Keystone logo
© The photo rights are held exclusively by the Maritime University of Szczecin.
Maritime University of Szczecin

Maritime University of Szczecin

Maritime University of Szczecin

Wstęp

Maritime University of Szczecin powstała w 1947 roku. Szkolimy marynarzy dla flot handlowych na całym świecie. Prowadzimy studia licencjackie i podyplomowe na takich kierunkach jak nawigacja, transport i budowa maszyn. Wszystkie nasze programy mają charakter koedukacyjny – kobiety stanowią około 30% wszystkich naszych studentów. Prowadzimy 7 programów w języku angielskim, tj. licencjat i magisterium z nawigacji, licencjat i magister inżynierii mechanicznej, magister transportu + 2 programy w niepełnym wymiarze godzin dla marynarzy. Pozostałych 21 programów oferowanych jest w języku polskim. Czesne jest przystępne i waha się od 2800 do 4533 euro rocznie (w zależności od wybranego programu).

Na naszej uczelni istnieje silna społeczność międzynarodowa, licząca około 500 studentów zagranicznych z 20 krajów. Większości naszych studentów zagranicznych zapewniamy miejsce w jednym z naszych akademików (dla studentów pierwszego roku dostępne są pokoje dwu- i trzyosobowe). Akademiki znajdują się w samym centrum miasta, a ceny zaczynają się od 102 euro miesięcznie.

Wszyscy studenci mogą korzystać ze stypendiów i stypendiów przyznawanych zarówno za wyniki w nauce, sporcie, jak i studentom, którzy przejściowo znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Poziom nauczania jest bardzo wysoki i zgodny z międzynarodowymi standardami dotyczącymi szkolenia marynarzy. Nasza kadra dydaktyczna to praktycy z wieloletnim doświadczeniem na morzu. Nauczanie odbywa się w nowoczesnych salach lekcyjnych, zaawansowanych technologicznie laboratoriach, symulatorach, w tym zaawansowanym symulatorze pełnego statku misyjnego, oraz na pokładzie naszego statku szkoleniowego. Po zajęciach studenci mogą brać udział w zajęciach sportowych w 11 różnych sekcjach, uczestniczyć w kołach naukowych lub dołączyć do naszego renomowanego i wielokrotnie nagradzanego chóru.

Funkcje kampusu

  Rekrutacja

  Lokalizacje

  • Szczecin

   ul. Wały Chrobrego 1-2, room 101 70-500 Szczecin, 70-500, Szczecin

  pytania