Keystone logo
Modul University Vienna

Modul University Vienna

Modul University Vienna

Wstęp

O ile marka Modul to najdłuższa tradycja w dziedzinie zarządzania turystyką, hotelarstwem i usługami, czyli ponad 100 lat doskonałego szkolenia, o tyle od 2007 roku rozwijane są kolejne współczesne programy studiów. Modul University Vienna, międzynarodowy prywatny uniwersytet Wiedeńskiej Izby Handlowej, oferuje programy studiów (BBA, BSc, MSc, MBA i PhD) w dziedzinie międzynarodowego biznesu i zarządzania, technologii nowych mediów, administracji publicznej i zrównoważonego rozwoju jako a także turystyki, hotelarstwa i zarządzania usługami przy ul. Programy studiów spełniają surowe wytyczne akredytacyjne i są prowadzone w języku angielskim ze względu na orientację międzynarodową. Kampus uniwersytecki znajduje się na Kahlenbergu w XIX wieku dzielnicy Wiednia, ze spektakularnym widokiem na stolicę Austrii i łatwo dostępnym transportem publicznym.

wizja

Nowoczesna uczelnia rozwija się dzięki sukcesom swoich studentów. Cel Modul University Vienna , aby być jednym z wiodących prywatnych uniwersytetów w Austrii o międzynarodowym uznaniu, jest zatem również oczywisty. Studentki z ponad 70 krajów uczestniczą w międzynarodowych programach i otrzymują doskonałe oferty pracy na całym świecie. Ponieważ zorientowany na badania program nauczania, innowacyjność i zintegrowana koncepcja pedagogiczna łączą kompetencje zawodowe z rozwojem osobistym i przygotowują absolwentów do możliwych międzynarodowych stanowisk kierowniczych. Nowoczesność to także współczesna obsługa, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, polegająca na:

 • Międzynarodowe i zróżnicowane kulturowo środowisko nauki (wszystkie kursy prowadzone są w języku angielskim przez wykładowców z międzynarodowym doświadczeniem)
 • atmosfera współpracy
 • Optymalny nadzór w stosunku uczeń-nauczyciel 10:1
 • Zrównoważony rozwój jako część filozofii uniwersytetu
 • Dalsza współpraca z wiodącymi międzynarodowymi uczelniami
 • Programy nauczania zorientowane na badania, które zachęcają do innowacji i

Statystyka

 • Studenci zagraniczni:

  84%

 • 0
 • Stosunek liczby studentów do wykładowców:

  26 do 1

Funkcje kampusu

Usługi

Biura Studenckie

W MU zapewniamy szeroki zakres usług wsparcia dla wszystkich studentów w ciepłym i przyjaznym środowisku.

 • MU Career Services dla staży, pracy dla studentów i poszukiwania pracy
 • Usługi dla studentów MU w zakresie zakwaterowania, doradztwa i wsparcia społeczności
 • Biuro Akademickie UM ds. rejestracji na kursy, odroczenia i transkrypcji

Twój dom z dala od domu: zakwaterowanie

Aby przeżyć pełne doświadczenie MU, wielu studentów mieszka w akademikach z prywatnymi sypialniami i łazienkami oraz wspólną przestrzenią życiową. Na terenie kampusu nie ma akademika, zamiast tego współpracujemy z trzema lokalnymi prywatnymi dostawcami zakwaterowania dla studentów w najlepszych lokalizacjach. Aby Twoje przejście do życia uniwersyteckiego było jak najbardziej płynne, MU pomoże zapewnić Ci zarezerwowany pokój przed przyjazdem do Wiednia.

Biblioteka

Nasza biblioteka oferuje szeroki wybór książek, czasopism naukowych i zasobów internetowych. Biblioteka znajduje się na terenie kampusu i jest dostępna w regularnych godzinach otwarcia.

ICT

Dział Information Systems Services (ISS) odpowiada za wsparcie użytkowników oraz rozwój i utrzymanie infrastruktury IT i aplikacji wewnętrznych. Wifi na terenie kampusu.

Kampus

Nasz kampus znajduje się na pięknej górze Kahlenberg na północy Wiednia, obok winnic i dzikich lasów. Lokalizacja umożliwia uprawianie sportów w pobliżu kampusu lub po prostu cieszenie się widokiem na nasz taras. Znajdują się tam wszystkie budynki Uniwersytetu, w tym stołówka. Dojazd komunikacją miejską do wszystkich popularnych sklepów w mieście zajmuje około 35 minut.

  Statystyki absolwentów

  Rekrutacja

  Na jesień 2022 terminy składania wniosków to:

  15 czerwca 2022 r. — poziom D: reszta świata

  15 lipca 2022 r. — poziom C: Australia, Kanada, Hongkong, Meksyk, Nowa Zelandia, RPA, Singapur, Zjednoczone Emiraty Arabskie i USA

  15 sierpnia 2022 – Poziom B: Albania, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Kosowo, Macedonia Północna, Mołdawia, Rosja, Serbia, Turcja, Ukraina i Wielka Brytania

  26 września 2022 r. — Poziom A: kraje Unii Europejskiej i strefy Schengen

  Na wiosnę 2023 terminy składania wniosków to:

  15 listopada 2022 – Poziom D: Reszta świata

  15 grudnia 2022 – Poziom C: Australia, Kanada, Hongkong, Meksyk, Nowa Zelandia, RPA, Singapur, Zjednoczone Emiraty Arabskie i USA

  15 stycznia 2023 – Poziom B: Albania, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Kosowo, Macedonia Północna, Mołdawia, Rosja, Serbia, Turcja, Ukraina i Wielka Brytania

  27 lutego 2023 r. — Poziom A: kraje Unii Europejskiej i strefy Schengen

  Uwaga: powyższe terminy są oparte na średnim czasie potrzebnym studentom na uzyskanie wizy. Jeśli jednak posiadasz już ważną wizę, złóż wniosek i przekaż kopię naszemu Centrum Obsługi Studentów i Rekrutacji. Aby uzyskać dodatkowe informacje, odwiedź stronę modul.ac.at .

  Akredytacje

  Akredytowane przez AMBA

  Lokalizacje

  • Vienna

   Modul University Vienna Am Kahlenberg 1, 1190, Vienna

  pytania