Keystone logo
MUNER - Motorvehicle University of Emilia Romagna Magister projektowania samochodów o wysokich osiągach (AAE)
MUNER - Motorvehicle University of Emilia Romagna

Magister projektowania samochodów o wysokich osiągach (AAE)

Modena, Włochy

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 2160 / per year

W kampusie

Wstęp

Program nauczania w zakresie projektowania samochodów o wysokich osiągach (HPCD) stanowi część studiów magisterskich w zakresie zaawansowanej inżynierii samochodowej (AAE) i jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą kontynuować karierę jako inżynierowie zajmujący się projektowaniem i produkcją , eksperci w dziedzinie rozwoju pojazdów o wysokich osiągach , poprzez najnowocześniejsze metody i narzędzia inżynieryjne wspomagane komputerowo w zakresie aerodynamiki , dynamiki pojazdów , analizy strukturalnej podwozia i nadwozia , projektowania inżynierskiego komponentów i układów samochodowych .

Kurs trwa dwa lata akademickie i obejmuje główne aspekty projektowania i produkcji pojazdów , dynamikę i NVH (twardość drgań hałasu) , zachowanie materiałów , inżynierię mechaniczną i elektronikę , aerodynamikę , dynamikę płynów termodynamicznych , automatyczne sterowanie i czujniki elektroniczne .

Liczba miejsc ograniczona jest maksymalnie do 20 uczniów . Przyjęcie na studia opiera się na zasługach i rozmowach oceniających motywację i umiejętności. Wszystkie zajęcia prowadzone są w całości w języku angielskim .

Kurs projektowania samochodów o wysokich osiągach odbywa się w całości na Wydziale Inżynierii Enzo Ferrari (kampus w Modenie). Pierwszy semestr pierwszego roku akademickiego jest wspólny dla pozostałych programów studiów magisterskich na kierunku Zaawansowana Inżynieria Motoryzacyjna.

Międzynarodowa kadra naukowa MUNER składa się z bardzo doświadczonych wykładowców i specjalistów . Treść kursów została określona wraz z wkładem firm partnerskich w celu zapewnienia, że szkolenie jest zgodne z aktualnymi wymaganiami rynku pracy.

Program wymaga od studentów udziału w licznych zajęciach laboratoryjnych , zarówno na terenie kampusu, jak i w siedzibie partnerów przemysłowych, zgodnie z podejściem „ uczenia się przez działanie ”. Obejmuje również obowiązkowe staże w prywatnych firmach oraz działania związane z przygotowaniem prac dyplomowych w laboratoriach , które są prowadzone w oparciu o podejście „pracy projektowej”.

Idealni studenci

Rekrutacja

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania