuł magistra nauk ścisłych (MS) lub doktora filozofii (doktorat) w zakresie genomiki funkcjonalnej, bioinformatyki lub fenotypów. Dla studentów MS dostępne są kompleksowe opcje dla wszystkich trzech ścieżek.

Rekrutacja

O szkole

pytania