Keystone logo
National University Arturo Jauretche (Universidad Nacional Arturo Jauretche)

National University Arturo Jauretche (Universidad Nacional Arturo Jauretche)

National University Arturo Jauretche (Universidad Nacional Arturo Jauretche)

Wstęp

UNAJ rozpoczyna pisanie pierwszych linijek swojej historii 29 grudnia 2009 r., kiedy Kongres Narodu Argentyńskiego ogłasza ustawę 26 576 o utworzeniu Narodowego Uniwersytetu Arturo Jauretche z siedzibą we Florencio Varela w prowincji Buenos Aires.

Od tego czasu rozpoczęto szereg działań planistycznych, organizacyjnych i zarządczych nad nową propozycją edukacyjną, ujętą w Projekcie Narodowym, który ją tworzy i która opiera się na wartościach demokratycznych, prawie do edukacji, pracy interdyscyplinarnej i zaangażowaniu. relacje ze społecznością.

Na prośbę rozpoczęcia rejestracji na pierwszy rok szkolny 2011, w listopadzie, prezydent Cristina Fernández de Kirchner uczestniczy w oficjalnej ceremonii inauguracji i oświadcza, że „UNAJ jest częścią prawdziwie pośredniej polityki bezpieczeństwa, ponieważ edukacja jest tym, co naprawdę zapewnia społeczeństwu może rosnąć coraz lepiej, dając wszystkim równe szanse ”. W styczniu 2011 r. budynek dawnych laboratoriów YPF został przekazany UNAJ w ramach ustawy, w której Prezydent oficjalnie podpisuje dokument, w którym Narodowy Uniwersytet La Plata sceduje 9-hektarową nieruchomość i budynek przy Av. Calchaquí w 6200.

Łączna liczba zapisanych do pierwszego cyklu szkolnego wyniosła 3046 nowych osób. W 2015 r. liczba rejestracji potroiła się w stosunku do początku działalności w 2011 r. Uczelnia ma obecnie 10 700 stałych studentów i 9 200 nowych studentów w 2015 roku.

Pochodzenie geograficzne rejestrowanych zmieniło się w ciągu czterech lat działalności akademickiej. W 2011 roku 78,4% uczestników odpowiadało mieszkańcom partii Florencio Varela. Jednak od 2012 roku obserwuje się, że Uczelnia nabrała profilu regionalnego, dostrzegając wzrost reprezentacji studentów zamieszkałych w różnych dzielnicach południowych przedmieść.

Lokalizacje

  • La Argentina

    Avenida Calchaquí,6200, B1888, La Argentina

    pytania