Keystone logo
National University Of Rosario (Universidad Nacional Del Rosario)

National University Of Rosario (Universidad Nacional Del Rosario)

National University Of Rosario (Universidad Nacional Del Rosario)

Wstęp

National University of Rosario został utworzony w 1968 r. Na mocy ustawy 17,987. Jego strukturą założycielską był oddział Universidad Nacional del Litoral, z którego wziął swoje pierwsze organy akademickie i administracyjne, na które w tym czasie składały się: wydziały nauk medycznych, nauk ścisłych, inżynierii i architektury, nauki ekonomiczne, filozofia, prawo i polityka Nauki, Stomatologia, Nauki Rolnicze i zależne od nich szkoły szpitalne i średnie, a także Wyższy Instytut Muzyki w Rosario.

Od samego początku National University of Rosario rozpoczął aktywną relację ze społeczeństwem Rosario, na podstawie którego generował każdy z rozpoczętych przez siebie projektów, a który wyrażał się w stałym wzroście zgodnie z wymaganiami regionu.

Jego obecna struktura składa się z 12 wydziałów, 3 szkół średnich i 1 centrum studiów interdyscyplinarnych. Ma powierzchnię zabudowy 68 000 metrów kwadratowych, na której ofertę akademicką składa się ze 171 stopni podyplomowych, 63 stopni licencjackich, 15 kierunków technicznych, 53 stopni pośrednich, 26 stopni w połączeniu z pozauniwersyteckim systemem szkolnictwa wyższego oraz 32 stopnie podyplomowe.

W ostatnich latach do oferty akademickiej dodano wirtualny kampus, z którego kursy są oferowane w trybie zdalnym iz wykorzystaniem wsparcia internetowego jako środowiska dydaktycznego.

Lokalizacje

  • Rosario

    Córdoba,1814, S2000, Rosario

    pytania